فهرست
فن خال: هلند تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت/ خودم به رومرو پنالتی گرفتن را یاد داده بودم
فن خال: هلند تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت/ خودم به رومرو پنالتی گرفتن را یاد داده بودم

فن خال: هلند تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت/ خودم به رومرو پنالتی گرفتن را یاد داده بودم

آی اسپورت- لوئی فن خال، سرمربی تیم ملی هلند، علی رغم شکست تیمش برابر آرژانتین در نیمه نهایی جام جهانی 2014، تاکید کرد که لاله‌های نارنجی تورنمنت موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند. او همچنین اعلام کرد این خود او بود که مهار ضربات پنالتی را به دروازه‌بان آرژانتین یاد داده است.

تیم ملی هلند با شکست 4 بر 2 برابر آرژانتین در ضربات پنالتی از رسیدن به فینال جام‌جهانی باز ماند تا حریف برزیل در دیدار رده‌بندی شود.

فن‌خال درباره علت تعویض نکردن رودی کرول و سیله سن مانند دیدار قبل برابر کاستاریکا، گفت:\" اگر می‌توانستم یک تعویض دیگر داشته باشم، حتما کرول را به میدان می‌آوردم اما شرایط بازی به گونه‌ای پیش رفت که مجبور شدم هر سه تعویض خودم را تا پایان وقت اضافه نخست انجام دهم و دیگر نمی‌توانستم کرول را به میدان بفرستم. به طور کل اهمیت نمی‌دهم که مردم درباره من و تیمم چه اظهار نظری می‌کنند. اگر نظرشان مثبت باشد خوب است اما اگر نه، برایم اهمیت ندارد.

تیم ما در این دیدار تلاش زیادی برای گلزنی کرد. ما بهتر از حریف خود ظاهر شدیم اما برخلاف بازی‌های قبل نتوانستیم موقعیت‌های گل زیادی ایجاد کنیم. این هم به این دلیل است که آرژانتین با بقیه تیم‌هایی که با آن‌ها بازی داشتیم فرق می‌کند. آن‌ها تیم سازمان‌یافته‌ای هستند. البته این نکته هم هست که آرژانتین نتوانست برابر ما صاحب موقعیت گل شود. در کل بازی برابر بود. این بازی تاکتیکی بود و دو تیم بسیار بابرنامه ظاهر شدند.

تورنمنت بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. در روزهای نخست هیچ کس انتظار نداشت که تیم ما از گروهش صعود کند اما ما توانستیم به عنوان تیم نخست از گروه‌مان صعود کنیم و در دیداری سخت مکزیک را از پیش رو برداریم و سپس کاستاریکا را حذف کنیم. در این مرحله نیز برابر آرژانتینی قرار گرفتیم که تیمی بزرگ و مدعی است که در این دیدار نیز ما شکست نخوردیم. ضربات پنالتی کاملا به شانس بستگی دارد و تیمی که خوش‌شانس باشد به پیروزی می‌رسد.\"

سرخیو رومرو، دروازه‌بان آرژانتین، در باشگاه آلکمار، شاگرد فان خال بود. فان خال در پاسخ به این سوال که آیا از توانایی رومرو در مهار ضربات پنالتی آگاهی داشته است یا نه گفت:\"‌ البته. خود من پنالتی گرفتن را یاد رومرو دادم. وقتی پنالتی اول‌مان را از دست دادیم و حریف پنالتی‌اش را گل کرد اعتماد به نفس آن‌ها افزایش یافت. قبل از ضربات پنالتی با فلار صحبت کردم. او بهترین گزینه ما برای زدن ضربه پنالتی بود اما زدن پنالتی نخست کار آسانی نیست.\"

  ۶  
آی اسپورت
2014-07-10 04:21:08
نظر دهید

۶ نظر
iranmard
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۰۴:۴۵
بابا کدوم برابر مرد مومن اون گل ایگواین افساید نبود اصلا اگه اون گل رو افساید اعلام نمیکردند که تو 90 دقیقه کارتون تموم بود بنده خدا
پیمان
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۰
خوب پس چرا به گلر خودت یاد ندادی؟
بابا
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۰
دانشمند اون توپ ایگواین که گل نشد خورد کنار دروازه
مهران
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۲۹
اون توپ هیگواین که اصلا گل نشد عزیزم
amir
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۰
آره عزیز من اون توپ که گل نشد!
-
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۳۵
کدوم گل ؟بازی دیشب میگی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر