فهرست
گزارش روز: برزیل 1-7 آلمان؛ شب رکوردها
گزارش روز: برزیل 1-7 آلمان؛ شب رکوردها

گزارش روز: برزیل 1-7 آلمان؛ شب رکوردها

آی اسپورت- پیروزی 7-1 آلمان مقابل برزیل، تنها یک پیروزی پرگل نبود؛ بلکه این نتیجه، چندین رکورد ویژه را ثبت کرد.

تا پیش از این، هیچ تیمی نتوانسته در نیمه نهایی جام جهانی به چنین برد پرگلی دست پیدا کند؛ رکوردی که احتمالا برای چند دهه دست نخورده باقی خواهد ماند. علاوه بر این، این سنگین ترین شکست تاریخ فوتبال برزیل بود. در واقع برزیلی ها بسیار بدشانس بودند که این شکست سنگین، در چنین دیداری حساسی اتفاق افتاد تا تلخی آن چند برابر شود. ضمن اینکه این سنگین ترین شکست یک تیم میزبان در جام های جهانی هم بود. تا به حال هیچ یک از تیم های میزبان، در مقابل طرفداران خودی اینطور تحقیر نشده بودند.

اما هرچقدر این شکست برای برزیلی ها رکوردهای منفی ثبت کرد، برای آلمانی ها رکوردهای تاریخی و شیرین به جا گذاشت. اول از همه اینکه میروسلاو کلوزه با گلی که در دقیقه 22 به ثمر رساند، به بهترین گلزن تاریخ جام های جهانی تبدیل شد و طعنه آمیز اینکه این رکورد را از چنگ یک برزیلی، رونالدوی اسطوره ای، خارج کرد.

اما مهمتر از رکورد کلوزه، هشتمین حضور آلمان در فینال جام جهانی است. تا پیش از این، آلمان و برزیل با 7 حضور در فینال این رقابت ها، مشترکا در صدر قرار داشتند اما امشب مردان لوو با یک ییروزی پرگل، این رکورد را به تنهایی در اختیار گرفتند.

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-09 04:07:49
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۴:۳۹
فکر کنم اقوی همساده طرفدار برزیل شده بوده باشه
-
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۱
مگه برزیل 8 تا فینال نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر