فهرست
فینال محبوب آدیداس: آلمان – آرژانتین/فینال مد نظر نایکی:برزیل – هلند
فینال محبوب آدیداس: آلمان – آرژانتین/فینال مد نظر نایکی:برزیل – هلند

فینال محبوب آدیداس: آلمان – آرژانتین/فینال مد نظر نایکی:برزیل – هلند

آی اسپورت - رقابت دو غول برندهای البسه و وسایل ورزشی دنیا ماه‌ها قبل از جام جهانی با چانه‌زنی برای اسپانسرینگ تیم‌های حاضر در این جام آغاز شد و با اتفاقات گوناگون از جمله استفاده از کفش‌های استوک این برند در حین بازی‌ها ادامه یافت. نایکی و آدیداس که رقابت شانه به شانه‌ای در تعداد تیم‌های حاضر در این جام داشتند حالا نگاه ویژه‌ای به مرحله نیمه‌نهایی دارند. حالا دو تیم نایکی پوش مقابل دو تیم آدیداس پوش در این مرحله قرار خواهند گرفت و هر یک از برندها دوست دارد دو تیمی که از آن برند استفاده می‌کنند در فینال حاضر باشند.

برای مدیران آلمانی برند آدیداس قطعا فینال آلمان – آرژانتین که یک پای آن تیم ملی کشورشان خواهد بود رویایی تلقی می‌شود و از سوی دیگر مسوولان نایکی دوست دارند برزیل – هلند مسابقه پایانی را برگزار کنند. حتما برای فروش بیشتر پیراهن و خودنمایی البسه مسوولان این دو برند طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای فینالیست شدن تیم‌های‌شان دعا می‌کنند و شاید با تعادل در فینال و صعود یک تیم نایکی پوش و یک تیم آدیداس پوش به بازی نهایی این تورنمنت این دعاها همچنان ادامه داشته باشد
.
اما رابطه برندها و قهرمان جام هم اتفاق جالبی است که البته با فرمول ساده‌ای توجیه شدنی نیست و تنها می‌توان یک اتفاق قلمدادش کرد و دنبال رابطه‌ها و مناسبات اقتصادی در تعیین قهرمان نگشت.

در جام جهانی 2006 و در اتفاق ویژه برند آلمانی پوما صاحب بیشترین تیم در این تورنمنت بود و در نهایت یک تیم پوماپوش یعنی تیم ملی ایتالیا قهرمان رقابت‌ها شد. این اتفاق در آفریقای جنوبی هم به نفع برندها رقم خورده بود و آدیداس که با مغلوب کردن نایکی در تعداد تیم‌های
استفاده کننده از این برند در جام جهانی آقایی می‌کرد یک تیم آدیداس پوش را فاتح جام دید؛اسپانیا. حالا و در برزیل نایکی رقابت شانه به شانه با آدیداس را حداقل در تعداد تیم‌هایی که از البسه آنها استفاده می‌کنند برده است و یک تیم بیشتر از آدیداس در این تورنمنت دارد پس اگر روال دو دوره قبلی حفظ شود حتما یک تیم نایکی پوش قهرمان جام خواهد شد و با این فرمول برزیل یا هلند باید قهرمان جام شوند. جالب نیست؟
     
آی اسپورت
2014-07-08 11:56:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر