فهرست
سوال روز؛ استقلال این استیماچ را می‌خواست؟
سوال روز؛ استقلال این استیماچ را می‌خواست؟

سوال روز؛ استقلال این استیماچ را می‌خواست؟

آی اسپورت - در شرایطی که همه حواس‌ها معطوف به رسمی شدن حضور مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی ایران بود، سرمربی یک تیم ملی دیگر هم در آسیا معرفی شد؛ تیمی که البته از نظر فنی و تاریخی فرسنگ‌ها با ایران فاصله دارد. تیم مد نظر هندوستان است که رسما اعلام شد ایگور استیماچ سرمربی آن شده است. این اسم احتمالا به گوش هواداران فوتبال در ایران و مخصوصا استقلالی‌ها آشناست. استیماچ یک مربی کروات است که پیش از آغاز لیگ پانزدهم به تهران آمد و با استقلالی‌ها مذاکره کرد تا هدایت این تیم را بر عهده بگیرد. آن زمان اما وزارت ورزش تحت تاثیر سیاست‌های صرفه‌جویانه محمود گودرزی با حضور این مربی در استقلال مخالفت کرد. وزارت گفت استیماچ گران است و استقلالی‌ها هم پرویز مظلومی را جانشین او کردند. این مساله به شدت هواداران تیم آبی پایتخت را عصبانی کرد و آنها موضوع را حمل بر همراهی دولت با پرسپولیس و اراده آن به نابودی استقلال کردند. از آن زمان ۴ سال گذشته، اما ذهنیت بخشی از هواداران استقلال هنوز تغییر نکرده است. آنها کماکان معتقدند زمین و زمان دست به دست هم داده تا استقلال نتیجه نگیرد.

اولا که به قطعیت تاکید می‌کنیم تصمیم وزارت ورزش در آن زمان برای مخالفت با عقد قرارداد استیماچ غیرحرفه‌ای بوده است. اگر وزیر برای استقلال مدیرعامل تعیین کرده بود، باید به او برای انتخاب مربی اختیار تام می‌داد؛ اما خداوکیلی استیماچ بعد از آن غائله چه کرد؟ او اواسط لیگ پانزدهم به سپاهان پیوست و پس از نتایج بسیار ضعیفی که گرفت از این تیم کنار گذاشته شد. بعدتر هم باشگاه الشحانیه با این مربی کروات به توافق رسید که آنجا هم دوران ناموفقی را پشت سر گذاشت. از ۲۰۱۷ به بعد هم این مربی بیکار بود تا اینکه سرمربی تیم ملی هندوستان شد! آیا واقعا استیماچ ارزش آن همه سر و صدا را داشت؟ آیا این کارنامه نشان نمی‌دهد اگر او به استقلال آمده بود، یک «شفر» دیگر بود که شاید هنوز باید اقساط بدهی باشگاه به وی پرداخت می‌شد؟ این داستان پیش از آغاز لیگ شانزدهم نیز تکرار شد و در پی عدم توافق استقلالی‌ها با کرانچار، علیرضا منصوریان که چهره محبوب هواداران بود روی نیمکت استقلال نشست. الان حال و روز کرانچار هم روشن است و اخراج او از تیم امید همه چیز را نشان می‌دهد. کاش بابت فریادی به حنجره‌های‌مان زخم بزنیم که حداقل ارزشش را داشته باشد.

بانک ورزش 

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2019-05-20 02:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
جعل و فتوشاپ و بداخلاقی و بی حرمتی به بزرگان و بی فرهنگی جزو اخلاق ششتقلالی هاست
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۵:۵۴
توهم توطئه اینارو دوست داریم:))
۲
مهدی
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۰۳
ی کم خجالت بکشید. بحث این بوده و هست که چطور برای فرانکو پول بود ولی تا به استقلال رسید مربی ایرانی باید می آوردن؟!
۱
تاج
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۵۸
درسته که کرانچار مربی درجه یکی نیست اما امکان نداره که تیمش جلوی تیمی مثل العین 6 تایی بشه !
۱
مکتب لنگیسم
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۲
چه ربطی داره آقای نویسنده؟؟؟؟
مشکل ما اینکه سرمربی لنگ 2.5 میلیون دلار هر سال پول میگیره ولی هر سال وزرات داره تو انتخاب سرمربی استقلال دخالت میکنه، از زمان مظلومی که به قول خودتون قرار بود استیماچ بیاد تا منصوریان و بعدم شفر، که زمان شفر استقلال با مربی‌ های بزرگی مثل فاتح تریم و دالیچ مذاکره کرد، کارنامه دالیچم بررسی کن آقای نویسنده، کسی که همون سال کرواسی رو برد تا فینال جام جهانی و جزو سه مربی برتر جهان انتخاب شد:) فقط بلدی اونایی که کارنامشون بد بود رو پیدا کنی؟؟؟؟ چرا اون زمان وزارت به استقلال گفت دنبال مربی ارزون باشین؟؟ چرا استقلال مجبور شد با کسی توافق کنه که سه سال سرمربی هیچ تیمی نبوده؟؟ اگه مسئله پول بود چرا سرمربی لنگ تو این چهار سال یکی بود و پولشو تمام و کمال می‌گرفت ولی استقلال نمیتونست با مربی خارجی مذاکره کنه اونم نه یک سال چند سال، دقیقا اون چند سالی که پرسپولیس داشت کلی مربی خارجی می‌آورد، از مانوئل ژوزه تا دنیزلی کرانچار و.... ولی استقلال مرفاوی قلعه نویی مظلومی منصوریان رو نیمکتش داشت
کاش جواب این سوالا رو هم بیای بدی
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر