فهرست
خیابانی و کتاب پرماجرا: لااقل پرارنائو را بخوانید
خیابانی و کتاب پرماجرا: لااقل پرارنائو را بخوانید

خیابانی و کتاب پرماجرا: لااقل پرارنائو را بخوانید

آی‌اسپورت- در دو روز گذشته کتابی از جواد خیابانی به بازار آمده درباره پپ گواردیولا و موفقیت‌هایش. حاشیه‌های ورود این کتاب به بازار نشر بسیار زیاد بوده و خیابانی را مجبور به ارائه توضیحاتی کرده است. به ویژه مقدمه کتاب از علی فتح‌الله‌زاده؛ و عبارت "نویسنده و ترجمه: جواد خیابانی" که بسیاری از افراد را گیج و گنگ کرده بود. مصاحبه خیابانی درباره این کتاب و حواشی‌اش را می‌خوانید.

هم نویسنده، هم مترجم: نمی‌دانم چرا بعضی‌ها قصاص قبل از جنایت می‌کنند، ابتدا بهتر از دوستان این کتاب را بخوانند بعد نظر بدهند یا قضاوت کنند. آیا قصاص قبل از جنایت خودش جنایت نیست؟ این کتاب در واقع یک سه‌گانه است که قرار بود جداگانه منتشر شود اما در نهایت در یک کتاب 980 صفحه‌ای منتشر شد. کتاب اول  تولد اسطوره نام دارد که نویسنده‌اش خودم هستم و 170 صفحه است. کتاب دوم محرمانه پپ نام دارد که نویسنده‌اش مارتی پرارنائو است و من آن را ترجمه کردم و کتاب سوم هم تکامل جوزپه گواردیولا است که این کتاب را هم پرارنائو نوشته و بنده ترجمه کردم. در مورد ترجمه و اینکه از چه منابع و مراجعی برای نوشتن این کتاب استفاده کردم، توضیحات کامل را هم در کتاب ارائه دادم.

مقدمه علی فتح‌الله‌زاده: قرار بود اگر سه کتاب چاپ شود، من و آقایان فتح‌الله‌زاده و عابدینی هر کدام یک مقدمه بنویسیم که در نهایت یک کتاب چاپ شد و امکان نداشت بیشتر از یک مقدمه بنویسیم. در نهایت هم آقای فتح‌الله زاده مقدمه دو و نیم صفحه‌ای را نوشت که خیلی هم خوب شد. من این مدیران را که برای این فوتبال زحمت کشیدند دوست دارم و خیلی مدیران دیگر را هم دوست دارم. شما مطمئن باشید که اگر مقدمه این کتاب را مثلا آقایان تاج یا کفاشیان می‌نوشتند، دوباره خیلی‌ها می‌گفتند چرا تاج یا کفاشیان نوشته‌اند؟ اگر انصاری‌فرد مقدمه می‌نوشت می‌پرسیدند چرا انصاری‌فرد نوشته است. من به خیلی از دوستان خودم از بازیکن، مربی و روزنامه‌نگار این را سپردم که مقدمه را بنویسند ولی مقدمه فتح‌الله‌زاده از همه بهتر بود. ایشان سال‌ها است که کار مطبوعاتی و انتشاراتی می‌کند و اگر او این مقدمه را نمی‌نوشت پس چه کسی باید می‌نوشت؟ اصلا اگر این مقدمه بد بود اعدامم کنید.حالا اگر دوستان از مقدمه کتاب خوششان نمی‌آید آن را نخوانند یا اگر نوشته مرا دوست ندارند نخوانند ولی 700 صفحه نوشته پرارنائو را که می توانند بخوانند. من از مربیان، فوتبالیست‌ها و مدیران می‌خواهم که حتما این کتاب را بخوانند و ببینند که رفتار پپ در درون و بیرون زمین، به عنوان یک مربی تاثیرگذار چگونه بوده است. اینکه گواردیولا به یک نفر اجازه داده تا یک سال در کنارش باشد در نوع خودش موضوع جالبی است و بهتر است کتاب را بخوانید و با این مربی بزرگ بیشتر آشنا شوید.

۷ ۲  
آی اسپورت
2017-07-11 01:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
خیابانی و فتح الله زاده
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۵
پت و مت های عالم نویسندگی هستند :)))
۷
Soltan
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶، ۰۷:۴۷
به خاطر اعتراض به گزارشات خیابانی ! این کتاب را نمی خریم !
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر