فهرست
درس یا ترس؟
درس یا ترس؟

درس یا ترس؟

آ‌ی‌اسپورت- شکست همواره تلخ است اما از یاد نبریم که هیچ ارتشی نیست که همواره پیروز باشد و یا تیم بدون شکست وجود ندارد اما نحوه برخورد با این شکست‌ها است که می‌تواند مسیر آینده را روشن کند. نحوه برخورد تنها دو گزینه دارد. ترس یا درس؟ یعنی تیمی از شکست خوردن می‌هراسد و این ترس دامنه این باخت را افزایش می‌دهد و یا این که تیمی سعی می‌کند که درس بگیرد و این روش فاتحین است.
پرسپولیس چرا باخت؟
1/ تیم پرسپولیس در اثر یک حادثه بازی را واگذار کرد؟ خیر. پرسپولیس در اثر یک حادثه گل خورد. درس این گل می‌تواند این باشد که فراز و نشیب بیرانوند باید کمتر شود. او باید گاه به گاهی از سر خوشی در آید. در بازی با الاهلی او دریبل‌های مرگ‌باری در محوطه هیجده قدم میزد و رگه‌هائی از غرور در او نمایان بود. این گل یعنی که باید حواسش جمع باشد. تمرین بیشتری بکند و بداند که نباید بعنوان دروازه‌بان شماره یک ایران این گونه آسان گل بخورد. و اما وجه دوم این است که بترسد و اعتماد به نفسش پایین بیاید و قصه‌های غلامپور و میرزاپور و .. را تکرار کند.


2/ اما چرا نباید پرسپولیس با یک حادثه گل بخورد و جبران نتوان بکند؟ پرسپولیس در بازی با الاهلی چه درس زیبائی را نشان داد؟ در بازی رفت و برگشت شتابزدگی را کنار گذاشت و خونسرد بود و دقت بالا بود و با عقب ماندن و حتی تا آستانه حذف شدن هم که بود احساسی بازی نکرد. پاس‌های شتابزده نداد و خود را نباخت اما در این بازی تیم شتابزده و بی‌دقت بود. این نشانه تیمی نمی‌تواند باشد که در فینال غرب آسیا است. چرا این همه توپ لو رفت؟ وقتی تیمی بزرگ است نباید این گونه از بعد روحی به هم بریزد. بارسلونا از ختافه عقب می‌افتد اما جبران می‌کند زیرا هدف گذاری می‌کند. پرسپولیس ترسید و درس‌های بازی با الاهلی و بسیاری دیگر از بازی‌های موفق سال پیش را از یاد برد. ترس بجای درس. 


3/ پرسپولیس به نیمکت اعتماد کرد و متاسفانه قصه قشقائی سال گذشته تکرار شد. مهره‌هائی چون نعمتی و ... قدر دان این فرصت نشدند. پرسپولیس نتوانست سخن‌های سرمربی خودش در چند روز گذشته را اثبات کند که آنها 20 بازیکن فیکس دارند زیرا ترس در وجودشان بود درس نگرفتند که اگر بازیکنی می‌خواهد به چرخه بازیکنان محبوب سرمربی بیاید باید از موقعیت‌ها بهره بگیرد. آن اتفاقی که در فوتبال جهان رخ می‌دهد.
حال باید به انتظار بشینیم تا ببینیم ترس یا درس قصه بازی با پیکان بود.

۱۱۷ ۱۵  
آی اسپورت
2017-09-17 23:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
استقلال
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۱۶
بعنوان یه استقلالی آرزوی موفقیت میکنم واسه پرسپولیس توی آسیا ! باید به بازی های آسیایی ملی نگاه کرد و ایران به یک قهرمانی درسطح آسیا نیاز داره ولو اینکه اون تیم پرسپولیس باشه!به امید موفقیت ایران
حاجیتون
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۲۲
دلیل اینکه پرسپولیس با الاهلی راحت تر بازی کرد سطح اسیا و لیگ ایرانه!
الاهلی در بازی برگشت شاید وقت تلفی فوتبالی کرده باشد اما بازیکنانش نه بر زمین افتادند و نه رو به دفاع مطلق اوردند!
برعکس پیکان یک گل زد و تا جایی که توانست دفاع کرد!
بر عکس الاهلی که حمله میکرد برای گل های بیشتر!
امید از بوشهر
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۵۲
خخخخخخخ تیتر زده بودن دربست تا صدر. میبینم که دربست سهله با ماشین فغانی هم نتونستین تا صدر برین
محمد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰
امیدوارم وقتی دوباره برمیگردیم به صدر چیزی که حتما اتفاق خواهد افتاد بازم جرات داشته باشی و بیای کامنت بزاری.نه اینکه بعد از اولین باخت تیمی که 4 تا باخت داره بیاد کری بخونه!
نیما
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۴
... مافیایی شکست خورد بخدا گفتم اینا تیم نیستند الاهلی هم ضعیف بود که اینا بردنش.
اخی اخی عمویی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۵۱
چقدر عقده روی سینه هات تلنبار شده بود :))

راحت باش بگو عمویی
سکته می کنی آخر فصل
عموری
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۵۴
یه ششتقلالی ازم پرسید تعداد باختاتون چند تاست؟؟
بهش گفتم اندازه گل های زده شما تو شیش تا بازی :)))
ششتقلالی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۵۴
قبول کنین اگه پرسپولیس اینم می برد همه به عدالت خدا شک میکردن
&
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۴
چه راحت قسم خدا هم میخوره ! یه دوسه تا قسم دیگه بخور تا متوجه بشیم استقلال تیم هست یا نه ؟ البته استقلال بیشتر شبیه یه ....
۳
کوروش
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۵۴
اتفاق خاصی نیفتاده امروز روز بدمون بود باختیم نه ربطی به رئیس سازمان ملل داره نه توطئه انگلیسی هاست .این برد وباختها در طول لیگ اتفاق می افته همینطور که برا رئال وبارسا از این اتفاقات افتاده مهم اینه که بازیکنان وکادر فنی پرسپولیس نقائصی رو که در این بازی داشتن بررسی می کنند و با برطرف کردن اونهاهمچون سال قبل وحتی بهتر از سال قبل در لیگ جلو خواهند رفت ودر جام باشگاههای آسیا هم که به مرحله نیمه نهایی رسیدن با اقتدار الهلال رو حذف کرده وبه فینال خواهند رفت
امید از تفت
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۶:۱۳
خستگی ذهنی و بدنی بازیکنان در این بازی کاملاً مشخص بود و ضمن اینکه صعود به نیمه نهایی، تمرکز پرسپولیس را ناخودآگاه روی بازی با الهلال برده بود. این پرسپولیس 50% خودش هم نبود.
Ashkanred
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۷:۴۳
واقعیت اینه که بازکن های تعویضی که امروز فیکس شده بودند از روح بازی تیمی پرسپولیس به دور بودند و بیشتر تلاش به تکروی و دریبل زدن بازیکنان پر تعداد پیکان در خط دفاعی داشتند . ای کاش آمار تک تک بازیکن ها رو اعلام می کردید تا واقعیت آشکار بشه.
میلاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۹
من پرسپولیسم ولی به نظرم گل هایی که پرسپولیس میزنه روی کارهای تاکتیکی به دست نمیاد بیشتر الانم یه سردرگمی در مغز برانکو هست نمیدونه منشا رو کی بیاره کدومو فیکس یزاره
فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
واقعیت پرسپولیس همین بود و بس بقیه و انچه گذشت حادثه بود و شانس
سوت بلبلی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
یعنی فقط همین کامنت کافیه تا بفهمید استقلالیا چه وضعیت رقت باری دارن . ممنون دوست عزیز و خدا بهتون صبر بده!!!! خخخ
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر