فهرست
کوتاه از زندگی ورزشی سابه یا/ مرد همیشه غافلگیرکننده
کوتاه از زندگی ورزشی سابه یا/ مرد همیشه غافلگیرکننده

کوتاه از زندگی ورزشی سابه یا/ مرد همیشه غافلگیرکننده

آی اسپورت - زندگی الخاندرو سابه یا، پر است از تصمیم ها و اتفاق های غیرمنتظره. پر از «اما». در آغاز جوانی، او «بچه پولداری» ست که در عین حال با چپ های حامی جنبش پرونیسم هم داستان شده. او یک شاگرد زرنگ به تمام معناست که توی دانشگاه حقوق بوینس آیرس پذیرفته می شود اما ناگهان می زند زیر همه چیز و می رود دنبال فوتبال تا شاید « حق و حقوق» یک ملت را بگیرد.

وقتی که مشغول درخشش در ریورپلاته است، شفیلدیونایتد شاخک تیز کرده برای جذب یک ستاره آرژانتینی. آن ها به سراغ مارادونا می روند اما قیمت او برای یک نوجوان زیاد به نظر می رسند. پس سابه یا را می خرند. دو سال بعد، همه می خواهند او بماند اما به لیدز می رود و پس از یک فصل ناموفق، تصمیم می گیرد به آرژانتین بازگردد. او این بار در استودیانتس شاگرد دکتر بیلاردو می شود و بعدها به واسطه خود او حضور در تیم ملی را هم تجربه می کند. فوتبال اش که تمام می شود، سال های سال دستیار دوست صمیمی اش دنی پاسارلاست. از کورینتیانس تا اروگوئه و از مونتزی مکزیک تا پارمای ایتالیا.

بیست سال از پایان فوتبال الخاندرو می گذرد و همه مطمئن اند او برای همیشه دستیار خواهد ماند «اما» ناگهان استودیانتش ال ماجو را به عنوان مربی اول اش انتخاب می کند. او در این تیم نتایج خوبی می گیرد اما عاقبت کنار می رود و در آستانه حضور در باشگاه «الجزیره» است که به ناگهانی ترین شکل ممکن، از سوی فدراسیون فوتبال آرژانتین به عنوان سرمربی این تیم شناخته می شود. او سه سال تمام، زیر سایه انتقادهای ریز و درشت به کار ادامه می دهد و بعد، وقتی که همه منتظرند تیم او زود از جام کنار برود، تا روز آخر و بازی آخر در جام می ماند. این داستان، یعنی او همیشه غافلگیرت می کند. حتی شاید در مقابل آلمانی که بهترین تیم ملی این روزهاست. 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-10 21:14:28
نظر دهید

۱ نظر
Navik
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۲۴
اتفاقا به نظرم آرژانتین از نظر تاکتیکی زا بیه تیم های مطرح خیلی ضعیف تره دقیقا دیشب پیدا بود که آرژانتین خیلی بی برنامه تر از هلنده. مسی تقریبا میشه گفت تعیین کننده ترین بازیکن آرژانتینه نه تاکتیک های سرمربی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر