فهرست
ابراهیمی: همانهایی که از من و قلعه نویی انتقاد می کردند، حالا از فن خال تمجید می کنند/ فرق «مستر» و «آقا» همین است/ مخالف ماندن کی روش نیستم اما او چیزی به فوتبال ایران یاد نمی دهد
ابراهیمی: همانهایی که از من و قلعه نویی انتقاد می کردند، حالا از فن خال تمجید می کنند/ فرق «مستر» و «آقا» همین است/ مخالف ماندن کی روش نیستم اما او چیزی به فوتبال ایران یاد نمی دهد

ابراهیمی: همانهایی که از من و قلعه نویی انتقاد می کردند، حالا از فن خال تمجید می کنند/ فرق «مستر» و «آقا» همین است/ مخالف ماندن کی روش نیستم اما او چیزی به فوتبال ایران یاد نمی دهد

آی اسپورت- پس از این لوییس فن خال سرمربی هلند در بازی با کاستاریکا تیم کرول را در دقیقه 120 به جای سیلسن و فقط برای ضربات پنالتی به زمین آورد و اتفاقا او توانست موفق هم عمل کند، همگان به تحسین او پرداختند و این اقدام را بسیار مفید توصیف کردند. در چنین شرایطی بد نیست اشاره ای داشته باشیم که به اتفاقات مشابهی که در تیم ملی ایران رخ داد. یکبار در سال 1363 که ناصر ابراهیمی به عنوان سرمربی تیم ملی حافظ طاعونی را به جای بهروز سلطانی در دقیقه 120 به زمین آورد و بار دیگر که در سال 1385 امیر قلعه نویی وحید طالب لو را جایگزین حسن رودباریان کرد. ابراهیمی در زمان قلعه نویی به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می کرد. او حالا از جو به وجود آمده بسیار ناراحت است.

ابراهیمی در گفت و گو با آی اسپورت در این خصوص اظهار داشت: آن زمان که من حافظ را برای ضربات پنالتی به زمین آوردم، او در لیگ و در تمرینات نشان داده بود، توانایی زیادی در پنالتی گرفتن دارد اما در بازی با عربستان نتوانست کاری کند و هر 5 ضربه را گل خورد. همه انتقاد کردند که این چه کاری بود و دروازه بانی که گرم نبوده را چرا به زمین فرستاده ای اما من بازی بعد که به پنالتی کشید سلطانی را درون دروازه نگه داشتم و او هم 5 گل خورد تا مشخص شود کار من غلط نبوده است.

او ادامه داد: قلعه نویی شاگرد خودم است، من او را کشف کردم و وقتی در جام ملتهای آسیا از او پرسیدم که به طالب لو برای پنالتی ها اعتقاد داری، جواب مثبت داد و من به او گفتم مکث نکن و وحید را به زمین بفرست. طالب لو اتفاقا خوب هم کار کرد اما سایر بازیکنان پنالتی خراب کردند و حذف شدیم.

مربی فوتبال ایران تاکید کرد: این مسائل اعتقاد مربی است و نباید به آن ایراد گرفت. برایم جای سوال دارد که چرا وقتی ما در ایران چنین کاری کردیم، همه انتقاد کردند و حالا که یک مربی خارجی دروازه بانش را تعویض کرده، همه به تحسینش می پردازند؟ همانهایی که از ما انتقاد می کردند حالا شده اند حامی مربی هلند و به به و چه چه می کنند.

ابراهیمی همچنین گفت: اینها فرق مستر و آقا است. اگر یک نفر خارجی باشد و کاری را انجام دهد همه می گویند به به و وقتی یک ایرانی همان کار را بکند می شود بد. مثل داستان کی روش است که چون تیم ملی در جام جهانی نظم داشته همه تمجید می کنند و هیچ کس نمی گوید که مربیان ایرانی هم دیسیپلین داشته اند. رحمتی بنده خدا خودش را کشت به تیم ملی نرسید اما همه تمجید می کنند. یادشان نمی آید که مایلی کهن، خداداد را کنار گذاشت، چقدر انتقاد کردند. یا مهاجرانی که ناصر حجازی را اخراج کرد!

سرمربی اسبق تیم ملی درباره بیانیه کانون مربیان علیه کارلوس کی روش خاطرنشان کرد:  این کانون اهداف وسیعی دارد. بحث ما اینکه چه کسی سرمربی تیم ملی باشد یا نباشد نیست، بلکه دغدغه‌مان پیشرفت فوتبال ایران است. باور ما اعتقاد و اعتماد به مربی ایرانی است. دائم از نظم و انضباط صحبت می‌شود، مگر در زمان حشمت مهاجرانی، حسن حبیبی و امیر قلعه‌نویی که با آنها کار کرده‌ام تیم ملی نظم نداشت؟

وی افزود: در این سه سال فقط مربی ایرانی را کوبیده‌ایم، من هم قبول دارم مقابل آرژانتین خوب و حتی شایسته برد بودیم اما واقعیت این است که ما مقابل نیجریه و آرژانتین تنها دفاع کردیم اما در دیدار برابر بوسنی که بازی اصلی ما بود از تیم ملی چه دیدیم؟ تیم ایران در جام جهانی چه سبک و سیستمی داشت؟ دغدغه ما این فوتبال بدون سیستم است البته ما مخالف ماندن کی‌روش نیستیم اگر به صلاح است این مربی را نگه دارند اما در نهایت کی‌روش 4 یا 6 سال دیگر از ایران خواهد رفت. آن زمان چه چیزی به فوتبال ما اضافه خواهد شد؟ قطعاً هیچ چیزی یاد نخواهیم گرفت. به همین دلیل است که می‌گوییم نه به امثال ناصر ابراهیمی بلکه به مربیان جوان کشورمان بها و فرصت بدهید.

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-07 13:36:13
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۲
همانهایی که از من و قلعه نویی انتقاد می کردند، حالا از فن خال تمجید می کنند !!!! یعنى خودتو و قلعه نویى رو با فن خال یکى کردى !! :o
علی
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۴۶
اینا ول کن معامله نیستن آقا شما امتحانتون پس دادین برید استراحت کنید خودتوت هم با ونگال مقایسه نکنید جنابعالی میخواستی دستیار خظیبی بشی که ..................................................
arash
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۳۲
جناب آقای ابراهیمی،فرق شما با فن خال دقیقا همینجاست که کرول 2 پنالتی رو میگیره ولی طاحونی 5 پنالتی میخوره ، اگه تو بازی بعدی سلطانی هم 5تا خورد یعنی هر دو دروازه بانتون ششدانگ نبودن پس برای خودتون نوشابه باز نکنین ، آقای قلعه نوعی هم اگه به درستی طالب لو رو انتخاب کرد برای ضربات پنالتی این ایراد رو داشت که تو تیمش پنالتی زن خوب نداشت .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر