فهرست
ذوالفقارنسب: سربسته بگویم، پشت سر کی‌روش حرف زیاد است/ کانون مربیان، یک کانون تخصصی است/ اگر قرار به ماندن کی روش است، باید خیلی چیزها تغییر کند
ذوالفقارنسب: سربسته بگویم، پشت سر کی‌روش حرف زیاد است/ کانون مربیان، یک کانون تخصصی است/ اگر قرار به ماندن کی روش است، باید خیلی چیزها تغییر کند

ذوالفقارنسب: سربسته بگویم، پشت سر کی‌روش حرف زیاد است/ کانون مربیان، یک کانون تخصصی است/ اگر قرار به ماندن کی روش است، باید خیلی چیزها تغییر کند

آی اسپورت- کانون مربیان فوتبال ایران چند روز بعد از پایان بازی های تیم‌ملی‌ در جام‌جهانی بیانیه ای را منتشر کرد که این بیانیه حاشیه های زیادی را به همراه داشت. خیلی ها معتقدند مجید جلالی و دوستانش درصدد فراهم کردن شرایطی هستند تا هدایت تیم‌ملی‌ دوباره به کارلوس کی‌روش نرسد و این در حالی است که جلالی در مصاحبه هایش تاکید کرد که این بیانیه ضد کی‌روش نبوده است. چند روز بعد اما بیانیه دوم از سوی کانون مربیان منتشر شد و جالب اینجاست که کانون مربیان در این بیانیه تاکید کرد که همچنان بر مواضع خود و همچنین بیانیه اول تاکید دارد. بیژن ذوالفقارنسب یکی از اعضای کانون مربیان در مصاحبه با سایت فوتبال ایران، در خصوص این بیانیه و حاشیه هایی که به وجود آمد به سوالات پاسخ می‌ دهد.

آقای ذوالفقارنسب، خیلی ها معتقدند بیانیه کانون مربیان به طور مستقیم کی‌روش را نشانه گرفته است. آیا شما این موضوع را نفی می‌ کنید؟

این بیاینه بیشتر براساس دفاع از مربیان ایرانی منتشر شد و استباط من این است که  نمی‌ توان آن را ضد کی‌روش دانست.

در بیانیه دوم اعلام شده که کانون مربیان، تخصصی ترین بخش فوتبال در ایران است. چه کسی تایید کرده که این کانون تخصصی ترین بخش در فوتبال ایران است؟

بسیاری از افرادی که عضو کانون مربیان هستند از آدم های باسواد و سالم این فوتبال به شمار می‌ روند. وقتی 50 نفر یا بیشتر در این کانون دور هم جمع می‌ شوند آیا  نمی‌ توان گفت که این یک کانون تخصصی محسوب می‌ شود؟ سوال من این است که پس چه کسانی تخصص دارند؟ آنهایی تخصص دارند که در روزنامه دولتی تیتر می‌ زنند و به مربی ایرانی می‌ گویند موتورگازی؟

این بحث که نباید به مربیان ایران توهین شود کاملا درست است ولی بیانیه کانون مربیان نشان می‌ دهد که کی‌روش را نشانه گرفته است؟

به هر حال هر فردی می‌ تواند استنباط خودش را داشته باشد ولی من چنین نظری ندارم.

 

بسیاری از کارشناسان معتبر دنیا از عملکرد تیم‌ملی‌ تمجید کردند. در ایران هم رسانه ها و اکثر فوتبالدوستان رضایت دارند و خواهان حفظ کی‌روش هستند. آیا این اکثریت اشتباه می‌ کنند و کانون مربیان درست می‌ گوید؟

من  نمی‌ دانم چرا عده ای از روزنامه نگاران مدام کی‌روش را تحت حمایت قرار می‌ دهند. آنها یا به دنبال منافع شخصی خودشان هستند یا اینکه می‌خواهند حرمت مربیان ایرانی را پایین بیاورند.

پس ما هم می‌ توانیم بگوییم کانون مربیان می‌ خواهد فضا را برای کی‌روش یا دیگر مربیان خارجی برای فعالیت در ایران محدود کند و دنبال هدف های شخصی خودش باشد. پس شما هم این حرف را قبول می‌ کنید؟

شما هم می‌ توانید استباط خودتان را داشته باشید. من هم قبول دارم که بعضی از مربیان چنین نظری داشته باشند که با مربی خارجی موافق نباشند. با این حال باز هم می‌ گویم که افراد با سابقه در کانون مربیان حضور دارند و بحث ما تخریب کی‌روش نیست.

مجید جلالی در این روزها بارها کی‌روش را نقد کرد. آیا  نمی‌ توان او را بابت کارنامه مربیگری اش که در یک دهه اخیر افتخاری به دست نیاورده است نقد کرد؟

من دوست ندارم در مورد فردی که الان در گفت و گوی ما حضور ندارد صحبت کنم. ما می‌ توانیم روبه‌روی یکدیگر بنشینیم و من خیلی بازتر و واضح تر در مورد عملکرد کی‌روش صحبت کنم. من معتقدم مجید جلالی آدم ضعیف النفسی نیست که بخواهد دنبال مسائل دیگر باشد و باز هم تاکید می‌ کنم که این بیانیه  نمی‌ تواند ضد کی‌روش باشد. در مورد سوال تان هم بهتر است با خودش حرف بزنید.

در قسمتی از بیانیه دوم اشاره شده که زمان در مورد صداقت کانون مربیان فوتبال ایران قضاوت خواهد کرد. این جمله به نظر شما چه معنایی می‌ دهد، آیا این معنا را  نمی‌ دهد که کانون مربیان در انتظار آینده است تا تیم‌ملی‌ نتیجه نگیرد و آنگاه بگویید که دیدید موضع ما درست بود؟

چرا شما از این دریچه به این موضوع نگاه می‌ کنید. منظور کانون مربیان از این جمله به خود این کانون مربوط می‌ شود، یعنی اینکه این کانون دنبال پیشرفت فوتبال ایران است. شما این جمله را به این موضوعی که خودتان می‌ گویید ربط ندهید چون این یک دیدگاه منفی است.

کانون مربیان خودش را تخصصی ترین بخش فوتبال کشور دانسته است. پس خیلی ها هم حق دارند که این کانون را به رسمیت نشناسند، درست است؟

به هر حال هر فردی می‌ تواند در این مورد نظر خودش را بدهد و من هم صحبت هایم را انجام دادم.

خودتان موافق ماندن کی‌روش هستید؟

کی‌روش مربی توانایی است و معتقدم باید تا پایان جام ملت ها بماند تا حداقل بتوانیم ارزیابی دقیق تری در مورد تیم او و عملکردش داشته باشیم. البته او باید زیرنظر یک کمیته فنی قوی فعالیت کند و این موضوع به نظر من بسیار مهم است. به یک موضوع دیگر هم باید اشاره کنم.

چه موضوعی؟

در این سال ها کی‌روش صفر تا 100 فوتبال ایران را در اختیار داشت. او مکان اردوها را خودش انتخاب می‌ کرد، هتل ها را خودش انتخاب می‌ کرد، اعتقادی به استفاده از مربی ایرانی نداشت، خیلی از دستیارانش جدا شدند و به موارد دیگری هم می‌ توان اشاره کرد. او هر تصمیمی که خودش خواست گرفت و خیلی از مسائل را  نمی‌ توان باز کرد. من دوست ندارم خیلی واضح صحبت کنم ولی سربسته بگویم که پشت سر کی‌روش خیلی حرف است. اگر قرار است او همکاری اش را با تیم‌ملی‌ ادامه دهد، خیلی چیزها باید تغییر کند.

  ۸  
آی اسپورت
2014-07-07 13:31:36
نظر دهید

۸ نظر
-
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۵۲
آخه تو چیکاره ای که برای موندن کیروش شرط میذاری ؟؟
یه مشت خاله زنک جمع شدن یه جا سبزی خورد میکنن اسمشم گذاشتن کانون مربیان ایران !
علی
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۵۷
چرا هیچ کس مارکار رو ایرونی نمیدونه ؟؟؟؟ چون بنده خدا ارمنیه ؟؟؟ خجالت بکشین موتورگازیها !
پدرام
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۵۹
بیژن ضد فوتبال
محمد
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۳۱
پشت سر کسی که خیلی حرف هست جناب ذولفقارنسب هست ،راستی از پرونده جادوگر چه خبر؟؟؟چه کسی استقلال قهرمان اسیا به دسته سه فرستاد؟ برق شیراز چی؟؟؟؟؟؟ چه کسی فکر میکرد اگر ایویچ بره سرمربی تیم ملی میشه؟؟؟؟ کی زیر پای ویرا وایویچ خالی کرد!!!! این ده سال مربیان عضو کانون مربیان بیکار چه افتخاری کسب کردن؟؟؟ بیچاره کیروش
-
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۳۶
سابقه مربیگری:
باشگاه فوتبال گسترش
تیم ملی امید ایران (دستیار)
استقلال
سایپا
شهرداری تبریز
تیم ملی فوتبال ایران (دستیار)
پاس تهران
مس کرمان
پیکان
سایپا
برق شیراز
ذوب‌آهن اصفهان
داماش گیلان
صنعت نفت آبادان
مجید گلمحمدی
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۶
بیژن خان استقلال رو کی به دسته دووووووووووو برد بنده خدا جرات نداره بگه ضد کی روش هست ما عاشق چشو و ابرو کی روش نیستیم اون حظی که از بازی با آرژانتین بردیم وشخصا احساس غرور کردم را در این چند دهه هیچ کدام از شما به ما ندادید 8سال پیش برانکو جرات نکرد به ایران بیایدحرف حساب اینه که شما هم این احساس را به ما بدهید بگوییم زنده با موتور گازی دکترررررررررررررررر
مسعود
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۳۶
نه بذارین آقایون متخصص مکان اردو رو برامون پیدا کنند. یک جا که دمش گاوداری باشه، امکاناتش بد باشه و اینجور چیزها. بابا یک کم نون بازوتون رو بخورید. خوبیش اینه که هیچکس حاضر نیست به این آقایان متخصص تیم بده حتی تو دسته اول...
حسین
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۰۵
کیر کی روش تو کون توی سنی و بقیه کانون مرباهای ایرانی .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر