فهرست
گزارش ویژه: تور برزیل 2014؛از تیم های نیمه نهایی چه می دانید ؟
گزارش ویژه: تور برزیل 2014؛از تیم های نیمه نهایی چه می دانید ؟

گزارش ویژه: تور برزیل 2014؛از تیم های نیمه نهایی چه می دانید ؟

 آی اسپورت - تیمهای نیمه نهایی در چند جمله کوتاه.

 

آرژانتین:یک تیم دلی است که با قلبشان فوتبال بازی می کنند حتی این احساس و شور و هیجان در بین تماشاگرانشان هم دیده می شود . تماشاگرانی که بوضوح از برزیلی ها هم پر حس و حال ترند .آرژانتینی ها در این جام همه بازی ها را حداقل برتری برده اند و حداقل در سه مسابقه ، از جمله بازی ایران به شدت خوش شانس بوده اند . انگاریک لایه محافظی پشت این تیم هست . آنها فردا شب به اولین زمین واقعا سفت این جام می خورند . فعلا همه آرژانتینی ها در رویای 1986 و صعود یک تنه با مارادونا هستند ولی آلبی سلسته ، امسال ، آن قرعه خوب را در نیمه نهایی ندارد .

 

هلند :تیمی عملگرا و واقع گرا  است که مانند مربی اش با فکر و منطق و عدد فوتبال بازی می کند و هیچ چیز را به قضا و قدر نمی سپارد.آنها یکی از مدعیان اصلی و شاید مهمترین مدعی جام باشند و شاید لوییس فن خال به بزرگترین افتخار دوران مربیگری اش برسد . او حالا انرژی مثبت همه منچستری ها را هم پشت سر خود دارد . درباره هلند باید گفت که بالانس در این تیم موج می زند . در عین حال آنها از عنصر شگفتی هم بهره می برند . کاری که آرین روبن در انجام آن استاد است . روبن ستاره ایست برازنده صفت بی مهار ... حتی بی مهارتر از مسی .

 

 برزیلی ها  :از فلسفه ناب خودشان دور شده اند. از سامبای برزیلی خبری نیست .خلط زیادی از فوتبال اروپایی و مقدار کمی از فوتبال برزیلی با چاشنی خشونت بسیار که در تاریخ برزیل سابقه نداشته . خشن ترین تیم جام با میانگین ۱۹.۲ خطا در هر بازی. عجالتا قهرمانی برای آنها از هر چیز مهمتر است. اسکولاری بازی به بازی در کنار زمین مستاصل تر نشان می دهد. آنها بوضوح آمادگی سال پیش جام کنفدراسیون ها را هم ندارند.

 آلمان: بعد از دوره طویل ناکامی در قهرمانی با یک فوتبال محافظه کار و نتیجه گرا در میدان حاضر شدند. خلا و یاس فلسفی لوو در کنار سرگردانی تاکتیکی او را به دامان پیچیده گرایی گواردیلایی انداخت که در آن دگماتیسم تاکتیکی نقش پررنگی دارد. گذر یواخیم لوو از پارادایم تیکی تاکای گواردیلایی به پارادایم آلمانی اش بی نقص نبوده.

 مفاهیم صلبی و ذاتی سبب وجود تناقضاتی در تغییر این الگوواره شده.اند.در شکل کنونی آنها از شکل سنتی داینامیکی و سرعتی بازی خود در آمده و به ملجاء استایل عرضی اسپانیایی پناه برده اند ولی اصل جنس نیستند.

آلمان ۲۰۱۴ شرح بسط و طرح تاکتیکی پپلوو ست . شاید شکاکیت کانتی لوو و فوتبال آلمان بعد از دو باخت ۱-۰ به اسپانیا در دو جام مختلف او را از منظر استقرایی به این نتیجه رساند که باخت ۱-۰ سوم هم در راه است... لوو اگر چه جام را با یک جزم اندیشی تاکتیکی آغاز کرد اما در بازی آخر با بردن لام به دفاع راست کمی نرمش قهرمانانه در مولفه های تاکتیکی اش از خود نشان داد ولی هنوز طرفداران اصیل آلمان با این تیم و مدل فوتبالش ارتباط برقرار نمیکنند.

در مقابل نقطه مثبت شان برخلاف گذشته تبدیل شدنشان به یک تیم تعادل یافته و بالانس شده در دفاع و حمله است . ضمن اینکه لوو نه کاریزما و شخصیت سپ هربرگر ، هلموت شون و فرانس بکن بائر را دارد و نه توانسته مانند آنها روحیه و غرور آلمانی را به بازیکنها منتقل کرده و تیم را به درجه بالایی از خود انگیختگی و شور و حس برساند.

آلمان هر سه بار قبل که قهرمان شده این حس و روحیه آلمانی در تیم موج میزده با این همه شانس آنها در برابر برزیل از نقطه نظر نتیجه گیری بیشتر است .

هیوا حکمتی

     
آی اسپورت
2014-07-08 16:08:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر