فهرست
فراموشی فاجعه ماراکانا به کمک فیلیپائو و شاگردان! آلمان و پیشرفت بدون توقف.
فراموشی فاجعه ماراکانا به کمک فیلیپائو و شاگردان! آلمان و پیشرفت بدون توقف.

فراموشی فاجعه ماراکانا به کمک فیلیپائو و شاگردان! آلمان و پیشرفت بدون توقف.

آی اسپورت- باید اعتراف کرد برزیل در برابر آلمان فقط تحقیر نشد. آنها همه چیز را پس از 90 دقیقه از دست دادند. رویای قهرمانی در خانه، ابهت یک ابر قدرت و ... آنها حالا حالاها نمی توانند سر بلند کنند چرا که فوتبال دیگر برزیلی نیست که یک نابغه تکنیکی همه را دریبل بزند و جارو کند تا بتوان پیروز شد. فوتبال از امروز کاملاً آلمانی است. ماشینی، اصولی و مدرسه ای. تاکتیک های برنده آلمانی هستند، مردان موفق آلمانی هستند، کلوزه، بهترین گلزن تاریخ جام جهانی آلمانی است، توماس مولری که شاید برای اولین بار برای دومین بار پیاپی آقای گل رقابت ها شود آلمانی است و خیلی زود دیگر چیزی از برزیل پرافتخار (با ادامه چنین روندی) نخواهد ماند، مگر تاریخ پرافتخارش.
برزیلی ها هنوز چیزی برای افتخار کردن و بالیدن دارند؟ تعداد قهرمانی ها؟ اصلاً نگران نباشید. آلمان با پیش گرفتن اصولی درست، پیروی از آن و اجرای دقیق ترش کم کم تعداد قهرمانی هایش را نیز از سلسائو بیشتر خواهد کرد تا به همه نشان دهد برای فوتبال بازی کردن باید فقط تمرین کرد و برای بازی کردن بهترین فوتبال، تمرین بیشتر!
باید منطقی بود. این نتیجه یک اتفاق نبود و هر کسی آن را یک اتفاق می داند سخت در اشتباه است. آینده ای نزدیک این موضوع را ثابت خواهد کرد. ژرمن ها با ارتقای این سطح دست نیافتنی تر هم خواهند شد.
آلمان همین حالا و با این سبک بازی مقابل پر افتخارترین تیم دنیای فوتبال از قبل، 6 گل اختلاف (برتری) ایجاد کرده بود. نویر، لام، کروس، مولر، خدیرا و کلوزه این 6 اختلاف را درون زمین رقم زدند. درخشش چنین نفراتی که نه تکنیکی اند و نه نبوغ ذاتی دارند خود بیانگر این است که فوتبال تغییر کرده است. حالا با استفاده از علوم و دانش گوناگون، نابغه ها را با استفاده از امکانات می سازند و چه سازنده ای بهتر از آلمان ها. برای همین هم هست که لوو، گواردیولا، یوپ هاینکس، کلوپ، دیتر فلیک و نیرس باخ همگی اکنون در فوتبال مدرن آلمان حضور دارند تا همه چیز در فوتبال قرن 21 به آلمان ها ختم شود.
لوو از تفکرات گواردیولایی بهره می برد، یعنی فوتبال مالکانه، پپ از هاینکس یاد گرفته چطور از توپ های بلند استفاده کند، هاینکس از خلاقیت کلوپ در ضد حملات بهره گرفت و دیتر فلیک همه این ها را یاد می گیرد تا زمانی که رئیس فدراسیون آلمان، که فرقی نمی کند نامش تسواتسینگر (رئیس سابق) باشد یا نیرس باخ(رئیس فعلی)، او را در صورت داشتن شایستگی به جای لوو منصوب کند تا اینگونه این راه بی پایان همچنان بدون توقف طی شود.
  ۲  
آی اسپورت
2014-07-09 10:26:13
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۲۳
یعنی خوشم میاد آرژانتین بیاد بالا آلمان رو ببره ..
شهریار
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۴۴
نام نویسده مطلب ؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر