فهرست
شاگردان یحیی به دنبال اولین برد فصل
شاگردان یحیی به دنبال اولین برد فصل

شاگردان یحیی به دنبال اولین برد فصل

پرسپولیسی‌ها بعد از تساوی خارج از خانه مقابل سایپا، در دومین بازی این فصل خود روز شنبه و از ساعت ۱۶:۲۰ پذیرای صنعت نفت آبادان هستند. شاگردان سیروس پور موسوی در تیم صنعت نفت در حالی به تهران می‌آیند که لیگ بیستم را با برد خانگی مقابل پیکان آغاز کرده‌اند. شاگردان یحیی گل‌محمدی هم که کمتر از یک ماه دیگر باید در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند، به دنبال اولین برد فصل خود مقابل صنعت نفت آبادان هستند. آبادانی‌ها با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی‌شان، در بازی مقابل پرسپولیس می‌توانند از بازیکنان تازه به خدمت گرفته شده‌ی خود استفاده کنند.

ناکام در شکست پرسپولیس

سیروس پورموسوی که این فصل هدایت صنعت نفت آبادان را بر عهده گرفته است، تا به حال نتوانسته با تیم‌های سابق خود مقابل پرسپولیس به برتری برسد. نکته‌ی جالب این است که تیم‌های پورموسوی علاوه بر ناکامی در کسب پیروزی مقابل پرسپولیس، هیچ وقت هم نتوانسته‌اند بازی را بدون گل خورده به پایان برسانند. 

پرسپولیسی‌ها در ۸ بازی آخری که به میدان رفته‌اند فقط دو گل خورده‌اند که آن گل‌ها هم از روی نقطه‌ی پنالتی بوده است. با عملکرد خوبی که شاگردان یحیی گل‌محمدی در کارهای دفاعی در بازی‌های گذشته داشته‌اند، زردپوشان آبادانی کار سختی برای باز کردن دروازه‌ی این تیم در ورزشگاه آزادی دارند.

آمار بهتر سرخپوشان

پرسپولیس و صنعت نفت آبادان ۱۸ بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته‌اند که در این ۱۸ بازی ۱۳ برد سهم پرسپولیس بوده است، ۳ بازی دو تیم به تساوی رسیده و ۲ بار هم صنعت نفت آبادان موفق شده از سد پرسپولیس بگذرد. صنعت نفتی‌ها در لیگ برتر به هیچ تیمی اندازه‌ی پرسپولیس نباخته‌اند. حامد فلاح‌زاده دروازه‌بان آبادانی‌ها هم با ۱۴ گل خورده، از هیچ تیمی در لیگ برتر بیشتر از پرسپولیس گل نخورده است. 

پرسپولیسی‌ها در ۱۸ بازی مقابل زردپوشان آبادانی ۲۶ گل زده‌اند که به طور میانگین ۱.۴۴ گل زده در هر بازی می‌شود. صنعت نفتی‌ها هم ۱۱ گل زده‌اند که به طور میانگین ۰.۶۱ گل زده در هر بازی می‌شود. در ۴ تقابل آخر دو تیم که یکی از آن‌ها در جام حذفی بوده است، پرسپولیسی‌ها موفق شده‌اند با نتیجه مشابه یک بر صفر از سد صنعت نفت بگذرند.

۱    
آی اسپورت
2020-11-21 02:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر