فهرست
پرسپولیس ۴-۵ صنعت/ باز هم ناکامی در حذفی
پرسپولیس ۴-۵ صنعت/ باز هم ناکامی در حذفی

پرسپولیس ۴-۵ صنعت/ باز هم ناکامی در حذفی

آی‌اسپورت- استادیوم آزادی           تماشاگر: حدود 6 هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی          کمک داوران: علیرضا ایلدروم و هادی طوسی

اخطار: کمال کامیابی نیا (42) و سیدجلال حسینی (60) و حسین ماهینی (63) و فرشاد احمدزاده (63) و شجاع خلیل زاده (103) از پرسپولیس 

مسعود ابراهیم زاده (56) و آگوستو سزار (66) و مگنو باتیستا (75) و زبیر نیک نفس (99) و لوسیانو پریرا (103) و داوود نوشی صوفیانی (119) از صنعت نفت

 پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان(67 بشار رسن)، فرشاد احمدزاده(69 سیامک نعمتی)، گادوین منشا و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 
نفت آبادان:  داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، علی عبداله‌زاده، حسین بغلانی، مسعود ابراهیم‌زاده، حسین ساکی(87 رضا جبیره)، کرار جاسم(81 طالب ریکانی)، آگوستو سزار، مگنو باتیستا، محمدامین درویشی و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند

 شرح گل

 پرسپولیس 1 نفت آبادان 0: ( دقیقه 26، فرشاد احمدزاده): ارسال از سمت چپ با پرواز بلند فرشاد احمدزاده و ضربه سر این بازیکن گل اول پرسپولیس را رقم زد.

پرسپولیس 1 نفت آبادان 1: ( دقیقه 46، علی عبدالله زاده): روی ارسال کرنر توسط کرار این عبدالله زاده بود که توانست در میان بهت بیرانوند دروازه این تیم را با ضربه سر باز کند.

 دقایق حساس

 دقایق 1-7: دو تیم در میانه میدان بیشتر با پاس های کوتاه به دنبال مالکیت توپ هستند و البته اشتباهات در ارسال پاس باعث شده تا موقعیتی جدی روی دروازه‌ها شکل نگیرد.

دقیقه 21: در شرایطی که بازی بدون ایجاد موقعیتی از سوی دو تیم دنبال می‌شد، مسلمان با پاس دیدنی خود منشا را در آستانه دروازه و برابر نوشی صوفیانی قرار داد که این مهاجم نتوانست در این مصاف دروازه نفت را باز کند.

دقیقه 37: کاشته کرار جاسم از سوی علیرضا بیرانوند دفع شد تا جدی ترین حمله نفت سودی برای این تیم نداشته باشد.

دقیقه 44: فرار علیپور روی پاس محسن مسلمان با پاس مهاجم پرسپولیس برای گادوین منشا همراه شد که تعلل این بازیکن و ضربه کم دقت او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 47: پرسپولیس بعد از دریافت گل تساوی با ارسال فرشاد احمدزاده و ضربه سر کامیابی نیا فرصت گل دوم را داشت که نوشی صوفیانی با واکنشی دیدنی آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه 51: کمال کامیابی نیا اینبار در آستانه دروازه خالی و در حالی که نوشی صوفیانی نیز از توپ جا مانده بود برابر مدافع نفت ناکام ماند و نتوانسته ضربه اش را به گل تبدیل کند و مگنو باتیستا مانع از آن شد.

دقیقه 52: اینبار سیدجلال حسینی با نفوذ خود به محوطه جریمه قصد گلزنی داشت که ضربه این بازیکن نیز در فرصتی ایده آل توسط مدافعان نفت راهی کرنر شد.

دقیقه 61: اینبار هم جاسم کرار صاحب موقعیت شد و از روی ضربه ایستگاهی بیرانوند را مورد محک قرار داد که دروازه بان پرسپولیس این ضربه خطرناک را دفع کرد.

دقیقه 63: حرکت انفرادی مگنو باتیستا و ایجاد موقعیت گلزنی برای نفت با ضربه این بازیکن همراه شد که توپ با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 78: روی ضدحمله خطرناک نفتی‌ها، درویشی با بیرانوند تک به تک شد و در حالی که انصاری نیز او را تا محوطه جریمه مشایعت می کرد ضربه اش را نواخت که توسط بیرانوند دفع و در ادامه توسط انصاری راهی کرنر شد.

دقیقه 82: اینبار ضربه ایستگاهی بشار رسن با پرواز بلند منشا و ضربه سر او همراه شد که واکنش دیدنی دیگری از سوی نوشی صوفیانی را در پی داشت و توپ راهی به دروازه نیافت.

وقت اضافه اول

دقیقه 93: شوت کمال کامیابی نیا روی پاس بشار می‌توانست پرسپولیس را به گل برتری برساند که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 94: اینبار پاس علی علیپور پشت محوطه جریمه برای بشار رسن در حالی که هافبک عراقی تعادل خوبی روی توپ نداشت با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 100: در شرایطی اشکان خورشیدی در ابتدا کنترل توپ مدافع نفت را پنالتی تشخیص داده بود در ادامه با مشورت با کمک خود این پنالتی را از پرسپولیس گرفت.

دقیقه 103: حرکت خطرناک پریرا روی شجاع خلیل زاده با اعتراض شدید این بازیکن همراه شد که گسترده شدن دامنه اعتراض در نهایت با دو کارت زرد از سوی داور برای مهاجم و مدافع دو تیم همراه شد.

دقیقه 116: اینبار شوت از راه دور سیامک نعمتی با ارتفاع کمی نسبت به تیرک افقی راهی اوت شد تا باز پرسپولیس برای گل برتری حسرت بخورد.

دقیقه 118: اینبار روی ریباند، کمال کامیابی نیا فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه اش با اختلاف ناچیزی راهی اوت شد.

ضربات پنالتی

ضربه اول ( پرسپولیس – گادوین منشا): مهاجم نیجریه‌ای سرخپوشان که فرصت‌های زیادی در جریان بازی از دست داده بود، پنالتی خود را به بیرون زد.

ضربه اول ( نفت آبادان-  حسین بغلانی): علیرضا بیرانوند موفق شد با واکنشی فوق العاده ضربه بغلانی را مهار کند.

ضربه دوم ( پرسپولیس – حسین ماهینی): مدافع راست باتجربه پرسپولیس با ضربه ای دقیق به وسط دروازه نوشی صوفیانی را تسلیم کرد.

ضربه دوم ( نفت آبادان – مسعود ابراهیم زاده): در حالی که بیرانوند اینبار نیز مسیر پنالتی را درست پیش بینی کرده بود به توپ نرسید.

ضربه سوم ( پرسپولیس - بشار رسن): هافبک عراقی پرسپولیس بدون دورخیز و ضربه ای دیدنی توپش را به گل تبدیل کرد.

ضربه سوم ( نفت آبادان - محمد نیک نفس): پنالتی سوم نفت با ضربه چیپ این بازیکن و با برخورد به تیرک دروازه به زمین بازگشت تا پرسپولیس شانس برتری در این دیدار را از آن خود کند.

ضربه چهارم ( پرسپولیس -  محمد انصاری): مدافع چپ پرسپولیس در حالی که صوفیانی مسیر توپش را تشخیص داده بود با ضربه دور از دستان او گل تیمش را رقم زد.

ضربه چهارم ( نفت آبادان - پریرا): مهاجم برزیلی  نفت نیز موفق شد برخلاف حرکت بیرانوند گل خود را به ثبت برساند.

ضربه پنجم ( پرسپولیس - علی علیپور): ضربه پنالتی گلزن اول پرسپولیس با بدشانسی با برخورد به تیرک عمودی راهی به دروازه نیافت.

ضربه پنجم ( نفت آبادان - طالب ریکانی): ضربه محکم و غیر قابل مهار این هافبک گل شد تا دو تیم در ضربه پنجم به تساوی برسند.

ضربه ششم ( پرسپولیس - محسن ربیع خواه): هافبک دفاعی پرسپولیس در حالی که سکونشینان با شک و تردید منتظر ضربه او بودند به زیبایی آن را تبدیل به گل کرد.

ضربه ششم ( نفت آبادان - آگوستو سزار): این هافبک نفت آبادان نیز دور از دستان بیرانوند توپش را تبدیل به گل کرد.

ضربه هفتم ( پرسپولیس - سیامک نعمتی): هافبک پرسپولیس که در نیمه دوم روانه زمین شده بود ضربه اش را به سمت چپ دروازه کوبید که صوفیانی آن را مهار کرد.

ضربه هفتم ( نفت آبادان - مگنو باتیستا): ضربه تعیین کننده نفت آبادان را مگنو تبدیل به گل کرد تا در عین بدشانسی پرسپولیس از صعود جا بماند.

 

 نکات ویژه

* در بین بازیکنان فعلی پرسپولیس تنها محسن ربیع خواه سابقه حضور در نفت آبادان را رفت و پیش از بازی به شدت از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت.
* برانکو که در دیدار مقابل بادران چند تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود، در این بازی و برابر نفت آبادان بار دیگر نفرات باتجربه تیمش  (سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده و محسن ربیع خواه ) را به ترکیب اصلی آورد.
* با بازگشت ربیع خواه به ترکیب اصلی این تیم بار دیگر به سیستم خطی 2-4-4 بازگشته است تا بتواند از پس خط میانی قدرتمند نفت بر بیاید.
* گادوین منشا در دو دیدار قبلی پرسپولیس در جام حذفی مقابل نفت تهران و بادران موفق به گلزنی شده و باید دید در این دیدار نیز این روند را تکرار می‌کند.
* با توجه به آلودگی هوا و تغییرات چند باره زمان این بازی در نهایت استقبال خوبی از این بازی از سوی هواداران نشده است.
* طالب ریکانی، مهاجم سابق استقلال خوزستان که سابقه گلزنی با پیراهن سپاهان را به پرسپولیس در کارنامه دارد، با جدایی از جمع شاگردان ویسی از امروز قادر خواهد بود نفت آبادان را همراهی کند.

۱۲۲ ۱۵  
آی اسپورت
2017-12-19 17:20:00
نظر دهید

۱۵ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۸
این دفعه برانکو واقعاً ناامیدم کرد. اولاً آقای برانکو چرا قبول کردی با فاصله 4 روز با تیم 8 روز استراحت کرده بری!؟ دوم اینکه وقتی قبول کردی چرا از مهره ها به صورت چرخشی استفاده نکردی!!؟ این بازی را به سهل انگاری برانکو باختیم. گفته بودم این بازی با بازی 8 روز پیش 180 درجه فرق میکنه.
۳ ۳
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
یاد و خاطره قشقایی برات زنده شد
علیرضا
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
الکی جو ندین اولا این همه موقعیت داشت در برابر فقط یه تک به تک نفت. توپ ها گل میشد این حرفا رو نمیزدید. توی پنالتی هم که دروازه بان حریف هیچی نگرفت. این همه به تیرک ما زدن یه بازیم ما اینقدر به تیرک بزنیم. این بازی تفاوت انچنانی با بازی قبلی نداشت فقط کم انگیزه های نفت زیاد بود اونم بخاطر بازی حذفی بود. امروز روز خوب علیپور و منشا نبود. انشالله بازی فولاد رو میزنیم و میریم برا قهرمانی.
۳
مارال
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
راس میگه علیرضا ایشالا میریم برا قهرمانی .
۲
کوهیار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۹
تا خالیفسور به ربیع خواه اعتقاد سفارش شده داره تیم 10 نفرس.... امروز تو 120 دقیقه 2 بار پاش به توپ خورد
علیرضا
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
تا دیروز که میگفتید فامیل ترکاشونده حالا که رفته فامیل کیه.
۴
علیرضا
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
تا دیروز که میگفتید فامیل ترکاشونده حالا که رفته فامیل کیه.
۳
عادل فردوسی پور
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
بازیکن و مدیرعامل و اسپانسر و عابر بانک و همه عواملتون دزد،هستن تقصیر من نیست! برنامه دیشب هم ربطی به پنالتی منشا نداشت اصلا فارسی بلد نیست که برنامه دیشبم نگاه کنه، الکی به من ربطش ندیدن، تازشم باید خوشحال باشین، هم صنعت نفت از قشقایی بهتره، هم یک چهارم از یک شونزدهم!!
فرزاد و دوستاش باباهای مشترکشونو می شناسند
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۴
نیو داگ چقدر از خود متشکر بود خخخ

به حرومزاده ها باید حرومزادگیشون رو ثابت کرد . باید بهشون گفت گذشته شون چی بوده . باید بهشون گفت که توی توالت عمومی پارک دانشجو به علت گروپ ... چند تا هوموسکسوال با یک بچه خوشگل به دنیا اومدند
وقتی به سعید فحش دادی گفتم حتما از جایی دلخوری اما وقتی به همه تیفوسیای تاجی توهین کردی باید جوابشو با شماره ملی باباهات برات می نوشتم

فرزاد مهریار پاره ... بقیه اشو خودت خوب می دونی

یک سلامی هم بکنیم به محسن هوادار فوتبال یا خاطره بازی با العین
محسن العینی پاره پاره ...بقیه اشو خودت خوب می دونی

و در آخر
هرچی درخت خیسه تو ... پرسپولیسه
هر چی درخت خیسه تو ... ... فرزاد مهریاره

یادت میاد اون موقعی که زیر پست خانم حضرتی داشتی اشک می ریختی می گفتی : من فرزاد مهریار شهروندی از کشور ایرانم و ... چرا باید به من توهین بشه. یادت رفت ؟
خیال نکن نظر نمیزارم نظراتم تایید نمی شد زیر تمام پستهای افشاریو عباسی نظرمو نوشتم اما تشخیص دادند که تایید نشه . دلیلش هم نمی تونم بگم تا این نظرم سانسور نشه

لطفا سانسور نکن لطفا تایید کن
کرم ریزی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
پرسپولیس داره نفس های آخر رو میکشه. نه از دید فنی بلکه از دید کرم ریزی فردوسی پور و هدایتی و ...
۲ ۱
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۷
قشقایی
سعیداز خوزستان
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۸
جام حذفی جام شانس هاست.فدای سر پرسپولیسیا.ماخودم تا حالا به عالم و ادم تو حذفی باختیم از تولی پرس گرفته تا مرصاد و اب وفاضلاب امل و گل ابریشم ولی هنوز سرپاییمو داریم واسه ستاره چهارم تلاش میکنیم.من برخلاف سایر دوستای تاجیم از دکل هیچ تیمی بالا نمیرم و یه ادم منطقی هستم چون خودمون از العین و عبدالرحمان زخم های کاری خوردیم و عمر عبدالرحمان بهمون یه تجااوز وحشیانه کرد ولی ماهنوز تاجیم و پرافتخار ترین تیم قرن دنیا
۳ ۳
فرزاد و دوستاش باباهای مشترکشونو می شناسند
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۰
فرزاد مهریار بدبخت داره می سوزه اومده با اسم تاجی نظر میده . بسوووز . ... ... گلابی . خاطره خربین براتون زنده شد
سعید از خوزستان
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
اگه تو تاجی هستی من از تاجی بودن خودم پشیمون میشم... بایا باختید دیگه این کولی بازی چیه در میارید... مرد باشید و شکستو بپذیرید
مارال
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۹
سوشا تاجی بهترین و منطقی ترین استقلالی که تا حالا دیدم بعد از اونم تو منطقی هستی .
به اینی که مهریار توهین کرده باید گفت به تو هیچ‌ ربطی نداره برد و باخت ما شما فعلا به فکر تیم خودت باش بی چاره ذوق مرگ شد.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر