فهرست
برزیل - هلند؛ سهم من از جام تویی!
برزیل - هلند؛ سهم من از جام تویی!

برزیل - هلند؛ سهم من از جام تویی!

آی اسپورت- دیدار رده‌بندی جام بیستم بین دو تیمی برگزار می‌شود که شاید خیلی از تماشاگران فوتبال منتظر دیدن آن‌ها در بازی فینال بودند. دو تیم در مرحله نیمه‌نهایی عملکردی ضعیف داشتند، البته اگر بتوان آن نمایش برزیل را «ضعیف» توصیف کرد. برزیلی‌ها محو جادوی آلمانی‌ها شده بودند و هلندی‌ها اسیر تعصب ماسچرانو و خودخواهی روبن.

بازی رده‌بندی امسال (مانند فینال) یادآور یک‌چهارم نهایی چهار سال پیش است. جایی که قبل از «وسلی اسنایدر» این «فیلیپه ملو» بود که تیر خلاص را بر پیکر نیمه‌جان سلسائو زد و این تیم را راهی خانه کرد. در این دیدار اما برزیل قبل از آنکه از «اسنایدر»‌ها بترسد باید از «ملو»‌ها بترسد. «اسکار»، «هالک»، «جو»، «برنارد»، و در صدر این‌ها «فرد» هرکدام یک «فیلیپه ملو»ی درون دارند که می‌تواند غرور مردم برزیل را بیش از پیش زیر پاهای خود له کند. در این بازی هر کدام از دو تیم به دنبال گمشده خودشان در این تورنمنت می‌گردند؛ «غرور».

هلندی‌ها با یک برد سخت مقابل مکزیک و ۲۴۰ دقیقه گل نزدن برابر کاستاریکا و آرژانتین به اینجا آمده‌اند، برزیلی‌ها با لطف تیر دروازه و ژولیو سزار از سد شیلی گذشتند، کلمبیا را با «جان کندن» از پیش رو برداشتند و در آخر هم برابر آلمان حرفی برای گفتن باقی نگذاشتند. نتیجه اینکه دو تیم «شکوه» خودشان را زیر علامت سوال بزرگی می‌بینند که در این مسابقه سعی بر تثبیت دوباره آن دارند. شاید سهم آن‌ها از این جام بازپس‌گیری غرور و شکوهی باشد که در همین جام بر باد رفته است.

.

علی کربلایی

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-12 10:33:57
نظر دهید

۱ نظر
علی هستم
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۴۸
عااااااااالی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر