فهرست
برای نیمار ؛ کاش تو هم اینجا بودی‎
برای نیمار ؛ کاش تو هم اینجا بودی‎

برای نیمار ؛ کاش تو هم اینجا بودی‎

رامیارمنوچهرزاده

 آی اسپورت- آسیب دیدگی نیمار در بازی با کلمبیا برای دوستداران فوتبال برزیل در تمام دنیا نه فقط  یک شوک بلکه یک ترومای انسانی ست که در آستانه ی بازی با تیم ملی آلمان ، میزبان جام جهانی را در شوک فرو برده است. در طول تمامی ادوار جام های جهانی ، برزیل با تکیه بر جاودان ستاره هایش خاطراتی تاریخی از خود بر جا بگذارد.  یک فوتبال احساسی بر اساس آموزه های فوتبال ساحلی و خیابانی با تکنیکی ترین شکل که بی محابا بر تیم های مقابل خود هجوم می برد.

 ساختار فوتبال برزیل تاکتیک پذیر نیست و هر گونه عمل تاکتیکی از دل تکنیک های فردی شکل می گیرد. یکجور آمیزه ای از زیبایی های خلق شده ی لحظه ای و خلق الساعه  که جادوی توپ گرد رو در تمام دنیا گسترش داده است .  این روح فوتبال برزیل است. جایی که مردم و طرفدارانش طوفانی از لحظات ناب را در طول نود دقیقه به انتظار می نشینندو این برای زرد پوشان یک قانونه نانوشته ست.  قانونی جذاب که هیچ وقت و در هیچ شرایطی تابع سیاستها ، تاکتیک ها و اصول نظام مند فوتبال جهانی نبوده و دل در گرو ستارگانش داشته ... ابزارهای بی چون و چرای جوکوبونیتو .  از پله و گارینشا( دهه 60 و 70 )بگیر تا زیکو سوکراتس و کاره کا (دهه 80)  ، روماریو و به به تو (دهه  90 )  رونالدو و رونالدینیو و ریوالدو( شروع هزاره ی جدید ) و این آخری نیمار .\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/147543cbea1.jpg\"


نیمار محبوب برزیلی ها دو سال پس از باخت فراموش نشدنی به آرژانتین و مارادونا ی جام نود ایتالیا پا به جهان گذاشت. اندوخته ی کشوری که سال قبل از شروع جام  به سفارش پله به اروپا رفته بود تا برای همچین روزی تجربه ش عصای دست میزبان بدون ستاره مسابقات باشد. نیمار در پنج بازی گذشته ی تیم بی نظم و بی برنامه اسکولاری آمار جالب توجه چهار گل زده و 3 پاس گل را ثبت کرده بود.

نیمار در این دوره نماینده ی همه ی آن ستاره های بی چون و چرایی بود که برای فتح ششمین جام  و انتقام جام 1950 در خانه به او دل بسته بودند.اما در این مرحله و در این شرایط حساس مجبور به ترک جام شده و متاسفانه ، نه فرد نه جو و نه هالک قادر به نمایش بخش کوچکی از توانایی های او در زمین نخواهند بود... اگرچه شاید باز معجزه جوگو بونیتو کار خودش را بکند .

     
آی اسپورت
2014-07-08 18:45:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر