فهرست
پایان تلخ صلاح؛ خیلی کم خیلی دیر
پایان تلخ صلاح؛ خیلی کم خیلی دیر

پایان تلخ صلاح؛ خیلی کم خیلی دیر

آی اسپورت - وقتی محمد صلاح واقعی خودش را نشان داد، خیلی دیر شده بود. مقامات تیم ملی مصر رسما اعلام کردند حتی برای بازی جمعه با اروگوئه کاملا آماده است اما مشخص بود که از نظر بدنی در شرایط ایده‌آل نیست و وقتی به خود آمد که تیمش با سه گل از روسیه عقب بود و فاصله‌ای با حذف از جام جهانی ندارد.

بعد از 67 دقیقه حرکات و ضربات نه چندان مفید، صلاح نشان داد چه می‌توانست باشد اگر در فینال لیگ قهرمانان دچار مصدومیت شانه نمی‌شد. او در نیمه اول کمتر از تمام هم‌تیمی‌هایش به توپ ضربه زد، به نظر می‌رسید گم شده و از ستاره تیمش و یکی از بهترین بازیکنان جهان با در نظرگرفتن عملکرد فصل اخیر فوتبال باشگاهی اروپا فاصله زیادی گرفته بود. او آماده نبود و هم‌تیمی‌هایش هم این را می‌دانستند، خودش را درگیر نمی‌کرد و آنها هم چنین انتظاری از او نداشتند.

روسیه دو دقیقه بعد از شروع نیمه دوم با گل به خودی احمد فتحی ابتکار عمل را به دست گرفت، کلاسیک نبود اما میزبان جام جهانی با دو گل در سه دقیقه از دنیس چریشف و آرتم ژیوبا برتری‌اش را مستحکم کرد. پنج دقیقه بعد از آنکه مصر گل سوم را خورد، صلاح نشان داد هنوز هم می‌تواند کارهایی بکند. پاس لب خط او برای ترزگه عالی بود اما به خوبی استفاده نشد، دقایقی بعد چنان برای گرفتن توپ از روس‌ها در زمین خودشان دوید که بعد از فصل باشگاهی اخیر از او سراغ نداشتیم اما باز هم ثمری نداشت. یک جرقه دیگر و یک پنالتی و اگرچه حالا یک گل جام جهانی به نام او ثبت شده اما حسرت می‌خورد که می‌توانست خیلی بهتر از این باشد.

از آن طرف خیلی‌ها برای میزبان حسابی باز نکرده بودند از جمله میلیون‌ها هوادار این تیم اما تا اینجای کار دو نمایش کامل را اجرا کرده‌اند. حتی به نظر بسیاری مصر و اروگوئه شانس اول صعود از این گروه بودند اما روسیه شایستگی‌اش را ثابت کرد. الکساندر گولووین ستاره برد 5 بر صفر برابر عربستان سعودی بود و او دوباره مقابل مصر فوق‌العاده بود در کنار دنیس چریشف که خیلی خوب می‌داند کی و چگونه خودش را به محوطه جریمه رقبا برساند.

تیم مصدوم زده روسیه با آسیب‌دیدگی آلن ژاگوئف هم در بازی افتتاحیه روبه‌رو شد اما در غیاب او ژیوبا عالی کار کرده. او مقصد بسیاری از سانترها در نیمه اول بود و حضور او باعث گل اول شد ضمن اینکه خودش گل سوم را زد. بسیاری از روس‌ها اهمیت برد تیمشان در افتتاحیه را زیر سوال بردند و بازی رقت‌بار عربستان را دلیل آن برشمردند اما حالا مشخص می‌شود باور و اعتماد به نفس تیم تقویت شده. روسیه به مرحله بعد می‌رود و میهمانی برای آنها ادامه دارد اما مصر که با وجود تردید درباره ستاره‌اش با امید زیادی به جام جهانی آمده بود، به خانه بر می‌گردد. فصل رویایی صلاح به کابوس منجر شد.

 

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2018-06-21 12:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر