فهرست
یادداشت روز: این تعبیر رویای آلمانی بود؟
یادداشت روز: این تعبیر رویای آلمانی بود؟

یادداشت روز: این تعبیر رویای آلمانی بود؟

هومن هاشمی

آی اسپورت- دیشب نتیجه غیر قابل باوری رقم خورد، از نتایج جاودان فوتبال، واقعا نمی دانستم چه تیتری را برای شرح بازی بنویسیم که به یاد شعار زیبای تیم ملی آلمان افتادم: \" یک کشور، یک تیم ، یک آرزو... .\" نمیتوان گفت که برد 7-1 سقف آرزوهای این تیم بوده یا فراتر از آن، اما می توان گفت که این پیروزی، با اینکه بسیار ناملموس می نماید اما در واقع خیلی هم غریب نیست، چراکه نتایج مانشافت در سالهای اخیر حاکی از حکومت آلمان بر فوتبال جهان است: دو برد 4-0 و یک برد 4-1 در 2010 برابر آرژانتین، استرالیا و انگلیس، پیروزی 3-0 در بازی دوستانه با هلند و فتح پرتغال با 4 گل در اولین بازی در همین جام. این نتایج حاکی از قدرت نسل طلایی آلمان است و برزیل هم که با داشتن ضعف های متعدد و همچنین کسب نتایج خیلی خوب(قهرمانی در جام کنفدراسیون 2013) و همچنین خواست هواداران و رسانه ها برای قهرمانی، تحت فشار شدید قرار داشت چون حبابی در مقابل این تیم درخشان ترکید.\"http://s2.djyimg.com/n3/eet-content/uploads/2014/07/451867708-1024x592.jpg\"


هرچند سلسائو بازی را تا دقیقه 10 تقریبا هجومی آغاز کرد اما به نظر من گل دقیقه 11 مولر، مشت اولی بود که برزیل از حریف خورد و در ادامه با خوردن گل دوم کاملا از جریان بازی خارج شد تا سنگین ترین شکست، سرزمین جوگو بونیتو در خانه رقم بخورد.

 نکته های مهم:

 1- مطمئنم ضعف های متعدد دفاعی برزیل برای آلمان کاملا مشخص بوده و عمق (بی) دفاع این تیم هدف اصلی بازیکنان مانشافت بودند، جایی که با پاس های عرضی و تیکی تاکا گونه موقعیت ایجاد می کردند و به راحتی دروازه را باز می کردند.

 2- قبل از جام از نیمار، مسی، بنزما و ... به عنوان ستارگان احتمالی جام نام برده میشد اما آیا آلمان خالی از ستاره است؟ بهترین دروازه بان:نویر، بهترین دفاع: هوملز، بهترین هافبک: تونی کروس و بهترین فوروارد کاذب:مولر. کدام تیم در همه خطوط بهترین ها را جمع کرده؟\"http://img.bleacherreport.net/img/article/media_slots/photos/001/626/096/hi-res-5744882b611a48fdd07be4ae95fd7248_crop_north.jpg?w=759&h=506&q=75\"

 3- به لحاظ روحی هضم این پیروزی خارق العاده کار بسیار دشواری است. براساس آمار موجود بسیاری از تیم ها بعد از برد 4گل و بالاتر در بازی بعد به دلیل اینکه ظرفیت آنها اشباع شده، نتایج خوبی کسب نمی کنند. به همین دلیل وظیفه سرمربی آلمان و به خصوص روانشناسان این تیم است که آنها را برای بازی فینال کاملا آماده سازند چراکه آنها برای قهرمانی آمده اند نه فقط کسب پرگل ترین نتیجه در برابر میزبان.

 4- رکوردهایی که جابجا شد: سنگین ترین شکست برزیل، پرگل ترین بازی تاریخ نیمه نهایی، دستیابی کلوزه به رکورد 16 گل در جام جهانی، سنگین ترین باخت یک میزبان جام جهانی، از جمله رکوردهای این مسابقه بود.


\"http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/310/files/2014/07/miroslav-klose-david-luiz-soccer-world-cup-germany-vs-brazil.jpg\"

 5- هرچند چشیدن طعم تلخ شکست 7-1 واقعا دشوار است، اما همین نتایج است که فوتبال را به عنوان جذاب ترین ورزش معرفی کرده. برزیل فاتح 5 دوره جام جهانی است و مسلما سلسائو با تیمی قدرتمند به عرصه رقابت های جهانی باز خواهد گشت... .

     
آی اسپورت
2014-07-09 15:02:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر