فهرست
گزارش روز: وضعیت نقل و انتقالاتی همه ملی پوشان ایران/ 17+6!
گزارش روز: وضعیت نقل و انتقالاتی همه ملی پوشان ایران/ 17+6!

گزارش روز: وضعیت نقل و انتقالاتی همه ملی پوشان ایران/ 17+6!

آی اسپورت - از میان همه بازیکن های ثابت تیم کی روش، تنها پژمان منتظری به سرنوشت خود برای فصل آینده قطعیت بخشیده است. در شرایط فعلی، تنها 6 بازیکن از لیست 23 نفره تیم ملی با تیم های فصل بعدشان به توافق نهایی رسیده اند و سرنوشت 17 بازیکن دیگر هنوز مشخص نیست. این بلاتکلیفی، روزهای نقل و انتقالاتی داغی را پیش روی فوتبال ایران قرار داده است. ظاهرا این بازیکن ها هنوز خستگی اردوی برزیل را در ساق های شان دارند و فعلا تمایلی برای قطعی کردن وضعیت و اضافه شدن به اردوهای بدنسازی باشگاه ها از خود نشان نمی دهند. از طرفی داستان پیشنهادهای خارجی نیز برای چند بازیکن مطرح است و این موضوع، قیمت آن ها در فوتبال ایران را با افزایش چشمگیری مواجه می کند.

 

1- رحمان احمدی
پیش بینی می شد صاحب پیراهن شماره یک تیم ملی، در رقابت های جام جهانی دروازه بان اصلی ایران باشد. در آستانه برگزاری رقابت ها اما ناگهان رحمان احمدی جایگاه ثابت اش در تیم ملی را از دست داد. نیمکن نشینی های هفته های آخر او در سپاهان در لیگ گذشته روی این موضوع بی تاثیر نبود. با این وجود بعید به نظر می رسد احمدی در سپاهان ماندگار نشود. او در اصفهان خواهد ماند مگر آنکه اصرار فولادی ها برای جذب اش تقویت و به یک پیشنهاد اغواکننده متصل شود.

 

2-  خسرو حیدری

استقلالی ها چند روز قبل از توافق با او خبر داده بودند اما به نظر می رسد حالا همه چیز کمی پیچیده تر شده است. خسرو، بحث دریافت پیشنهاد از هافن هایم آلمان را پیش کشیده و این یعنی نظری و افشارزاده کار راحتی برای تمدید قرارداد با او نخواهند داشت. احتمال جدایی خسرو از استقلال البته ابدا زیاد نیست.

3- احسان حاج صفی
پسر خوش نقش اصفهانی تیم ملی، یکی از بهترین های ایران در جام جهانی بود. احسان در هر مسابقه به عنوان یار ثابت به میدان رفت و نمایش های خوبی ارائه کرد. در روزهای گذشته شائبه دریافت پیشنهاد او از یک تیم در فوتبال اسپانیا شنیده می شود اما او همچنان نزدیک سپاهان است و این احتمال وجود دارد که حتی به اردوی این تیم در ترکیه نیز اضافه شود.

 

4-      سیدجلال حسینی

داستان او و پرسپولیس، یکی از پیچیده ترین پرونده های نقل و انقتالاتی بود. اختلاف نظر این بازیکن و مدیران باشگاه بر سر زمان پرداخت مطالبات گذشته، همه چیز را به بن بست رساند. سیدجلال به باشگاه اعلام کرد که در صورت دریافت مطالبات فصل گذشته حاضر به امضای قرارداد جدید است و رحیمی نیز تاکید کرد تنها در صورت امضای قرارداد جدید مطالبات فصل قبل او را همین حالا پرداخت می کند. علی دایی نیز وارد ماجرا نشد تا سیدجلال هم به جمع ملی پوشان بدون تیم ایران اضافه شود.

5- امیرحسین صادقی
به احتمال فراوان در تیم فوتبال استقلال خواهد ماند. نظری چند روز قبل از توافق شفاهی این مهره خوب و قدیمی استقلال خبر داده اما آیا هنوز چیزی روی کاغذ آمده است؟ خیر.

6-      جواد نکونام
کاپیتان تمایل زیادی برای بازگشت به استقلال داشت و به نظر می رسید افشارزاده هم مایل به امضای این قرارداد است اما امیر قلعه نویی نام او را در لیست بازیکنان مورد نیازش برای این فصل قرار نداد تا او در این فصل کاری با پیراهن آبی استقلال نداشته باشد. با این وجود او در لیگ برتر ایران به فوتبال ادامه خواهد داد. از نفت تهران به عنوان یکی از جدی ترین مشتریان این بازیکن نام برده می شود.

 

7-      مسعود شجاعی
می گویند از یک تیم در لیگ یونان پیشنهاد دارد و لاس پالماس هم دوست دارد کارش را با او ادامه دهد. شاید اگر ضربه زیبای او در دیدار ایران- بوسنی به جای تیر دروازه به تور می خورد، می شد پیشنهادهای بهتری را برایش متصور بود اما در این شرایط سنی و با توجه به آمارها، مسعود از لالیگا پیشنهادی دریافت نخواهد کرد و اگر با لاس پالماس در دسته اول فوتبال اسپانیا نماند، به تیم چندان بهتری نیز منتقل نخواهد شد.

 

8-      رضا حقیقی
او یکی از معدود ملی پوشانی ست که پرسپولیسی ها بدون دردسر قراردادش را تمدید کرده اند. داستان او و طلبکارهایش تا مدت ها دغدغه علیرضا رحیمی بودند تا این که سرانجام مدیر سرخپوشان مطالبات این بازیکن را پرداخت کرد و او را در تیمش نگه داشت.

 

9-      علیرضا جهانبخش
او از چند تیم در اردیویزی پیشنهاد دارد و به نظر می رسد فوتبال اش را در سطح اول فوتبال هلند ادامه دهد. باشگاه نایمخن هم البته ابدا حاضر به ساده از دست دادن او نیست اما این بازیکن شایستگی حضور در تیم های بهتر هلندی را دارد. در ماه های اخیر نام منچستریونایتد و چلسی در میان باشگاه های علاقه مند به جذب او تکرار شده اما آن ها هیچ حرکت رسمی ای برای جذب علیرضا انجام نداده اند.  

 

10-  کریم انصاری فرد
در ابتدای فصل نقل و انتقالات فاصله زیادی با حضور در پرسپولیس نداشت اما دایی ترجیح داد رضا نوروزی را به جمع بازیکن های تیمش اضافه کند. طبیعتا تراکتوری ها به ادامه همکاری با آقای گل لیگ سیزدهم علاقه مند هستند اما وضعیت مالی این روزهای این تیم این کار را دشوار می کند. کریم فعلا مذاکره ای را برای فصل جدید با تراکتور انجام نداده است و به نظر می رسد بیشتر تمایل دارد از این تیم جدا شود. در شرایطی که پرسپولیس و سپاهان برنامه ای برای جذب او ندارند، استقلال یکی از مشتریان بالقوه او محسوب می شود.

 

11-  قاسم حدادی فر
تا چند هفته قبل، همه متفق القول از جدایی اش از ذوب حرف می زدند اما آذری پیش از جام جهانی رضایت او برای ماندن در باشگاه را جلب کرد و بلافاصله بعد از پایان کار ایران در جان نیز مشخص شد او در ذوب ماندگار است و هیچ جا نخواهد رفت.

 

12-  علیرضا حقیقی
کی روش درباره اش می گوید: «خوب تر از ان است که در ایران بماند». او در کازان هرگز فرصت بازی پیدا نکرد اما در لیگ دسته دوم پرتغال توانست به شرایط بهتری برسد. علیرضا این روزها تمایلی به حرف زدن از احتمالات انتقالاتی آینده اش ندارد اما بدون تردید در جایی غیر از ایران به کار ادامه خواهد داد. امیر قلعه نویی مدتی پیش به دنبال جذب این بازیکن پرسپولیسی بود اما او پاسخ مثبتی برای این باشگاه نداشت و آن ها به سراغ محسن فروزان رفتند. علیرضا یکی از جذاب ترین بازیکن های جام جهانی بود و به شدت هم مورد توجه قرار گرفت اما باشگاه های خوب اروپایی هم به خاطر چهره بازیکن نمی خرند.

 

13-  حسین ماهینی
در زمان حضور در برزیل، مدیربرنامه های او با مدیران باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی رسید. او با پایان روزهای استراحت اش به اردوی تیم دایی ملحق شد و حالا در ترکیه به سر می برد.

 

14-  آندو تیموریان

گران ترین بازیکن حال حاضر رقابت های لیگ برتر، هنوز به پیشنهاد نجومی تراکتور پاسخ روشنی نداده است. افشارزاده بارها و بارها در مصاحبه های مختلف اعلام کرده که استقلال بودجه لازم برای تداوم همکاری با آندو را ندارد. این بازیکن از چند باشگاه قطری نیز پیشنهاد دارد و احتمالا بار دیگر فوتبال اش را در آن مطقه ادامه می دهد.

15-  پژمان منتظری
او تنها بازیکن فیکس تیم ملی در جام جهانی به شمار می رود که سرنوشت فصل بعد خود را مشخص کرده است. پژمان که میانه های فصل گذشته به ام صلال منتقل شده بود و عملکرد بسیار خوبی در این تیم داشت، این فصل را نیز در این باشگاه سپری می کند.

 

16-  رضا قوچان نژاد
اولین گلزن باشگاه چارلتون در رقابت های جام جهانی، در طول برگزاری این تورنمنت به شدت مورد توجه این باشگاه انگلیسی بود. هواداران این باشگاه رضایت چندانی از عملکرد فصل گذشته رضا ندارند اما سرمربی جدید این تیم دوست دارد او را در جمع شاگردانش نگه دارد. به نظر می رسد احتمال ادامه حضور او در چارلتون زیاد باشد.

 

17-   احمد آل نعمه
مدافع جنوبی فوتبال ایران، این روزها بر سر سه راهی نفت، تراکتور و فولاد قرار گرفته است. او هنوز نفت را اولویت اول خود می داند اما پیشنهادهای فولاد و تراکتور هم به گونه ای نیستند که بشود ساده از کنارشان گذشت.

 

18-   بختیار رحمانی
به محض امضای قرارداد با فولاد، اسکوچیچ روی ادامه همکاری با این بازیکن تاکید کرد. بختیار تقریبا از همه تیم های لیگ برتری پیشنهاد دریافت کرده است اما هنوز با فولاد قرارداد دارد و نمی تواند بدون اجازه مدیران این تیم کاری انجام دهد. از طرفی داستان کارت پایان خدمت او نیز هنوز رفع و رجوع نشده و اگر حکم به حضور او در سربازی داده شود، او را در یک تیم نظامی خواهیم دید.

 

19-  هاشم بیک زاده
هاشم با رقمی قابل توجه در تیم فوتبال استقلال ماندگار خواهد شد. او که پس از مصدومیت در یک دیدار دوستانه، شانس حضور ثابت در جام جهانی را از دست داده بود؛ در فصل نقل و انتقالات با یک باشگاه اصفهانی مذاکره کرد اما سرانجام بار دیگر با استقلال به توافق رسید.

 

20-  استیون بیت آشور
او که ظاهرا کمی از نیمکت نشینی دائمی در جام جهانی دلخور است، به تمرین های تیم وایت کپس برگشته و حتی برای این تیم بازی کرده است. او حتما در این تیم خواهد ماند.

 

21-   اشکان دژاگه
تنها نکته قطعی در مورد این بازیکن این است که او در باشگاه فولام به کار خود ادامه نخواهد داد. اشکان البته نتوانست در رقابت های جام جهانی همه پتانسیل اش را در معرض دید دیگران قرار نداد اما در فولام به اندازه ای خوب بود که توقع می رود به همراه این تیم سقوط کرده نماند و با یک باشگاه دیگر، در لیگ برتر بازی کند.

 

22-  دنیل داوری
به تیم گراس هاپرز اضافه شده و اولین بازی اش را نیز انجام داده است. سرمربی آلمانی تیم سوئیسی، شناخت خوبی از بازی دنیل داشت و پیش از آغاز جام جهانی با او قرارداد امضا کرد. ملیت یکی از همبازی های این بازیکن در این تیم می تواند حاشیه هایی را در داخل ایران برایش ایجاد کند.

 

23-  مهرداد پولادی
مهرداد از بهترین بازیکنان ایران در رقابت های جام جهانی بود. او بهترین روزهای دوران فوتبال اش را در برزیل پشت سر گذاشته و حالا از پیشنهادهای اروپایی اش حرف می زند. وضعیت اینطور به نظر می رسد که او پرسپولیسی نخواهد ماند و مدیران این تیم همانند خلعت و سیدجلال، با این یکی ملی پوش هم به توافق نمی رسند.

 

     
آی اسپورت
2014-07-11 17:00:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر