فهرست
آنالیز فنی: استقلالی ها با وظایفشان آشنا نبودند
آنالیز فنی: استقلالی ها با وظایفشان آشنا نبودند

آنالیز فنی: استقلالی ها با وظایفشان آشنا نبودند

آی اسپورت- تاکتیک استقلال جلوی سیاه جامگان محدود به ضد حملات بود . اگر چه آبی ها از اين راه موقعیتهایی برای گلزنی داشتند اما استفاده از این سیستم از نظر من جای سئوال داشت  چرا که شاگردان منصوریان مقابل تیمی بازی می کردند که هر بار خط دفاعى اش با مهاجمان و هافبكهاى استقلال در يك سوم دفاعى خودشان روبرو می شد شاهد برترى تیم مهمان بوديم .
چگونگى شروع بازى و بازيسازى از يك سوم دفاعى استقلال ضعف بزرگ اين تيم در اين ديدار محسوب می شد و عدم آشنايى بازيكنان با وظايف شان در فاز حمله نکته دیگری بود كه با پرسهاى پراكنده بازيكنان سياه جامگان آبی ها به راحتى مالكيت توپ را از دست مى دادند.

براى استفاده از سيستم تك مهاجم استقلال نيازمند به هافبكهاى كنارى رونده با خصوصيات منحصر به فرد تكنيكى و فيزيكى است كه ضمن داشتن قابليت عبور از مدافع مستقيم بتوانند در لحظات انتقال به تيم كمك كنند كه در حال حاضر استقلال فاقد چنين ويژگيهايى است و صد البته در شرايط فعلى تغيير سيستم شايد نتواند به استقلال كمك كند اما تغيير شرح وظايف با توجه به ظرفيت فنى و فيزيكى بازيكنان قطعا مى تواند استقلال را به سوى فوتبالى جذابتر هدايت كند .

داریوش یزدانی

 

۱    
آی اسپورت
2016-10-16 08:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر