فهرست
گزارش روز؛ یازده مرد کی روش در روسیه
گزارش روز؛ یازده مرد کی روش در روسیه

گزارش روز؛ یازده مرد کی روش در روسیه

آی اسپورت – 24 ساعت بعد از شوک بزرگ کی روش به فوتبال ایران، حالا می توان راحت تر درباره فهرست تیم ملی صحبت کرد. کی روش تقریبا ترکیب اصلی اش را شناخته و شاید تنها روی یک یا دو پست شک داشته باشد. این گزارش بر اساس صحبت با نزدیکان سرمربی تیم ملی تنظیم شده و آنها معتقدند که 11 نفر تیم ملی در جام جهانی این نفرات هستند:

گلر: اگر چه امیر عابدزاده در فهرست نهایی تیم ملی قرار دارد و اگر چه مربی دروازه بانهای استقلال مدعی شده که حسینی علیرغم قرار گرفتن در فهرست استندبای نهایتا با تیم ملی به جام جهانی خواهد رفت اما این بار و برخلاف جام جهانی گذشته خبری از سورپرایز درون دروازه تیم ملی نیست. کی روش از مدتها قبل دروازه بان تیمش را مشخص کرده. او کسی نیست جز علیرضا بیرانوند که گلر ثابت تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی بوده و کی روش اطمینان ویژه ای به او دارد.

دفاع راست: خط خوردن وریا غفوری باعث شده که خیلی ها رامین رضاییان را گزینه اصلی بازی در این پست بدانند اما همانطور که دیروز نوشتیم، کی روش می خواهد به مانند جام جهانی قبلی از پژمان منتظری در سمت راست خط دفاعی استفاده کند.

مدافعان میانی: تا قبل از خط خوردن سیدجلال، او گزینه اصلی بازی در کنار مرتضی پورعلی گنجی بود اما کی روش با خط زدن صخره پرسپولیسی ها، یک استقلالی جوان را جایگزین او کرده. درست است که مجید حسینی تجربه ملی زیادی ندارد اما تجربه موفق استفاده از پورعلی گنجی جوان در جام ملتها باعث شده کی روش به موفقیت مدافع استقلال در جام جهانی امیدوار باشد. او دو مدافع جوان و پرانرژی را برای مقابله با مهاجمان مراکش و اسپانیا و پرتغال در نظر گرفته است

دفاع چپ: میلاد محمدی گزینه اصلی بازی در این پست است اما جالب تر از این موضوع، ذخیره میلاد برای دفاع چپ تیم ملی است. علی قلی زاده بازیکن هجومی و وینگر سایپا، در بازی دوستانه مقابل ازبکستان در سمت چپ خط دفاع بازی کرد و کی روش او را به عنوان مدافع، به اردوی ترکیه برده

سعید عزت اللهی: اگر فرض بگیریم که تیم ملی قرار است با سیستم جدید 1-4-1-4 بازی کند، عزت اللهی بدون هیچ شک و تردیدی تنها هافبک دفاعی تیم ملی در بازی مقابل اسپانیا و پرتغال خواهد بود اما با توجه به محرومیت او در بازی مقابل مراکش، به احتمال بسیار زیاد، روزبه چشمی در اولین بازی تیم ملی در جام جهانی در این پست بازی خواهد کرد.

4 هافبک هجومی: در سمت چپ، حضور مهدی طارمی و احسان حاج صفی قطعی به نظر می رسد و در سمت راست هم علیرضا جهانبخش یکی از نفرات اصلی تیم کی روش است اما اینکه چه کسی کنار او قرار می گیرد تبدیل به یک علامت سئوال بزرگ شده. شاید کریم انصاری فرد در آن پست بازی کند و شاید هم مهدی ترابی کنار جهانبخش قرار بگیرد.

تک مهاجم: جواب دادن به این سئوال ساده ترین کار دنیاست. سردار آزمون. کی روش او را بیش از هر مهاجم دیگری برای بازی در این پست قبول دارد

ذخیره های سرشناس: اگر فرض بگیریم که ترکیب تیم ملی 11 نفری هستند که به آنها اشاره کردیم آن وقت بازیکنان سرشناسی مثل رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، سامان قدوس، وحید امیری، امید ابراهیمی و روزبه چشمی( در بازی دوم و سوم تیم ملی) باید از روی نیمکت شاهد بازی تیمشان باشند. ضمن آنکه یکنفر از از 24 نفری که در اردوی ترکیه حضور دارند، بالاجبار فرصت حضور در جام جهانی را از دست خواهند داد.

نکته: ترکیب احتمالی تیم ملی در یک صورت تغییر خواهد کرد و آن استفاده از 1-3-2-4 خواهد بود. در چنین شرایطی احسان حاج صفی در پست هافبک دفاعی و در کنار سعید عزت اللهی بازی خواهد کرد و آن وقت کی روش می ماند و چهار بازیکن درجه یک – اشکان، شجاعی ، قدوس و کریم – و یک پست خالی که بازیکن پشت سر مهاجم است.

 

روزنامه هفت صبح

۱۰    
آی اسپورت
2018-05-22 11:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر