فهرست
پیش بازی برزیل- آلمان؛ اسکولاری یا لوو؛ چه کسی مسافر ماراکانا می شود؟
پیش بازی برزیل- آلمان؛ اسکولاری یا لوو؛ چه کسی مسافر ماراکانا می شود؟

پیش بازی برزیل- آلمان؛ اسکولاری یا لوو؛ چه کسی مسافر ماراکانا می شود؟

آی اسپورت- بسیاری معتقدند این دیدار می توانست فینال رقابت های جام جهانی امسال باشد؛ پس عجیب نیست که خیلی ها از آن به عنوان بهترین نیمه نهایی ممکن یاد می کنند. برزیلی ها 12 سال قبل در کره و ژاپن، آخرین قهرمانی شان در جام جهانی را با پیروزی مقابل ژرمن ها جشن گرفتند و قرار گرفتن مقابل این تیم، خاطرات خوبی را برای آنها زنده می کند اما این به معنای آن نیست که می توانند از همین حالا از پیروزی تیمش شان مطمئن باشند. تیم یواخیم لوو بعد از ناکامی در نیمه نهایی سه تورنمنت بزرگ اخیر، اکنون تنها به قهرمانی فکر می کند و همین، می تواند این دیدار را به یکی از به یادماندنی ترین نیمه نهایی های تاریخ تبدیل کند.

برزیل؛ بدون تیاگو سیلوا و نیمار

بعد از سوت پایان بازی مقابل کلمبیا، برزیلی ها خیلی هم خوشحال نبودند زیرا می دانستند که در دیدار بعدی مقابل آلمان، دو ستاره تیم شان، نیمار و تیاگو سیلوا را در اختیار نخواهند داشت. نیمار به دلیل شکستگی مهره، تقریبا ادامه رقابت ها را از دست داده اما شاید غیبت تیاگو سیلوا، ضربه بزرگتری به تیم برزیل باشد. کاپیتان سلسائو که در پیروزی مقابل کلمبیا، گل اول تیمش را نیز به ثمر رساند، مهره ای غیرقابل جانشین تر از نیمار در این رقابت ها نشان داده و بدون او، احتمال اینکه خط دفاعی برزیل روز سختی مقابل عناصر هجومی آلمان داشته باشد، بیشتر است.

 

البته اسکولاری می تواند به عنوان جانشن تیاگو سیلوا از دانته، مدافع بایرن مونیخ، استفاده کند که شناخت خوبی از بازیکنان حریف دارد و این می تواند برگ برنده ای برای او و تیمش باشد. در خط میانی هم لوئیز گوستاوو بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت، به ترکیب اصلی برزیل بازخواهد گشت و احتمالا اسکولاری در دفاع راست، بار دیگر از مایکون استفاده خواهد کرد که در دیدار مقابل کلمبیا، نمایش قابل قبولی داشت.

آلمان؛ رویای قهرمانی

مانند برزیلی ها، برای یواخیم لوو و شاگردانش هم هر عنوانی به جز قهرمانی، یک ناکامی به حسابی می آید. ژرمن ها در هر دو جام جهانی اخیر به رتبه سوم رسیده بودند و اگر این را در کنار یک نایب قهرمانی در یورو 2008 و حضور در نیمه نهایی یورو 2012 قرار دهید، می بینید که تنها حضور در جمع چهار تیم پایانی جام جهانی، اتفاق چندان هیجان انگیزی هم برای آنها نیست. هرچند لوو قراردادش را با تیم ملی آلمان تا سال 2016 تمدید کرده اما شاید سرنوشت او هم به این دیدار و رتبه ای که تیمش در پایان رقابتها به دست خواهد آورد، بستگی داشته باشد.

 

لوو احتمالا در این دیدار تیمش را با ترکیبی مشابه دیدار مقابل فرانسه راهی میدان خواهد کرد؛ با هوملس و بواتنگ در قلب خط دفاعی و فیلیپ لام در سمت راست. خدیرا هم به عنوان تنها هافبک دفاعی تیم، پشت سر شواین اشتایگر و کروس قرار خواهد گرفت. شاید تنها تغییر در نوک خط حمله باشد که کلوزه ممکن است جایش را به گوتزه و یاد حتی آندره شورله بدهد.

     
آی اسپورت
2014-07-08 10:01:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر