فهرست
ایرادات تذکر مطهری به وزیر ورزش
ایرادات تذکر مطهری به وزیر ورزش

ایرادات تذکر مطهری به وزیر ورزش

آی اسپورت- علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در اینستاگرام خود یادداشتی نوشته که به پیوست در این مطلب خدمتتان ارائه خواهد شد. واکنش چنین فردی نسبت به مسائل فوتبالی خوشحال کننده و بسیار جذاب است. اما زمانی که فردی در چنین سطح بالایی می‌خواهد در مورد مساله‌ای اظهار نظر کند توقع است با مشاورانی زبده مشورت کند و پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسان حوزه مورد نظر واکنشی نشان بدهند. ایراداتی در یادداشت اینستاگرامی ایشان بود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. «کنفدراسیون» فوتبال آسیا صحیح است. توافق حاصله میان سه طرف درگیر حاصل می‌شود. به این معنی که اگر نماینده الهلال این قرار را نمی‌پذیرفت، یک دقیقه سکوت برگزار نمی‌شد. توافق انجام شده برای یک دقیقه سکوت بوده و اجبار نیست بازیکنان تیم‌ها حتما روی خط دایره میانه میدان قرار بگیرند. یک دقیقه سکوت و احترام گذاشتن به‌طور واضح انجام شد.

این مساله به همبستگی و اینطور برداشت‌ها منجر خواهد شد که احتمالا طرف عربستانی علاقه‌ای نداشته از طرف سیاستمداران کشورش مواخذه شود. در عکسی که خودتان منتشر کردید محل قرار گیری دروازه‌بان و دستان جمع‌شده پشت بازیکنان هم نشان‌دهنده همین مساله است که آنها در حال رعایت یک دقیقه سکوت و احترام هستند. نکته مدنظر شما اما اذهان را به سمت «فیفا اسلامی» و پیشنهادات عجیب رئیس جمهور سابق می‌اندازد. فوتبال یک بازی غربی است و قوانین آن هم غربی هستند؛ به‌همین سادگی. برای کنفدراسیون فوتبال آسیا احتمالا آخرین چیزی که اهمیت دارد این است که دین اکثر بازیکنان دو تیم چیست تا بر اساس آن قراری را تعیین کند. برای شرقی‌ها چه‌کار کنند؟

ضمن اینکه در همین یک دقیقه سکوت بازیکنان مسلمان فرصت خواندن حمد و سوره را دارند. بعید نمی‌دانم که شماری از بازیکنان استقلال در این فرصت یک دقیقه‌ای «غربی» فاتحه‌ای هم برای جان‌باختگان خوانده باشند. از شما خواهش می‌کنیم تا به جای پرداختن به مسائلی که قطعا شدنی نیستند، به مساله مهم میزبانی تیم‌های ایرانی از عربستانی‌ها بپردازید. مساله‌ای که قدمتش به سه سال رسیده و تبدیل به یک بحران شده است. عربستانی‌ها رسما در کشورهایی مانند عمان میزبان ایران هستند و تیم‌های ایرانی از حق میزبانی و حمایت تماشاگرانشان بی بهره هستند.

فرض من این است مجلس می‌تواند و باید از وزیر ورزش در مورد مساله میزبانی پرسش‌هایی داشته باشد. حق ده‌ها هزار نفر از مردم ضایع شده و شما به عنوان نماینده مردم باید پیگیر این مساله باشید و حق مردم را بگیرید. از وزیر بپرسید چرا اراده‌ای برای مساله میزبانی در فدراسیون وجود ندارد؟ مساله دخالت سیاست در ورزش هم که نمی‌توان مطرح کرد، چون اصولا این پرونده یک پرونده سیاسی است. با تشکر قبلی از آقای علی مطهری که می‌توان از ایشان انتقاد کرد و منتظر پاسخگویی ماند.

 فرهنگستان فوتبال 

۲۲ ۴  
آی اسپورت
2018-02-22 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۳۹
پیشنهاد میکنم یه بار دیگه از دیوار سفارتشون بریم بالا؟؟؟؟

معلومه چرا وضع مملکت اینه ، همه دارند فوتبال می بینند.
۸
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۳۹
پیشنهاد میکنم یه بار دیگه از دیوار سفارتشون بریم بالا؟؟؟؟

معلومه چرا وضع مملکت اینه ، همه دارند فوتبال می بینند.
۶
رضا
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۲۹
میزبانی از تیم های عربستانی؟که بعدش هم برادران خودسری که سفارت عربستان را به آتش کشیدند بدون دادگاهی و محکومیت بروند محل اقامت یا اتوبوس این تیم ها را به تلافی حرف سیاستمداران سعودی آتش بزنند یا در ورزشگاه عر سیاسی سر بدهند تا فوتبال ایران کلا تعلیق بشه
۷ ۱
مارال
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
ایرانی خودتو درگیر نکن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر