فهرست
یادداشت روز : 3 نکته ای که می تواند برزیل را مقابل آلمان پیروز کند
یادداشت روز : 3 نکته ای که می تواند برزیل را مقابل آلمان پیروز کند

یادداشت روز : 3 نکته ای که می تواند برزیل را مقابل آلمان پیروز کند

آی اسپورت - علی رغم پیروزی خوب و دلچسب مقابل کلمبیا، محرومیت و مصدومیت 2 تن از کلیدی ترین بازیکنان تیم ملی برزیل کار آن ها را در مصاف مقابل آلمان سخت کرده است.

با این حال 3 نکته ی کلیدی وجود دارد که برزیل می تواند با رعایت کردن آن ها به پیروزی مقابل آلمان امیدوار باشد.


1 - به مرته ساکر حمله کنید

مرته ساکر مدافع بدی نیست اما بارها در بازی های مهم ثابت کرده هنگامی که تحت فشار شدید قرار می گیرد، اشتباهات باور نکردنی از او سر می زند. شاید اگر نیمار در این دیدار حضور می داشت کار برای برزیل بسیار راحت تر می بود، اما در غیاب او نیز برزیل بازیکنانی همچون هالک یا اسکار در اختیار دارد که می توانند مرته ساکر را تحت فشار قرار دهند.در بازی مقابل الجزایر شاهد بودیم که سرعت می تواند این مدافع را از پای در آورد و برزیل نیز می تواند به همین پارامتر اتکا کند.مرته ساکر به همان اندازه که در کارهای قدرتی خوب است، در کارهای سرعی ضعف دارد.

برزیل اگر می خواهد دروازه ی مانول نویر را باز کند باید روی اشتباهات مرته ساکر تاکید ویژه ای داشته باشد.


2 - توپ ربایی در مرکز زمین

الجزایر به خوبی توانست هافبک های آلمان را دچار مشکل کند و با توپ ربایی، ضد حملات سریعی را روی دروازه ی نویر طراحی کند. برزیل نیز با وجود هافبک هایی همچون فرناندینیو و گوستاوو می تواند روی توپ ربایی از هافبک های آلمان حساب ویژه ای باز کند. آن گاه بازیکنانی همچون اسکار یا هالک می توانند با استفاده از سرعت خود ضد حملات سریعی را روی دروازه ی آلمان به وجود آورند.شواین اشتایگر و کروس علاقه ی زیادی به رد و بدل کردن پاس با یکدیگر دارند و همین مسئله می تواند فرصتی برای هافبک های برزیل باشد تا از اشتباهات این بازیکنان نهایت استفاده را ببرند.


3 - توماس مولر نباید درون محوطه ی جریمه آزاد باشد

توماس مولر به خوبی در 2 جام جهانی اخیر ثابت کرده که مهاجم فوق العاده تمام کننده و باهوشی است.مولر در بازی برابر فرانسه اما تاثیرگذاری زیادی نداشت چرا که واران و ساخو به خوبی فضا را برای او درون محوطه ی جریمه محدود کرده بودند.برزیل نیز می تواند از این مسئله استفاده کند و بهترین گلزن آلمان را خنثی کند. آلمان ثابت کرده که بدون تمام کنندگی مولر، در گل زنی دچار مشکل است. آن ها در دیدار برابر فرانسه این مسئله را نشان دادند.

داوید لوئیس و دانته نقش زیادی در مهار مولر خواهند داشت. علی الخصوص دانته که هم تیمی مولر محسوب می شود و مطمئنا می تواند از تجربه اش برای مهار این بازیکن نهایت استفاده را ببرد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-08 11:23:02
نظر دهید
۱ نظر
میثم شمسه
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۵۴
کی گفته که مرتساکر فیکس بازی می کنه؟؟؟؟در ضمن نه اینکه دفاع برزیل خیلی مقتدره تازه اونم بدون سیلوا!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر