فهرست
پیشنهاد پاشا؛ سیدجلال+ مرتضی
پیشنهاد پاشا؛ سیدجلال+ مرتضی

پیشنهاد پاشا؛ سیدجلال+ مرتضی

آی اسپورت –  به احتمال بسیار زیاد مدافع ایرانی السد یکی از 11 بازیکن اصلی تیم ملی در جام جهانی خواهد بود اما اینکه کدام بازیکن کنار او بازی خواهد کرد، هنوز مشخص نیست. سید جلال حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی و محمدرضا خانزاده 4 گزینه فعلی کی روش برای بازی در قلب خط دفاع هستند( به نظر می رسد او اگر محمد انصاری را به جام جهانی ببرد از او به عنوان مدافع کناری استفاده خواهد کرد). کی روش در دو بازی آخر تدارکاتی تیم ملی اگر چه از سیدجلال استفاده نکرد تا این شایعه مطرح شود که کی روش اعتقادی به کاپیتان قرمزها ندارد اما گویا او بهترین گزینه ممکن برای بازی در کنار پورعلی گنجی است. این نظر مهدی پاشازاده مدافع تیم ملی در جام جهانی 98 است. او به هفت صبح می گوید:" در شرایط فعلی سید جلال باید کنار مرتضی بازی کند. او سالهای خوبی را در پرسپولیس پشت سر گذاشته و رهبر خط دفاعی تیم قهرمان لیگ است ضمن آنکه به خاطر حضور در لیگ قهرمانان هم تجربه بین المللی بدست آورده. حالا ممکن است او در یک یا دو بازی از بازیکن حریف دریبل خورده و جا مانده باشد اما کلا ثبات او قابل تحسین است و از طرف دیگر باید به این نکته توجه داشته باشیم که سید جلال وقتی درون میدان است از جان برای تیمش مایه می گذارد" پاشازاده در ادامه سایر دو گزینه دیگر کی روش برای بازی در کنار پورعلی گنجی می رود و در ابتدا پژمان را آنالیز می کند:" پژمان بازیکن بسیار خوبی است اما بعد از مصدومیت هنوز نتوانسته به روزهای اوجش برگردد. اگر او به لحاظ آمادگی بدنی شرایط سید جلال را داشت قطعا انتخاب من منتظری بود چون اما نه تنها مدافع باهوشی است بلکه پا به توپ و قدرت بازیخوانی خوبی دارد" خانزاده گزینه بعدی است که پاشازاده سراغش می رود:" او بازیکن جوانی است اما به نظرم در بازی اش هنوز به ثبات نرسیده و اول باید در لیگ به ثبات برسد چرا که از او در کنار بازیهای خوب، بازیهای متوسط هم دیده ایم" او درباره روزبه هم به این نکته اشاره می کند که روزبه یک بازیکن چند پسته است که به خاطر همین ویژگی اش، نعمتی برای مربیانش محسوب می شود و به احتمال زیاد کی روش او را به روسیه می برد اما در جام جهانی، تجربه فاکتور فوق العاده مهمی است و به همین دلیل، گزینه او سیدجلال خواهد بود.

 

روزنامه هفت صبح

 

۳ ۲  
آی اسپورت
2018-04-22 12:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
احسنت به مهدی پاشای با اخلاق.. واقعا سید جلال بهترین گزینه برای بازی در کنار مرتضی پور علی گنجی هست.. بقیه نفرات آماده نیستن و پاشنه آشیل هستند.. ایکاش کی روش به این نتیجه برسه..
۷
ميلاد
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۸
اناليز بسيار درستي است. سيد جلال يك ياركوب كلاسيك در ابعاد لازم جهاني هستش كه اينكار رو خيلي خوب انجام ميده ولي قدرت بازيسازي نداره. من هم موافقم كه اگر پژمان رو فرم باشه گزينه مدرنتري نسبت به سيد جلال هست. ولي خوب سيدجلال هم ديگر جوان بيست ساله نيست و احتمال مصدوميتش بيشتره. در بازي تدافعي مشكلي نداريم ولي اگر بنا به بازي پرسينگ فعلي باشه مدافعين بايد بازيسازي رو انجام بدند كه قطعا دو بازيساز از يكي بهتره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر