فهرست
4 چهره جذاب جام جهانی در فضای مجازی/هانیبال،گاندالف،سوپرمن و «اون چیزه» در برزیل چه می کردند؟
4 چهره جذاب جام جهانی در فضای مجازی/هانیبال،گاندالف،سوپرمن و «اون چیزه» در برزیل چه می کردند؟

4 چهره جذاب جام جهانی در فضای مجازی/هانیبال،گاندالف،سوپرمن و «اون چیزه» در برزیل چه می کردند؟

آی اسپورت- جام جهانی برای بسیاری از علاقه مندان فوتبال که همیشه سرشان به شبکه‌های اجتماعی گرم است و البته هنری هم در تصویرسازی و تمثیل‌های سینمایی، اجتماعی و... با اتفاقات فوتبالی دارند به شکل دیگری دنبال می‌شود. این گروه خلاق و بامزه که البته ظاهرا تعدادشان در دنیا کم هم نیست انگار منتظرند اتفاقی بیفتد و شروع کنند به مشابهت و تصویرسازی برای بهترین‌های جام یا اتفاقاتی که از نظرشان ویژه آمده و البته سر و صدا کرده است. از ابتدای جام بیستم تا حالا که به نیمه‌نهایی و روزهای پایانی تورنمنت نزدیک می‌شویم 4، 5 اتفاق مهم و صحنه شگفت‌انگیز در این رقابت‌ها دیده‌ایم که حجم خبری زیادی را به خود اختصاص داده‌اند و حرف و حدیث درباره‌شان زیاد بوده است. گل جادویی روبین فان پرسی به اسپانیا که جزو بهترین گل‌های این تورنمنت بود، گاز گرفتن کیه لینی توسط لوئیس سوارس و واکنش‌های بعد از آن، رکوردشکنی تیم هاوارد در تعداد نجات دروازه‌اش در یک بازی جام جهانی و البته درخشش گیلرمو اوچوا دروازه‌بان مکزیک از جمله این رویدادها بودند که باعث شدند افراد خلاق در دنیای مجازی با آنها شوخی کنند و عملکرد و رفتار آنها را به اتفاقات سینمایی، سیاسی و... نسبت دهند و در این خصوص تصویر بسازند.

آنتی ویروس اوچوا هم رسید
گلر موفرفری مکزیک با عملکردش در این جام تحسین اهالی فوتبال در دنیا را برانگیخت و آنقدر فوق‌العاده بود که همه او را به یک قهرمان تشبیه کردند. اوچوا در شبکه‌های مجازی به قهرمانی تشبیه شده که مثل سوپرمن به کمک مردم می‌آید یا دیواری است که هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را فرو بریزد. برخی گفته‌اند او می‌تواند رییس جمهور مکزیک باشد یا مردم آن کشور را نجات دهد. برخی دیگر او را به قهرمان فیلم‌های متریکس تشبیه کرده‌اند که مقابل گلوله‌های دشمن ضد ضربه است یا او را به «گاندالف» جادوگر فیلم ارباب حلقه‌ها شباهت داده‌اند که با جادویش مقابل نیمار ایستاد. اما جالب‌ترین تصویر در مورد این دروازه‌بان استفاده از تصویر او روی نسخه جدیدی از یک آنتی ویروس مشهور است. روی این نسخه از آنتی ویروس نورتون نوشته شده که او جلوی هر ویروسی را می‌گیرد. اوچوا در تصاویر دیگر به «اون چیزه» یکی از شخصیت‌های فیلم چهار شگفت‌انگیز و البته دروازه‌بان وال استریت به جای گرگ وال استریت تشبیه شده که جالب به نظر می‌رسد.
وقتی هاوارد تایتانیک را نجات می‌دهد
اما تعداد تصاویری که در خصوص تیم هاوارد و شاهکار او مقابل بلژیک در شبکه‌های مجازی انتشار یافت آنقدر زیاد است که نمی‌شود تمام این تصاویر را اینجا مشاهده کرد اما در جالب ترین‌هایش مثلا تصویر حک شده او به جای روسای جمهور معروف آمریکا در آن کوهستان معروف، نجات دادن کشتی غرق شده تایتانیک، مشابهت این گلر با
«کاپیتان آمریکا» یکی از شخصیت‌های کمیک استریپ آمریکایی که طرفداران زیادی دارد، حک تصویر او روی سکه‌های آمریکایی و کلی تصویر بامزه وخلاقانه دیگر است که هاوارد را در حال نجات یا گرفتن شیئی که غیر قابل تصور به نظر می‌رسد، نشان می‌دهد. اما شاید جالب‌ترین تصاویر مربوط به حضور او در سریال بازی تاج و تخت باشد که می‌خواهد جلوی اعدام شون بین را در قسمت پایانی فصل اول این سریال بگیرد. یا مثلا او بالاتر از پیتر شیلتون و دیگو مارادونا قصد دارد توپی را مهار کند که با گل شدن آن توسط مارادونا داستان «دست خدا» به وجود آمد.
ستاره اروگوئه کوسه، هانیبال و خون آشام شد
بعد از حرکت عجیب لوئیس سوارس در بازی با ایتالیا و گاز گرفتن جورجو کیه لینی آنقدر تصویر جذاب و خنده‌دار از سوارس درست شده که تعدادشان به 30 یا بیشتر هم می‌رسد اما بیشتر آنها یک تم مشترک دارند؛ او به موجوداتی تشبیه شده که گاز می‌گیرند و البته فوق‌العاده خطرناک هستند. سوارس در بسیاری از این تصاویر به موجود خطرناک فیلم کوسه تشبیه شده یا او را با دایناسورهای پارک ژوراسیک و زامبی‌هایی که از انسان تغذیه می‌کنند شبیه دانسته‌اند. شوخی با دندان‌های سوارس هم که در صدر این تصاویر قرار گرفته و حتی شکلاتی را به شکل دندان‌های او در آورده‌اند که جالب به نظر می‌رسد. در برخی تصاویر هم مهاجم لیورپول را به یک دراکولا یا خونخوار معروف فیلم هانیبال تشبیه کرده‌اند که ماسکی مثل دکتر هانیبال لکتر خونخوار معروف آن سری فیلم‌ها به صورت داشت.
پرواز روبین بر فراز آسمان بغداد
بعد از گل استثنایی روبین فان پرسی به اسپانیا و پرش جالب او که انحنای عجیبی در بدنش دیده شد خیلی‌ها او را به قهرمانانی مثل سوپرمن تشبیه کردند که در آسمان کارهای فوق‌العاده می‌کند. بیشتر تصاویر که در مورد فان پرسی درست شده او را در حال پرواز در آسمان نشان می‌دهد و البته با این مدل پرواز در صحنه‌های مربوط به فیلم‌ها و حتی ورزش‌هایی مثل گلف و پرش ارتفاع شوخی شده است. در این میان جالب آنجاست که او یکی از موجودات انیمیشنی معروف شده که همراه سندباد و رفقایش با قالیچه پرنده بر فراز آسمان بغداد پرواز می‌کند. یا در تصویری دیگر فان پرسی به کمک یکی از قهرمانان فیلم تحسین شده جاذبه آمده تا او را در فضا نجات دهد.
  ۱  
آی اسپورت
2014-07-08 16:00:33
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۱۴
این چه عکسیه؟اه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر