فهرست
داستان حیرت انگیز رومرو و فان خال/ مار توی آستین سرمربی هلند!
داستان حیرت انگیز رومرو و فان خال/ مار توی آستین سرمربی هلند!

داستان حیرت انگیز رومرو و فان خال/ مار توی آستین سرمربی هلند!

 محمد حسین عباسی

آی اسپورت- سال 2007 بود که فان خال، گلر یک و نیم میلیون یوروییِ ریسنیگ کلاب آرژانتین را برای آلکمار خرید. نامش؟ سرخیو رومرو!  سرخیو چندین ماه صرفا یک نیمکت نشین بود تا اینکه سریال اشتباهات واترمن از راه رسیدند و دروازه بان آرژانتینی در 11 بازی آخر لیگ فیکس شد. او به اندازه ای درخشید که توانست در فصل بعد هم گلر اول بماند و 18 کلین شیت و رکورد 950 دقیقه گل نخوردن را تجربه کند. این، آخرین فصل حضور فان خال در آلکمار بود و به قهرمانی تیم هلندی با درخشش ستاره آرژانتینی ختم شد. این دو، 6 سال بعد در سائوپائولو به هم رسیدند. در شب ناب رومرو.

وقتی که این دروازه بان بیشتر از همیشه با توپ دوست بود. وقتی که او طوری شیرجه می زد که انگار رومئوست و دارد جولیت را در آغوش می گیرد. وقتی که «ال وی جی» نابغه با انجام تعویض سوم، کرول را به نیمکت چسباند تا در مقابل موج سرزنش ها قرار بگیرد. چند دقیقه بعد از بازی، آقای مربی توی سالن کنفرانس گفت:«می دانید. پنالتی گرفتن را من یاد رومرو داده ام». آن هایی که این دو نفر را می شناختند و توی تمرین های آلکمار تماشای شان کرده بودند خوب می دانستند. حالا مرد بزرگ نیمکت هلند با دست های کسی حذف شد که به فوتبال اروپا معرفی اش کرده بود. فوتبال. فوتبالِ لعنتیِ «بی رحمِ» دوست داشتنی!

 

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-10 21:24:06
نظر دهید

۲ نظر
vahid
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۰۶
استاد چرا به دزوازبان خودش یاد نداد؟
yas
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۸
چیکار کردی فن خال با اون تعویض سومت...فقط میشه گفت گند زدی گند!!کاشکی بدونم واقعا چی فکر کردی با خودت که کرول رو نیاوردی....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر