فهرست
در ستایش پیرمردی که روی نیمکت نشست و گل زد/آنـدره فقط 23سال دارد
در ستایش پیرمردی که روی نیمکت نشست و گل زد/آنـدره فقط 23سال دارد

در ستایش پیرمردی که روی نیمکت نشست و گل زد/آنـدره فقط 23سال دارد

مسعود قراگزلو


آی اسپورت- روزی که آندره شورله از تیم درجه دو ماینتس به بایرلورکوزن پیوست هیچ کس او را نمی‌شناخت. تنها آنهایی که تمام بازی‌های بوندس لیگا را تعقیب می‌کردند می‌دانستند این تیم شرقی آلمانی یک مهاجم جوان لاغر اندام دارد که می‌تواند آینده درخشانی برای خود رقم بزند. درست بلافاصله بعد از مطرح شدن این جوانک گلزن، مسوولان بایر 04 که به خوبی بازی‌های او را رصد کرده بودند، شورله را به استخدام درآوردند تا این مهاجم موطلایی- که چهره‌اش از شدت زرد بودن شبیه پیرمردها به نظر می‌رسید - در تیمی سطح بالاتر توانایی‌هایش را نشان دهد.
شورله در لورکوزن درخشید و به تیم ملی هم رسید تا در یکی از معدود فرصت‌هایی که در ترافیک خط حمله تیم ملی آلمان نصیبش شده بود دروازه برزیل را در مسابقه‌ای دوستانه باز کند. درست سه سال پیش بود که او در یکی از اولین بازی‌های ملی‌اش با ضربه‌ای فنی و تماشایی دروازه برزیل را باز کرد. آن روز شورله هنرش را مقابل هموطنان خود به نمایش گذاشت و ثابت کرد یک وینگر خوش تکنیک و گلزن است که حتما در ادامه به کار لوو در منشافت خواهد آمد.

شورله سه سال بعد از آن گل استثنایی در برزیل و ورزشگاه بلوهوریزنته دو بار دیگر دروازه برزیل را باز کرد. بار اول با یک بغل پای ساده و در پی یک همکاری تیمی که گلی مشابه گل‌های سوم، چهارم و پنجم تیمش را به ثبت رساند و بار دوم با یک حرکت استپ و ضربه‌ای تماشایی. بعد از این گل همه از اشتباه جولیو سزار دروازه‌بان برزیلی‌ها گفتند و اینکه چرا او واکنش مناسبی مقابل این ضربه نداشت اما کنترل توپ روی هوا و بعد ضربه مهلک پای چپ شورله چیزی نبود که بتوان به راحتی از آن گذشت. درست بعد از این گل بود که برزیلی‌های زیادی برای هنر آندره کف زدند و آنهایی که از گل برزیلی او لذت برده بودند با وجود 7 گل عقب افتادگی تیم‌شان ایستاده و مهاجم طلایی حریف را تشویق کردند.شورله که سال گذشته چشم مورینیو را گرفت و در چلسی هم درخشید در اوج آمادگی و شرایطی بهتر از اوزیل، گوتزه و پودولسکی به برزیل رفت اما لوو به ناچار او را روی نیمکت نشاند. با این حال شورله در جام جهانی درخشید. گل استثنایی او با پشت پا به الجزایر که گل رباح ماجر الجزایری به بایرن را در فینال جام باشگاه‌های اروپا به سال 1987 تلافی کرد هرگز از یاد آلمانی‌ها نخواهد رفت و باید دو گل بلوهوریزنته مقابل میزبان را هم اضافه کرد. حالا ستاره رزرو آلمان در 154 دقیقه 3 گل به ثمر رسانده و آماری فوق‌العاده دارد که غیر از لوو و مردم آلمان ژوزه مورینیو هم به داشتن چنین ستاره‌ای می‌بالد. آندره شورله را فراموش نکنید؛ او تازه 23 سال دارد.

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-10 17:29:30
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۶
این پسر فوقولادست،کاشکی تو چلسی هم فیکس بشه،حد اقل بهتر از ویلیانه
کیان
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۴۶
فوق العادس، ممنتظر درخششش تو چلسی هستیم
پویا لوس بلانکوس
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۵۹
ایول آندره!!!!!انصافا خیلی خوبه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر