فهرست
گزارش تصویری: همه فینال‌های جام جهانی؛ از مونته ویدئو تا ژوهانسبورگ
گزارش تصویری: همه فینال‌های جام جهانی؛ از مونته ویدئو تا ژوهانسبورگ

گزارش تصویری: همه فینال‌های جام جهانی؛ از مونته ویدئو تا ژوهانسبورگ

آی اسپورت- جام جهانی در برزیل به آخرین ایستگاه خود رسیده است. یکشنبه شب، در ماراکانا فینال بیستمین جام جهانی برگزار خواهد شد.

دو تیم آلمان و آرژانتین به مصاف هم خواهند رفت تا بیستمین قهرمان جهان مشخص شد.

حالا قصد داریم از هر فینال جام جهانی، از سال 1930 که با میزبانی اروگوئه تا 2010 که با میزبانی آفریقای جنوبی برگزار شد، گزارشی تصویری خدمت شما خوانندگان عزیز عرضه کنیم

 

 \"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e0214b2ab21.jpg\"
اولین جام جهانی در سال 1930 به میزبانی اروگوئه برگزار شد که در فینال دو تیم اروگوئه و آرژانتین به مصاف یکدیگر رفتند. میزبان در نیمه ی اول 2-1 عقب بود ولی در پایان موفق شد 4-2 آرژانتین را شکست دهد و اولین قهرمان جهان، اروگوئه لقب بگیرد


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e0214b2ab22.jpg\"

چهار سال بعد، باز هم قهرمان جام میزبان جام بود. ایتالیا، در فینال موفق شد با گل شیاویو در وقت‌های اضافه چک اسلواکی را شکست دهد و قهرمان شود. در عکس، ویتوریو پوتزو، سرمربی ایتالیا را مشاهده می‌کنید که مورد تشویق قرار می‌گیرد.


 
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e0214b2ab23.jpg\"

جان جهانی 1938 بار دیگر با قهرمانی ایتالیا همراه بود. آتزوری در فینال موفق شد مجارستان را 4-2 شکست دهد و دومین قهرمانی خود در سومین دوره ی جام جهانی را کسب کند. پس از این جام و شروع جنگ جهانی دوم، 12 سال بعد و در سال 1950 جام جهانی بعدی برگزار شد.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e0214b2ab24.jpg\"

جام 1950 به فاجعه ماراکانا مشهور است. در این جام، برزیل میزبان تنها به یک تساوی مقابل اروگوئه نیاز داشت تا قهرمان شود و این در حالی بود که 1-0 پیش بود ولی خاویر آلبرتو و شیافینو باعث شد تا برزیل، در خاک خود مقابل دیدگان 200 هزار تماشاچی، شکست بخورد و اروگوئه برای دومین بار قهرمان شود.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f396152a1e1.jpg\"

جام جهانی 1954 به \"معجزه ی برن\" مشهور است. مجارستان که 4 سال بود شکستی تجربه نکرده بود و در مرحله ی گروهی نیز آلمان غربی را 8-3 شکست داده بود، در فینال مقابل میزبان قرار گرفت. آلمان‌ها از پیش بازنده شناخته می‌شدند و در اوایل بازی نیز، 2 گل عقب بودند ولی بازگشت رویایی ژرمن‌ها و پیروزی 3-2، باعث شد تا معجزه در زمین فوتبال برای تقریبا اولین بار رخ دهد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f396152a1e2.jpg\"

جام 1958، جام پله بود. برزیل برای اولین بار قهرمان جهان شد و پله ی جوان درخششی خیره کننده داشت. در فینال، سلسائو موفق شد 5-2 با دو گل از پله 17 ساله و واوا، مقابل سوئد به پیروزی برسند.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f396152a1e3.jpg\"

جام جهانی 1962 به میزبانی شیلی برگزار شد و برزیل دومین قهرمانی خود را کسب کرد. برزیل که پله را به دلیل مصدومیت در ترکیب خود در فینال نداشت، موفق شد با گل‌های واوا، زیتو و آماریلدو چک‌اسلواکی را شکست دهد و برای دومین بار پیاپی قهرمان شود. در تصویر، واوا را پس از گلزنی مشاهده می‌کنید.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f396152a1e4.jpg\"

جام جهانی 1966 به میزبانی انگلیس برگزار شد. انگلیس، با هدایت آلف رسمی و با هت تریک گوف هارست مقابل آلمان غربی 4-2 پیروز شد و برای اولین و آخرین بار، قهرمان جام جهانی شد

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f396152a1e5.jpg\"

جام جهانی 1970 به میزبانی مکزیک و برگزار شد. در فینال و در ورزشگاه ازتک آرنا، برزیل که پله را در ترکیب خود می‌دید موفق شد 4-1 ایتالیا را شکست دهد و برای سومین بار قهرمان جام جهانی شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f870166a491.jpg\"

جام 1974 با فینالی بین دو کشور همسایه برگزار شد. هلند با سبک \"توتال فوتبال\" حریف آلمان غربی شده بود که می‌خواست هر طوری شده قهرمانی دوم خود را به دست آورد.  آلمان غربی با گلزنی گرد مولر و پل برایتنر، موفق شد 2-1 هلند را شکست دهد و برای دومین بار قهرمان شود.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f870166a492.jpg\"

جام 1978 با میزبانی آرژانتین و قهرمانی این تیم همراه بود. در فینال، آلبی سلسته موفق شد با پیروزی 3-1 مقابل هلند، اولین قهرمانی خود در جام جهانی را بدست آورد. در تصویر، ماریو کمپس را مشاهده می‌کنید که دومین گل آرژانتین را در فینال به ثمر رسانده است.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f870166a493.jpg\"

جام جهانی 1982 به بازی‌های زیبای بزرگترین ناکام جام یعنی برزیل مشهور است که با درخشش پائولو روسی و هت تریکش، آنها را حذف کرد. در فینال، ایتالیا با گل‌های مارکو تاردلی و پائولو روسی ( با خوشحالی پس از گل معروفش) و آتوبلی موفق شد آلمان غربی را 3-1 شکست دهد و قهرمانی سوم خود را بدست آورد.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f870166a494.jpg\"

جام جهانی 1986 با درخشش مارادونا همراه بود. ستاره ی آلبی سلسته آنها را یک تنه تا فینال بالا کشید و در فینال آنها 2-3 آلمان غربی را شکست دادند و برای دومین بار قهرمان جهان شدند. در تصویر، خورخه بوروچاگا را مشاهده می‌کنید که دروازه ی شوماخر را باز کرده است.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f870166a495.jpg\"

جام جهانی 1990 با سومین و آخرین قهرمانی آلمان‌ا همراه بود. پس از فروپاشی دیوار برلین و اتحاد دو آلمان، ژرمن‌ها برای اولین بار به عنوان یک کشور در جام ظاهر می‌شدند. آلمان در فینال، با ضربه ی پنالتی دقایق پایانی آندریاس برمه موفق شد آرژانتین را شکست دهد و قهرمان شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/30a2f2d5d41.jpg\"

جام 1994 در آمریکا برگزار می‌شد و به دلیل اختلاف ساعت زیاد ایالات متحده با بیشتر کشور‌های جهان، فینال در روز برگزار شد. بازی در وقت معمول برنده نداشت و با خراب شدن پنالتی توسط روبرتو باجو و فرانکو باره‌سی، ایتالیا شکست خورد و برزیل برای چهارمین بار قهرمان جهان شد.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/30a2f2d5d42.jpg\"


جام جهانی 1998 فرانسه با قهرمانی میزبان به پایان رسید. فرانسه در فینال موفق شد 3-0 برزیل را شکست دهد و برای اولین بار جام جهانی را بالای دستان کاپیتان خود یعنی دیدیه دشان ببیند.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/30a2f2d5d43.jpg\"

جام جهانی 2002 برای اولین بار به میزبانی آسیایی ها برگزار شد که در پایان، سلسائو پنجمین قهرمانی خود را با درخشش رونالدو کسب کرد. آنها در فینال با دو گل از رونالدو، آلمان را شکست دادند و قهرمان شدند.


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/30a2f2d5d44.jpg\"

جام جهانی 2006 به میزبانی آلمان و با قهرمانی ایتالیا همراه شد ولی این جام به درخشش زیدان معروف است.زیزو خروس‌ها را یک تنه از مرحله ی گروهی تا فینال بالا کشید و در فینال نیز تک گل تیمش در تساوی 1-1 را به ثمر رساند ولی با اخراجش پس از درگیری با ماتراتزی و عدم حضورش در پنالتی ها، این آتزوری بود که چهارمین قهرمانی خود با ضربه ی پنالتی گروسو را به دست آورد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/30a2f2d5d45.jpg\"

جام جهانی 2010 با میزبانی آفریقای جنوبی برگزار شد که اسپانیا با نسل طلایی خود موفق شد در فینال 1-0 هلند را شکست دهد و برای اولین بار قهرمان جهان شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f761efc53f1.jpg\"

پس از 64 سال، بار دیگر ماراکانا این بار بدون برزیل میزبان فینال جام جهانی است. فینال بین دو تیم هلند و آرژانتین برگزار می‌شود. به نظر شما، قهرمان بیستمین جام جهانی چه تیمی خواهد بود؟

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-07-11 00:36:31
نظر دهید

۱۰ نظر
-
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۵۸
"فینال بین دو تیم هلند و آرژانتین برگزار می‌شود"
تصحیح شود.
پویا لوس بلانکوس
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۶
فینال بین المان و ارزانتینه
حامد صدیقیان
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۵
فینال جام جهانی 1990ایتالیا هم بین دو تیم آلمان آرژانتین بود نه ایتالیا و آرژانتین!!!
حامد
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۱
فینال 90 بین آلمان و آرژانتینه
ایتالیا اون سال با شکست انگلیس سوم شد
برزین مهرآبادی
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۲
معجزه ی برن نه معجزه ی برلین,جام جهانی 54 در سوییس برگزار شد و فینال در برن برگزار شد,خواهشا دقت بفرمایید و اطلاعات غلط ندید
برزین مهرآبادی
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۲
معجزه ی برن نه معجزه ی برلین,جام جهانی 54 در سوییس برگزار شد و فینال در برن برگزار شد,خواهشا دقت بفرمایید و اطلاعات غلط ندید
Faei
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۳۴
معجزه برلیــــــــــــــــــــــــــــن ؟؟؟!!!!!!!!!!!
آیا مایا؟؟؟؟!!!!!!!!!!
Faei
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۳۴
معجزه برلیــــــــــــــــــــــــــــن ؟؟؟!!!!!!!!!!!
آیا مایا؟؟؟؟!!!!!!!!!!
Faei
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۳۸
معجزه برلیــــــــــــــــــــــــــــن ؟؟؟!!!!!!!!!!!
آیا مایا؟؟؟؟!!!!!!!!!!
Faei
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۳۸
معجزه برلیــــــــــــــــــــــــــــن ؟؟؟!!!!!!!!!!!
آیا مایا؟؟؟؟!!!!!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر