فهرست
اشتباهات استراتژیک؛ محبوبیت برانکو در خطر
اشتباهات استراتژیک؛ محبوبیت برانکو در خطر

اشتباهات استراتژیک؛ محبوبیت برانکو در خطر

آی اسپورت - بعید است مصاحبه‌هایی که این روزها برانکو ایوانکوویچ در تیراژ وسیع انجام می‌دهد چندان به سود موقعیت او باشد. اینکه پرونده شکایت مربی کروات نزد فیفا به چه شکل پیش خواهد رفت و به چه نتیجه‌ای خواهد رسید، یک داستان حقوقی است که مجال خاص خودش را برای بحث می‌طلبد. نگاه این مطلب اما به پایگاه اجتماعی پروفسور است؛ جایی که متزلزل‌تر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد. مربی کروات حق دارد پیگیر مطالباتش باشد، اما جملاتی مثل اینکه «به کالدرون هشدار می‌دهم از الان خودش را برای شکایت به فیفا آماده کند» به نوعی تجاوز به خط قرمز هواداران یعنی آسایش و آرامش تیم است. برانکو اگر می‌خواست هواداران را علیه مدیریت فعلی باشگاه بشوراند، درست در همان روزهای بعد از جدایی و زمانی که هنوز تکلیف کادرفنی سرخ‌ها روشن نشده بود باید این کار را می‌کرد. ایوانکوویچ اما در آن زمان ساکت بود و حتی اگر مصاحبه هم می‌کرد به صراحت می‌گفت مشکلی با عرب و شرکا نداشته است. او دیر یادش افتاده باید موقعیت و عملکرد مدیران باشگاه را زیر سوال ببرد. الان پرسپولیس سرمربی دارد، کادر بازیکنانش را تقریبا کامل کرده و اعتراض‌ها هم فرو نشسته است. حالا هواداران تحمل نخواهند کرد که یک نفر با اظهاراتش تیم را به حاشیه ببرد؛ حتی اگر او یکی مثل برانکو باشد که سه قهرمانی پیاپی و بی‌نظیر برای این باشگاه به ارمغان آورده است.

دیگر اشتباه برانکو در این ماجرا آن است که او بیش از حد برای دریافت پولش شتاب به خرج می‌دهد. البته که این عجله و علاقه بد نیست و هر کسی ولو اگر یک‌هزارم این طلب را داشته باشد پاشنه در بدهکار را در می‌آورد؛ اما سوال اینجاست که اگر برانکو اینقدر برای تسویه‌حساب با پرسپولیس عجله داشت، چرا وقتی باشگاه پولش را آماده کرده بود کمی دندان روی جگر نگذاشت؟ او می‌توانست اول پولش را بگیرد و بعد خبر پیوستن به الاهلی عربستان را منتشر کند. پروفسور اما در کمال تعجب فقط در فاصله‌ای کوتاه تا تسویه‌حساب کامل با سرخپوشان اعلام کرد به الاهلی پیوسته؛ در این شرایط طبیعی بود که پرسپولیسی‌ها پول او را ندهند و برای شرکت فعال در نقل‌وانتقالات کنار بگذارند. شاید اگر برانکو کمی صبر می‌کرد، الان پولش را گرفته بود، پرونده شکایتی باز نمی‌شد و اثری هم از این مصاحبه‌ها نبود. او اما دچار یک اشتباه استراتژیک بسیار دور از ذهن شد و همه را به دردسر انداخت. اظهارات احیر هم نه‌تنها روند دستیابی ایوانکوویچ به پولش را تسهیل نمی‌کند، بلکه فقط محبوبیت و تصویر زیبای او در ذهن هواداران پرسپولیس را مخدوش خواهد کرد.

روزنامه گل

۲۰ ۳  
آی اسپورت
2019-07-17 01:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
یه ایرانی
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۲۵
من نمیدونم واقعا چه خبره یا نویسنده این نوشته چه کسی هستش که منبع رو روزنامه گُل نوشتن.

آخه کجای دنیا وقتی طرف 11 ماه حقوق نگرفته ؛ مدیر عامل و هیئت مدیره منترش کردن و هی امروز فردا میکنن ؛ نبظر شما طرف باید چه بکند ؟ یا بقول این نویسنده ناشناس این مقاله ؛ از مدل " زیر آبی " که مختص ما ایرانی هاست استفاده بکنه ؟؟؟
پیشنهاد رو ببینید :
" اما سوال اینجاست که اگر برانکو اینقدر برای تسویه‌حساب با پرسپولیس عجله داشت، چرا وقتی باشگاه پولش را آماده کرده بود کمی دندان روی جگر نگذاشت؟ او می‌توانست اول پولش را بگیرد و بعد خبر پیوستن به الاهلی عربستان را منتشر کند "

یکی نیست بگوید ؛ نویسنده محترم ؛ اگر ایشان این پول را میگرفت و میرفت ؛ با اینکه حق قانونیش هم هست ؛ آیا امثال جنابعالی در روزنامه تان نمینوشتید ؛ برانکو نامردی کرد ؛ پول را گرفت بعدش رفت ؟؟؟؟؟؟؟ شماها همین الان دارید فرافکنی میکنید و نمیگوئید طرف خودش و همکارانش 11 ماه حقوق نگرفتند ؛ بلکه میگوئید برانکو صبر کند پولش را میگیرد ؛ چرا شکایت کرده !!!!!!!

وقعا ما چه جماعتی شده ایم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چقدر پول حرام وارد زندگیمان شده است که انصاف را فراموش کرده ایم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا اصلا باید پول برانکو برای الان بماند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگر نه اینکه 3 بار تیمش را قهرمان ایران کرده ؛ به فینال آسیا رسیده و قهرمان جام حذفی شده و 2 سوپر جام آورده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجای دنیا چنین مربی را از دست میدهند ؟؟؟ تمدید قرارداد به جهنم ؛ کجای دنیا پول چنین آدمی را با این همه خدمات نمیدهند هیچ ؛ مجبورش میکنند برود شکایت بکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه بعداز این همه نمک به حرامی ، انتظار دارید شکایت نکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از طرفی میگویند وضعیت اقتصادی مملکت مناسب نیست و قراردادهای خارجی را کمترل کنید ؛ پرسپولیس اولین مجموعه ای است که اجرا میشود .
میگویند بازنشستگان حق فعالیت ندارند ؛ پرسپولیس اولین مجموعه است که اجرا میشود .

بعدش میآیند برای همان پرسپولیس و استقلال با خارجیها قرارداد بسیار بیشتر از رقمهای قبل میبندند .
بعدش دوباره یک عده بازنشسته وارد مجموعه باشگاه میشوند .

بعدش یک عده خبر مال و مزد بگیر قلم بدست فرافکنی میکنند ؛

گور بابای فوتبال مملکت ؛ هوادار و اعتبار


به همین راحتی
مهدی
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۵
لابد عربستانی ها هم دارن تحریکش می کنن تا شاید حکمی علیه یه تیم ایرانی صادر بشه
Reza
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۸
عزیزم اگه شما و امثال شما با این متن‌ها بخواین محبوبیت برانکو رو مورد هدف قرار بدید و به خیال خام خودتون هواداران رو علیه برانکو تحریک کنید وگرنه اگه برانکو ده تا مصاحبه دیگه هم علیه مدیران پرسپولیس بکنه نه تنها از محبوبیتش کم نمیشه بلکه هیچکس به اندازه هواداران پرسپولیس نمیدونه چقدر حرفاش درسته .
پس تلاش بیهوده نکنید
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر