فهرست
بارسا اسیر شاهکار تاکتیکی کونته
بارسا اسیر شاهکار تاکتیکی کونته

بارسا اسیر شاهکار تاکتیکی کونته

آی اسپورت – آنتونیو کونته قبل از بازی گفته بود چلسی باید بی‌نقص و کامل باشد اگر بخواهد تیم استثنایی بارسلونا را شکست دهد که در صدر جدول لالیگا یکه تازی می‌کند و ستاره‌اش لیونل مسی است. همینطور بودند در تمام بازی به جز چند ثانیه دیوانه‌وار و می‌توانستند با گل ویلیان به خواسته خود برسند. بارسلونا تا قبل از پاس اشتباه آندریاس کریستنسن در عرض محوطه جریمه که به توپ دزدی آندرس اینیستا(که با آن گل فوق‌العاده‌اش در نیمه‌نهایی فصل 2009-2008 دشمن قدیمی چلسی محسوب می‌شود) و گل مسی منجر شد، شانس گلزنی جدی به دست نیاورد؛ در اثر شاهکار تاکتیکی کونته که شاید به خاطر بی‌خوابی قبل از مسابقه به دست آمد، مسی و سایر بازیکنان هجومی میهمان هیچ کاری نتوانستند انجام دهند تا اینکه فوق‌ستاره آرژانتینی بعد از 730 دقیقه و 8 بازی مقابل تیم غرب لندن توانست به قحطی گلش پایان دهد و دروازه چلسی را باز کند. ادن آزار در نقش شماره 9 کاذب بازی می‌کرد که ویلیان و پدرو را در دو سمت خود داشت و دو مهاجم تخصصی چلسی، یعنی آلوارو موراتا و الیویه ژیرو روی نیمکت بودند.

همانطور که کونته پیش‌بینی کرده بود، چلسی در بسیاری از مقاطع بازی مالکیت توپ و زمین را در اختیار نداشت در حالی که بارسلونا به طور کامل بر بازی مسلط بود و تقریبا 70 درصد مالکیت توپ در اختیار این تیم قرار داشت اما در واقع این سلطه هیچ فایده‌ای برایشان نداشت و تنها شانس گلزنی دیگرشان ضربه سر آرام پائولینیو بود که به بیرون رفت. در واقع این تیم چلسی بود که با وجود مالکیت کمتر موقعیت‌های گل بهتری خلق کرد، ویلیان و آزار با حفظ توپ و ضربات ناگهانی خود بارها دروازه بارسا را تهدید کردند و قبل از اینکه همکاری شان به گل منجر شود، بازیکن برزیلی دو بار تیرک دروازه میهمان را به لرزه درآورد.

بارسلونا راهی برای نفوذ به دروازه حریف پیدا نمی‌کرد و گویا بازی روی خط محوطه جریمه چلسی برای این تیم متوقف شده بود، مسی و لوییس سوارس هیچ فضایی برای بازی نداشتند هرچند یک نمایش تیمی عالی با اشتباه فردی کریستنسن نتیجه لازم را نداد. حالا ماموریت صعود به یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان برای چلسی سخت است اما نه غیرممکن و در بازی برگشت که 23 اسفند در نوکمپ برگزار می‌شود، کارهای زیادی از این تیم می‌آید. کونته جنگ ذهنی با ارنستو والورده را برد تا نشان دهد بی‌دلیل یکی از بهترین مربی‌های تاکتیکی جهان لقب نگرفته اما این مربی بارسلونا است که به خاطر گل خارج از خانه مسی خواب خوبی بعد از مسابقه داشت.

آمار امیدوارکننده بارسلونا

ارنستو والورده و بازیکنانش در بارسلونا بعد از تساوی یک بر یک در استمفوردبریج می‌توانند از بابت صعود به مرحله یک‌چهارم‌نهایی خیال راحتی داشته باشند به خاطر رکوردی که با چنین نتیجه‌ای در رقابت‌های لیگ قهرمانان دارند. از 13 بازی بارسا که در دیدار رفت با تساوی یک بر یک به پایان رسیده، این تیم در 11 مورد به مرحله بعد صعود کرده و تنها برابر یوونتوس و زسکامسکو شکست خورده. بارسا در فصل 1993-1992 در مسکو یک بر یک مساوی کرد اما در بازی برگشت 3 بر 2 باخت، ده سال بعد هم در یک‌چهارم‌نهایی بعد از تساوی در تورین، در نوکمپ 2 بر یک به یووه باخت.

آخرین بار که بارسا در بازی رفت یک مسابقه خارج از خانه اروپایی یک بر یک مساوی کرده، در سال 2010 بود که اشتوتگارت را در بازی برگشت 4 بر صفر در هم کوبید. البته چلسی هم در چنین شرایطی آمار خوبی دارد و از پنج مرتبه قبلی سه بار صعود کرده.

منبع: سایت گل

۱۰    
آی اسپورت
2018-02-22 12:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر