فهرست
پیشتازی همیلتون در ملبورن؛ نمایش دور از انتظار فراری
پیشتازی همیلتون در ملبورن؛ نمایش دور از انتظار فراری

پیشتازی همیلتون در ملبورن؛ نمایش دور از انتظار فراری

 

آی‌اسپورت- امروز در حالی تمرین یک و دوی اولین مسابقه این فصل، گرندپری استرالیا، در پیست ملبورن انجام شد که لوییس همیلتون سلطه‌ای بی‌چون و چرا بر پیست داشت. همیلتون در بهترین زمان تمرین دوم توانست در ۱:۲۳:۹۳۱ پیست را طی کند. اما نفر دوم تمرین عصر، مکس ورشتپن از تیم رد بول بود که در تمرین اول بعد از والتری بوتاس سوم شده بود ولی با زمان ۱:۲۴:۰۵۸ توانست رتبه دوم را به دست بیاورد. مکس ورشتپن که نگرانی خود را از ماشینش در مصاحبه‌ها پنهان نکرده بود امروز نتیجه‌ای قابل قبول گرفت؛ اگر فردا هم این‌چنین رقابت نزدیکی با همیلتون داشته باشد شاهد اولین خط جلوی سال با حضور این دو راننده خواهیم بود.

نکته مهم، نبودن راننده‌‌ای از تیم فراری در جایگاه یک تا سه دو تمرین امروز است که واکنش‌های زیادی برانگیخت. عده‌ای معتقدند حداقل سباستین فتل برای تمرین امروز دست به پنهانکاری استراتژیک زده بود و عده‌ای دیگر بر ضعف فراری مقابل مرسدس در این پیست تاکید کردند. هرچند فتل پیاپی در مصاحبه‌ها با بیان اینکه رقابت با همیلتون آن‌قدرها هم که رسانه‌ها به آن پر و بال می‌دهند چیز خاصی نیست و او هم مانند بقیه راننده‌هاست اما همه نگاه‌ها با توجه به رقابت سال گذشته در وهله اول به این دو راننده معطوف خواهد بود.

کمی هم در مورد پیست ۵۳۰۰ متری ملبورن بدانید که سال ۱۹۹۶ اولین دوره مسابقات در آن برگزار شده و رکورد آن دست مایکل شوماخر است و سال گذشته سباستین فتل توانست در آن مقام اول را کسب کند. تعداد دورهای مسابقه ۵۸ و مسافت مسابقه در آن ۳۰۷ کیلومتر است. با زمان امروز همیلتون احتمال این می‌رود که فردا رکورد پیست به نام همیلتون ثبت شود. زمان‌گیری و تعیین خط نیز فردا صبح به وقت ایران و مسابقه یکشنبه برگزار می‌شود.

 

 

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2018-03-23 20:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
رحمانی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۱۱
بسیار ممنون که در مورد مسابقات اتوموبیلرانی هم مطلب می‌ذارید. جای اخبار فارسی خوب و حرفه‌ای در این مورد واقعا خالیه در سایت‌های ورزشی.
۶
سباستین
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۳۳
یه ذره بیشتر بنویسید، خیلی تلگرافیه
۳
امیررضا
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
عالی می‌نویسی احمدرضا جان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر