فهرست
نیمکت تیم ملی به چه کسی می‌رسد؟
نیمکت تیم ملی به چه کسی می‌رسد؟

نیمکت تیم ملی به چه کسی می‌رسد؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال ایران که اوضاع مدیریتی مناسبی ندارد و شرایط موقت را سپری می‌کند، یک دغدغه بزرگ هم برای انتخاب سرمربی تیم ملی دارد که باید این تیم را برای حضور در ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا آماده کند. مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی ایران در اقدامی غیرحرفه ای پیش از دیدار ایران و عراق قراردادش را به صورت یک طرفه با فدراسیون فوتبال فسخ کرد و بدون قرارداد مقابل عراق روی نیمکت تیم ملی نشست و پس از شکست مقابل عراق به ایران بازنگشت تا مهدی تاج در اقدامی قابل پیش بینی از سمت خود استعفا دهد.

پس از جدایی ویلموتس، برانکو سرمربی سابق سرخ پوشان اصلی ترین گزینه هدایت تیم ملی بود که پس از مذاکراتی طولانی و مفصل طرفین به این دلیل به توافق نرسیدند که نظر فدراسیون و مقامات ورزشی ایران این بود که برانکو تنها تا پایان مسابقات مقدماتی سرمربی تیم ملی باشد، اما برانکو اصرار به عقد قراردادی سه ساله با فدراسیون داشت. تصمیم‌سازان در فوتبال ایران بر این باور بودند توان فنی برانکو تنها برای مرحله مقدماتی این مسابقات است و در صورت صعود به جام جهانی باید مربی بزرگ‌تر از برانکو روی نیمکت تیم ملی بنشیند که این اختلاف نظرها منجر به کنسل شدن بازگشت برانکو به ایران گردید. پس از آن فدراسیون به این نتیجه رسید که حداقل برای مرحله مقدماتی از یک مربی ایرانی برای هدایت تیم ملی استفاده کند که علی دایی، امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی سه گزینه نهایی مد نظر فدراسیون برای این منظور بودند.

علی دایی به خاطر برخی ملاحظات و در حالی که از او به عنوان گزینه اصلی نام برده می‌شد، از بین گزینه‌ها خارج شد تا قلعه نویی و گل محمدی تنها گزینه‌های باقی مانده فدراسیون باشند. این در حالی است که هر دو گزینه باقی مانده سرمربیان تیم‌های باشگاهی هستند که برای قهرمانی در لیگ برتر می جنگند. اولویت نخست فدراسیون امیر قلعه نویی است که از تجربه بیشتری نسبت به گل محمدی برخوردار است و پیش از این هم سابقه هدایت تیم ملی را داشته است. قلعه نویی پیشنهاد فدراسیون را دریافت کرده اما هنوز پاسخ نهایی اش را اعلام کرده و در حال بررسی همه جانبه این شرایط است. با این حال اگر قلعه نویی هم به فدراسیون پاسخ منفی بدهد شرایط انتخاب سرمربی تیم ملی سخت‌تر خواهد شد چرا که اوضاع پیچیده‌تر می‌شود و گزینه‌های دیگر هم بعید است تمایلی برای قبول مسئولیت در این وضعیت داشته باشند.

تیم ملی ایران در گروه سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی در پایان مرحله رفت مسابقات بعد از عراق ۱۱ و بحرین ۹ امتیازی با ۶ امتیاز در رده سوم قرار دارد و تنها راه برای صعود مستقیم به جام جهانی پیروزی در هر ۴ بازی دور برگشت است. ملی پوشان کشورمان در این مرحله سه بار مقابل هنگ کنگ، عراق و بحرین در خانه به میدان می‌روند و تنها دیدار خارج از خانه آنها مقابل کامبوج است. این راه سخت رسیدن به جام جهانی به دلیل امتیازات زیاد از دست رفته در دور رفت مسابقات، قلعه نویی و سایر گزینه‌ها را دچار تردید کرده و باعث شده وی هنوز پاسخ قطعی خود را به فدراسیون نداده باشد.

۲    
آی اسپورت
2020-01-12 00:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر