فهرست
بحث داغ شبکه های اجتماعی؛ تعویض فن خال و حقانیت قلعه‌نویی/ طرفداران ژنرال علیه فردوسی پور
بحث داغ شبکه های اجتماعی؛ تعویض فن خال و حقانیت قلعه‌نویی/ طرفداران ژنرال علیه فردوسی پور

بحث داغ شبکه های اجتماعی؛ تعویض فن خال و حقانیت قلعه‌نویی/ طرفداران ژنرال علیه فردوسی پور

آی‌اسپورت‌ ـ این روزها فیلمی در فضای فیسبوک دست به دست می‌ شود که مربوط است به یک برنامه تلویزیونی معروف، برنامه ای مربوط به روزهای بعد از جام ملت های آسیا 2007 که امیر قلعه‌نویی در آن آماج حملات عادل فردوسی پور، بیژن ذوالفقارنسب و امیر حاج رضایی قرار گرفت.

این برنامه معروف را همه شما به خاطر دارید، برنامه ای که خود قلعه‌نویی بابت آن بارها و بارها از فردوسی پور انتقاد کرده است. فردوسی پور در این برنامه تحت تاثیر فضای کلی فوتبال ایران که به شدت با قلعه‌نویی موضع داشت در محاکمه فنی مربی استقلال از چیزی مضایقه نمی‌ کند و جالب اینکه در یکی از جالب ترین اتهامات قلعه‌نویی را بابت تعویض حسن رودباریان و جایگزین وحید طالب لو در ضربات پنالتی مورد انتقاد قرار می‌ دهد. البته طالب لو در بازی مقابل کره جنوبی یک پنالتی کره ای ها را گرفت اما این درخشش برای صعود ایران کافی نبود. قلعه‌نویی در این برنامه در توضیح تصمیمش می‌ گوید: طالب لو بهترین آمار را در تمرینات در ضربات پنالتی داشته و اتفاقا رودباریان که در آن مسابقات شماره یک تیم‌ملی‌ بود ضعیف ترین عملکرد را در ضربات پنالتی از خود نشان داده و بنابراین این کار کاملا منطقی و حساب شده بوده است ضمن اینکه طالب لو هم بد کار نکرده و اگر بازیکنان ایران پنالتی هایشان را گل می‌ کردند این تغییر تاکتیکی به هدف می‌ نشست.

با این حال با توجه به ذهنیت اهالی فوتبال درباره این تعویض دفاع قلعه‌نویی به هیچ وجه مورد قبول قرار نمی‌ گرفت و عادل فردوسی پور در آن برنامه می‌ گوید در هیچ جای دنیا ندیده که چنین تصمیمی گرفته شود الا در جام ملت های آسیا 1984 که ناصر ابراهیمی این کار را انجام داد. جالب اینجاست که ابراهیمی در آن تورنمنت دستیار امیر قلعه‌نویی بود و اینطور به نظر می‌ رسید که این تعویض حاصل مشورت وی بوده است و البته می‌ دانیم که جامع فوتبال ایران چندان به ناصر ابراهیمی و تصمیمات وی وقعی نمی‌ نهد و بنابراین امیر قلعه‌نویی بار بیشتری از انتقادات را تحمل کرد.
اما سال ها بعد اتفاق جالبی در جام‌جهانی افتاد؛ در بازی هلند مقابل کاستاریکا لوییز فن خال سرمربی نامدار هلند قبل از اتمام مسابقه دشوار مقابل کاستاریکا در 120 اقدام به یک تعویض ریسکی کرد و کارول دروازه‌بان‌ دوم تیمش را وارد زمین کرد تا او با درخششی دور از تصور با مهار 2 ضربه پنالتی هلند را فاتح این مسابقه کند. این حرکت که قبلا در ایران به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود حالا به عنوان یک تعویض تاکتیکی فوق العاده ستایش می‌ شد تا امیر قلعه‌نویی انگشت حسرت بگزد و فردوسی پور را به بی انصافی در آن دوره تاریخی متهم کند. قلعه‌نویی که هنوز یکی از دلایل مهم اخراج خود از تیم‌ملی‌ را آن برنامه کذایی و محاکمه اش در شبکه سه می‌ داند، هر جا که نشسته این مسئله را به یاد دیگران آورده و گفته است که اجحاف بیش از اندازه ای در آن روزها به وی شده است که البته شاید مدعای قلعه‌نویی خیلی هم دروغ نباشد اگرچه همه به خاطر داریم که جامعه فوتبال ایران نسبت به مربیگری قلعه‌نویی در تیم‌ملی‌ گاردی مستقیم داشت ...
آخرین نکته در این باره بحثی است که فردوسی پور دو شب پیش درباره تصمیم فن خال انجام داد. عادل در این برنامه درباره تصمیم فن خال اظهارنظر کرد و گفت: این یک تصمیم ریسکی است که حالا در این مسابقه جواب داده اما تضمینی وجود ندارد که باز هم به نتیجه برسد. با این وصف منتقدان عادل در فیسبوک کماکان به انتقاد از وی مشغولند و عقیده دارند یک دشمنی آشکار وجود دارد که فردوسی پور آن را در حق قلعه‌نویی انجام می‌ دهد.
شما هم می‌ توانید نظر خود را در این باره بنویسید، آیا فردوسی پور در انتقاد از قلعه‌نویی محق بوده یا بی انصافی کرده است؟

  ۳۷  
آی اسپورت
2014-07-08 22:41:55
نظر دهید

۳۷ نظر
حسین
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۹
واقعا بی انصافی بود
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۴
فردوسی پور دلاله سرور اس دق لاله
Ali
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۶
فردوسی پور غرض ورز ترین آدمیه که به عمر دیدم. برنامه هاش کاملا خطی و هدف داره. افسوس که اکثریت این حقایق رو نمی بینند و همچنان فریب اسم عادل رو میخورن
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۸
چ ربطی داره این دو تا موضوع جداست
اگه تعویض فن خال جواب نمیداد باید مقایسه میکردین
تصمیم فن خال لحظه ای و دیمی نبود و از مدتها قبل آماده اینکار بودند
رضا
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۹
فردوسی پور , عادل نیست
ایشون طرفدار پرسپولیس هست و همه هم این رو میدونن و توی گزارش هاش هم به وضوح دیده اند
و از همه موقعیت ها استفاده میکنه برای زمین زدن استقلال و قلعه نوعی

چند سالی هست که دیگه عدالتی در عادل ندیده ام
و همه مردم ایران میدونن که قلعه با تیم ملی خوب نتیجه گرفته بود و اون همه انتقادات نا عادلانه بود و هست
سجاد
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۰
100 درصد. این آقا دشمن مستقیم قلعه نوییه. کاش عدل نبود تا فضای فوتبال عدالت بیشتری داشت. این چون با قلعه نویی مشکل داره دودش داره به چشم فوتتبال میره.
مجتبی-مسی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۵
توی برنامه چند شب پیش همش عادل و جاودانی سغی داشتن که بگن این تصمیم از قبل کارشناسی بود و نه به صورت یه هویی! اشاره به به این که تعویض قلعه نوعی الکی بوده در صورتی که تو پنالتی گیر بودن طالب لو هیچ شکی نیوده.... در کل این کار عادل مثل داوری بود که یه صحنه واصح تو محوط جریمه رو برای یه تیم پنالتی نمیگیره اما وقتی اون سمت برای تیم مقابل همون صحنه رخ میده با قاطعیت اعلام پنالتی میکنه
علی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۵
تفاوت بزرگ اینه که ریسک/تعویض فن خال موفقیت آمیز بود و موجب پیروزی تیمش شد وتعویض قلعه نویی موفقیت به همراه نداشت و تیم فلعه نویی بازی را واگذار کرد. خود فن خال هم در کنفرانس بعد از بازی گفت اگر این تعویض موفقیت آمیز نبود از اون به عنوان یک تصمیم اشتباه یاد میشد. این تصمیمات نیستند که به خودی خود خوب یا بدند بلکه محک اصلی بر طبق نتیجه ای هست که از آنها حاصل میشه و هرچه تصمیم ریسکی تر و غیر معمول تر باشه نهایتا فقط نیجه نهایی هست که آن را مقبول یامنفی میکنه.
mehdi
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۶
ریدم دهنت لنگی پوررررررررر
علی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۰۷
فردوسی پور خصومت شخصی با قلعه نوعی نداره ولی چون از استقلال تنفر داره هر شخصی به استقلال منتسب باشه این نفرت شاملش میشه.
جلال
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۱۲
به نظر من این کار اشتباه است. فن خال ریسک بزرگى کرد که به راحتى میتونست نتیجه عکس بده. فقط من نمیفهمم که قیاس فن خال با قلعه نویى چه سودى داره کلا؟
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۱
این زیاد مهم نیست. مهم‌تر جاییه که فردوسی‌پور با دیدگاه یه آدم عامی قلعه نویی رو به خاطر آمار دوندگی بازیکنای تیم ملی مسخره میکنه و میگه اگه به دوندگی بود اعضای تیم ملی دو رو با خودتون میبردید! اما امسال تو برنامه اش کیروش درباره میزان دوندگی بازیکنان حرف زد و فردوسی پور با دهن باز داشت تماشاش میکرد. دفاع از قلعه نویی سخت و حتی غیرممکنه اما وقتی روبروش موجود عامه پسندی مثل فردوسی پور باشه باید حق رو گفت.
رضا
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۴
فردوسی‌پور دلاله! یه‌روزی حقایق معلوم می‌شه..
شوما هم میذاشتی ساله دیگه درباره این موضوع مطلب مینوشتی!
ایمان
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۵
به تیم قلعه نویی انتقاد وارد بود نه به سبکی که آقای فردوسی پور اجرا کرد. مشکل فروسی پور اینه که دنیا یا سیاه سیاه میبینه یا سفیید سفید. درمورد کیروش نگاه کنید از کیروش حمایت کرد تمام قد. در صورتی که سبک تیم کیروش کلا دفاعیه به همین دلیل از رئال انداختنش بیرون و الانم تو ایران همینطوریه.... هیچ انتقادی به کیروش وارد نیست و همش فدراسیون مقصره از دیدگاه آقای فردوسی پور حالا داره دنیا رو سفید می بینه
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۶
طالب لو پنح تا پنالتی رو خلاف جهت رفت اونی هم که گرفت خلاف رفته بود بازیکن کره زد وسط، اون وقت به این میگین عملکرد درخشان؟؟؟انتقاد اون دوره واسه رفتارای عجیب قلعه نویی بود، مثل بازی دادن عنایتی به عنوان پیستون چپ ، مثل گرفتن بازی خداحافظی برای بازیکنی با بیست بازی ملی مثل تبعبض بین بازیکنا که تو بازی اول و دوم سر جواد کاظمیان این بلا اومد
9
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۵
بی انصافی کرده.بخاطر محبوبیتش این کاراش به چشم نمیاد
میتی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۸
درسته که عادل گاهی اوقات زیاده‌روی می‌کنه. ولی این هم دلیل نمی‌شه که الان قلعه‌نوعی رو از عمکرد ضعیف تیم ملی در اون روزها تبرعه کنیم. هر چی سر جای خودش. قلعه نوعی به هر حال مربی خوبی برای تیم ملی نبود همچنان که دایی هم نبود. با این فیلم و این تعویض فن خال همه چیز قرار نیست به نفع قلعه نوعی بشه و شما آب پاکی بریزید روی سرش. تازه باز هم تعویض دروازه‌بان در دقیقه ۱۱۹ حرف و نقد زیاد داره. تیمی این کار رو کرد که همش در حال حمله بود و به تعویض در جریان بازی احتیاج نداشت. خلاصه منظورم اینه که شرایط در هر زمان متفاوته نمی‌شه به این راحتی استراتژی‌ها رو مقایسه کرد. همچنان که عادل در اون روز انتقاد بی‌ربطی داشت و می‌گفت هیچ جا نشده پس خوب نیست. شما هم اینجا به نقدتون اشکال وارده.
مسعود
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۳
معلومه که بی انصافی کرده. قلعه نویی 17 بازی کرد با یک باخت که اون هم مقابل کره بود. آیا واقعا این انصاف بود؟ ژنرال میتونست تیم ملی ما رو موفق تر از تیم ملی کی روش کنه. اما فرصت ندادن بهش.
وحید
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۲۹
کاملا بی انصافی کرده
اگه کیروش همچین کاری میکرد ، ازش حمایت میکرد
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۳۱
کارکوس کی روش یه بار در اعتراض به برنامه سازمان لیگ، برنامه رو پاره کرد و انداخت تو سطل آشغال!
انصافاً اگر یه مربی ایرانی همچین کاری بکنه همین رسانه های ایرانی ترور شخصیتش نمیکنن؟ شخصیتش رو زیر سوال نمیبرن؟!
مجتبی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
عادل در انتقاد از قلعه نویی زیاده روی می کند و جانب حق را رعایت نمی کند
رضا
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۳۵
فردوسی پور لنگی
سید مصطفی هاشمی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۳۶
در اینکه آقای فردوسی پور با آقای قلعه نوعی مشکل دارد شکی نیست . ولی خوب ما به امید به آینده زنده ایم اگر هم آقای فردوسی پور به عمد آن برنامه کذایی را درست کرده تا آقای قلعه نوعی رو از سمت مربیگری تیم ملی بیرون کنه ، اگر چه به هدفش رسید ولی حالا میبینیم که بهترین مربیان دنیا هم از همین عربه استفاده میکننده و نتیجه هم میگیرند. کما اینکه اگر پنالتی زنها در اون بازی تیم ملی بیشتر دقت می کردند ما هم برنده بازی بوذیم .
ولی من برای این فوتبال متاسفم که یک مجری برای فوتبال ایران به همراه چند کارشناس که همیشه به او هستند تصمیم می گیرنده . یه روزی به این حرف می رسین....
استقلالی قدیمی
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۲
قلعه نویی و باندش فوتبال را به قهقرا بردند...اگر امثال عادل نبودند این رییس مافیا هرکاری میخواست میکرد...با آقا امام زمانش گفتن...متنفرم ازش
حمزه
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۵
عادل بعضی اوقات خیلی غیر منطقی حرف میزنه! خودش فکر میکنه که خیلی حالیشه و عادله ولی این طور نیست! خیلی حالیشه ولی اگه از یه چیزی خوشش نیاد با چرت و پرت ترین حرف ها سعی میکنه اونو بکوبه! فقط کافیه یه نفر اون لحظه کنارش باشه و ضایعه اش کنه، قشنگ ضایع میشه! سر اسم کوچیک پیراهن بازیکنا هم قبل از اینکه خیلی زر یزنه نصیرزاده گفت که میتونن!
در کل ولی عادل رو دوست داره ولی باید بدونه بعضی اوقا شدیدا غیر منطقی میشه و میره رو اعصاب!
ali
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۹
هر دونفر برای جیب خود و منافع خود حرف می زنند وکاری برای فوتبال و ارتقای آن ندارند یکی دایم اب را گل آلود و شخصیت سازی می کند و دیگری در آرزوی تیم ملی وفدراسیون داره خودش را می کشد ثمره کارشان درآمد و زندگی آنچنانی است که از صدقه گوش وچشم مفت ما دارند صحنه خالی است
و کجایند مردان بی ادعا
خراب مورینیو
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۴
من میگم همه خوبن ..... من هم خیلی از بعضی کارهای عادل خوشم نمیاد ..... همونطور که از خیلی بیشتر از کارهای قلعه نویی هم خوشم نمیاد .... مسئله اینه که ما نمیدونیم کی رو باید کجا گذاشت !!!!!!!!!!!!!!!!
-
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۲
فردوسی پور=دست های پشت پرده ی فوتبال ایران
رضا همایونفر
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۷
فردوسی پور بی شرم تر از این حرفهاست. نمیگم که قلعه نوعی پیغمبره، اما فردوسی پور و اقعا وقیح و غرض ورز و خودبرتربین و بی انصافه. امان از غرور
علی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۸
اصلا همه بدن همه ایران بدرد نخورن فقط عادل خوبه و هرکی که عادل میگه ما چقدر بدیم
خودش ازهمه انتقاد میکنه ولی اگه یک نفر از رسانه ملی انتقادکنه میگه سیاستهای مدیران ما به هیچکس ربطی نداره ما چقدر بدیم عادل مدیراش چقدر خوبن
امید کرمی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۱
در این که عادل امیر رو دوست نداره و همه تلاشش رو میکنه که موفقیت های امیر رو کوچیک و بی اهمیت جلوه بده هیچ شکی نیست ....
مشروح
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۴
به غیر از ونگال مگه کس دیگه ای این کار رو کرده؟ بعد 8 سال یک بار اتفاقی یه همچین تعویضی شد حالا قلعه نویی و طرفداراش رو نمی شه چمع کرد. چون ونگال این تعویض رو کرده فردوسی پور شده دلال؟
mohammad
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۹
من فکر می‌کنم بیشتر این کامنت‌ها رو یه نفر حقوق بگیر نوشته! هماشون زائیده یه ذهنه! مخصوصا اونی‌ که یوو کامنت حرف از ترور شخصیت زده!

شاید هم خود قلعه نشسته هی‌ کامنت نوشته،

قلعه هم اینو اونوقتا که هنوز تازه کار بود در اثر بی‌ سوادی زیاد تکرار میکرد،

آخه قلعه چه ربطی فان خال داره؟ این تعویض ریسک زیادی داره، مربی که این تعویض رو میکنه باید صابون این چیزا رو هم به تنش بماله،

در ضمن اون روزا کلا جامعه دوست نداشت قلعه رو سر مربی تیم ملی‌ ببینه، خود قلعه هم فکر میکرد که تیم ملی‌ چاله میدونه،
-
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۳۲
فردوسی پور خاطره بدی از بچهگیهاش با امیر قلعه داره
-
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۷
فردوسی پور یک خودکامه در لباس یک دموکراته که میخواد نظرات خودشو به دیگران توسط ابزار مختلف القا کنه یه سری مثل حاج رضایی هم خواسته یا ناخواسته نقش مداحشو پیدا کردن
Shahriar rahimi
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۵۲
اگه قرار به تحسین قلعه نوعی باشه، بایست گفت که این کارو اولین بار ناصر ابراهیمی سرمربی تیم ملی‌ در بازی‌های آسیای ۱۹۸۴ انجام داد. در اون زمان بهروز سلطانی دروازه بان اصلی‌ رو با حافظ طاحونی برای ضربات پنالتی تعویض کرد
محمد
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۴۷
آدم وقتی فردوسی پور رو می بینه یاد فیلمهایی میوفته که توش یه بچه همه چیزوشو از دست داده سالها کار میکنه تا انتقام بگیره،اون سالها کار کرده تا الان دیگه رسما به جای مدیریت فدراسیون تصمیم میگیره،با ایجاد کردن یک جو تلویزیون که معمولا همه ما سوارش میشیم،بعد 2006 نظرسنجی گذاشت که برانکو بره همین چند ماه پیش به عنوان بهترین مربی تاریخ ما انتخاب شده بود حالاهم کروش به خاطر یک نیمه خوب که عمرا تاکتیک کیروش نبود و با دریبل شجاعی و بالا رفتن اعتماد به نفس بچه ها شروع شد و پایان همون نیمه تموم شد.علی دایی و قلعه نویی رو به اون شکل نابود کرد و کروش رو یک مربی فوق العاده میدونه،کروشی که اینقدر شخصیت مارو خرد کرد که به این نتیجه بگیم فوق العاده،بعد با یک مظلوم نمایی جلوی دوربین کاملا خودشو از همه چیز معاف میکنه،تو همین اجراهاش مشخصه که چقدر عقده موفقیت خواسته هاش مثل یک تیم ملی خاص و بازیکن خاص رو جلوی دوربین داره،آیا همچین آدمی تو هیچ زمینه ی دیگه ای میتونه عاااددل باشه؟؟؟؟؟!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر