فهرست
نبی: با آلمان همگروه بودیم،  کمتر از برزیل گل می خوردیم/ پیشنهادی از آمریکا برای بازی دوستانه نداشتیم/ نمی دانم چه کسی با سوسیچ صحبت کرده است/ قرارداد آل اشپورت تمام شده اما باید تصمیم جدیدی بگیریم
نبی: با آلمان همگروه بودیم، کمتر از برزیل گل می خوردیم/ پیشنهادی از آمریکا برای بازی دوستانه نداشتیم/ نمی دانم چه کسی با سوسیچ صحبت کرده است/ قرارداد آل اشپورت تمام شده اما باید تصمیم جدیدی بگیریم

نبی: با آلمان همگروه بودیم، کمتر از برزیل گل می خوردیم/ پیشنهادی از آمریکا برای بازی دوستانه نداشتیم/ نمی دانم چه کسی با سوسیچ صحبت کرده است/ قرارداد آل اشپورت تمام شده اما باید تصمیم جدیدی بگیریم

آی اسپورت- چند هفته‌ای است که تیم‌ملی کشورمان از جام‌جهانی بازگشته اما مسئولان فدراسیون فوتبال با این وجود روزهای شلوغ و سختی را پشت‌سر می‌گذارند. هر روز نام کی‌روش برای حضور روی نیمکت یک تیم مطرح می‌شود و از سوی دیگر نام یک مربی برای حضور در ایران. دبیر فدراسیون فوتبال که مدتی است عنوان سرپرست تیم‌ملی را هم با خود به یدک می‌کشد، یکی از نزدیک افراد به سرمربی پرتغالی تیم‌ملی است و معتقد است کار عقد قرارداد او تا ۲۰روز دیگر به پایان می‌رسد. گفت‌وگوی مهدی محمدنبی را با روزنامه شهروند در رابطه با اتفاقات اخیر تیم‌ملی در ذیل می‌خوانید.

آقای نبی! این روزها مردم کاملا سردرگم شده‌اند زیرا هر روز خبر جدیدی در رابطه با نیمکت تیم‌ملی می‌شنوند.

ما با هیچ مربی‌ای به غیر از کی‌روش مذاکره نداشتیم و این‌که چند روز قبل نام چند مربی برای حضور در ایران مطرح شده بود، بیشتر شیطنت برخی از رسانه‌ها و افراد است. من گفته بودم که این مربیان برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، نه این‌که ما به آنها پیشنهاد داده باشیم. نمی‌دانم افرادی که این صحبت‌ها و شایعات را می‌سازند، به‌دنبال چه هستند، اگرچه به‌نظر می‌رسد هدفشان فراری دادن کی‌روش است. مثلا شنیدم که می‌گویند کی‌روش با رئیس فدراسیون آفریقای‌جنوبی در برزیل دیدار داشته، در حالی‌ که او فقط برای تماشای مسابقات به برزیل سفر کرده است.

اما سوسیچ، سرمربی بوسنی روز گذشته اعلام کرده بود که ایران به او پیشنهاد همکاری داده است.

نمی‌دانم چه کسی با سوسیچ صحبت کرده است اما اصلا او در گزینه‌های ما نیست. برخی به‌دنبال بازارگرمی هستند و این صحبت‌ها را بیان می‌کنند. گزینه نخست ما کی‌روش است و فکر می‌کنم با روند خوبی که مذاکراتمان داشته تا ۲۰روز دیگر قراردادمان نهایی شود.

برخی رسانه‌ها از توافق برای برگزاری دیدار دوستانه با آمریکا در ۲۸آبان خبر داده بودند.

از طرف فدراسیون فوتبال آمریکا و همچنین وزارت امورخارجه هیچ پیشنهادی به‌دست ما نرسیده است. هنوز برنامه‌هایمان دقیق مشخص نیست که تاریخ بازی‌های تدارکاتی را مشخص کرده باشیم.

گفته می‌شود کی‌روش برای تمدید قرارداد شرط گذاشته که لیگ تا زمان برگزاری جام ملت‌های آسیا برگزار نشود.

این صحبت‌ها مطرح نیست و کی‌روش هیچ شرطی برای ما نگذاشته است. باید ابتدا قرارداد را نهایی کنیم و سپس درخصوص نحوه همکاری‌مان در جلسات مختلف به جمع‌بندی برسیم. مشخص است که لیگ‌برتر طبق برنامه‌ای که ریخته شده، مردادماه آغاز می‌شود و تا جام ملت‌های آسیا زمان زیادی داریم.

فکر می‌کردید تیم فوتبال این کشور با ۷گل مقابل آلمان شکست بخورد؟

فکر می‌کردم که آلمان مقابل برزیل برنده شود اما نه با این نتیجه. برزیلی‌ها تیم جوانی در این دوره داشتند و به نظرم فقط مربی‌ای مثل اسکولاری می‌توانست این تیم را تا این مرحله  بالا بیاورد. آنها چوب جوانی‌شان را خوردند و مردمشان نباید زیاد ناراحت باشند زیرا از برزیل بیش از این‌که در ۴تیم برتر قرار بگیرد، انتظار نمی‌رفت.

با مشاهده این دیدار خیلی‌ها می‌گویند چه خوب شد ایران با آلمان همگروه نشد. با این ایده موافق هستید؟

ایران با آرژانتینی همگروه شد که دست‌کمی از آلمان ندارد. ما بازی شایسته‌ای مقابل یکی از قدرت‌های برتر دنیا انجام دادیم، دیدید که تا مراحل پایانی جام نیز پیش رفت. قطعا اگر با آلمان هم همگروه می‌شدیم، آنها نمی‌توانستند این تعداد گل که به برزیل زدند، به ما بزنند. بازیکنان ما شایستگی‌شان را نشان دادند و حتی مقابل آلمان نیز می‌توانستند قدرت‌نمایی کنند.

در حالی که شما سرپرستی تیم‌ملی را برعهده دارید، شنیده می‌شود با فتح‌الله‌زاده برای قبول این سمت صحبت‌هایی شده است.

فتح‌الله‌زاده آدم بزرگی است که سابقه خوبی در بخش مدیریت دارد. من در این‌باره خبری ندارم و بهتر است با کفاشیان صحبت کنید زیرا او باید این انتصاب را انجام دهد و بهترین فرد برای پاسخ دادن است.

قبل از جام‌جهانی از لباس‌های آل‌اشپورت که اسپانسر تیم‌ملی بود، انتقادهای زیادی شد. به همکاریتان با این برند ادامه می‌دهید؟

قراردادمان با آل‌اشپورت به پایان نرسیده اما باید تصمیمات جدیدی در این‌باره گرفته شود، البته این مسأله در حوزه اختیارات کمیته بازاریابی است و هفته آینده جلسه این کمیته برگزار می‌شود تا اعضا درخصوص ادامه همکاری با آل‌اشپورت تصمیم‌گیری کنند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-11 15:00:15
نظر دهید
۱ نظر
MOHSEN.N
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۴۰
آل اسپورت انصافاً لباس های خوبی رو حداقل واسه سه بازی جام جهانی طراحی کرده یود..هم طرح و هم جنسشون عالی به نطر می رسید و از اکثر لباسهای تیم های دیگه بهتر بود..اما واسه لباسهایی که تو لیگ برتر طراحی می کنه اصلاً اون کیفیت و طراحی خوب رو نمی بینیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر