فهرست
یادداشت روز: هفت دلیل برای قهرمانی آلمان
یادداشت روز: هفت دلیل برای قهرمانی آلمان

یادداشت روز: هفت دلیل برای قهرمانی آلمان

پیمان ناجی

آی اسپورت- بعد از پیروزی 7-1 مقابل برزیل، بسیاری ژرمن ها را شانس اصلی قهرمانی در جام جهانی می دانند اما اگر جزو آن دسته هستید که به این مسئله شک دارید، این 7 دلیل را بخوانید؛ شاید شما هم به پیروزی شاگردان لوو در دیدار فردا شب ایمان آوردید:

1 – آلمان یعنی انسجام و این مسئله را نه تنها در فوتبال ، که در سایر ارکان این کشور نیز می توان دید.در حالی که غولهای اقتصادی اروپا یکی پس از دیگری با مشکلات اقتصادی درگیر می شدند ، آنها زندگی عادی خود را ادامه می دادند.چیزی که در فوتبالشان نیز به خوبی قابل رویت است.

 2 – آنها همیشه از ابتدای قصه ، به انتهای آن می اندیشند و شاید به همین دلیل است که 16 سال است بر نیمه نهایی جام جهانی چنبره زده اند.کمتر از این ، در ذهن آنها نیز نمی گنجد.اما این مسئله ابعاد دیگری نیز دارد.آنها همیشه انرژی خود را برای حداکثر تعداد بازی (7 تا) تقسیم می کنند.جایی که لازم ببینند ، بیشتر انرژی می گذارند و هر کجا پیروزی برایشان راحت تر باشد ، کمتر.در همین راستا آنها در اکثر تورنمتها از بیشترین تعداد بازیکنان خود استفاده می کنند.

3- درست است که روی کاغذ آرژانتین مسیر راحت تری را تا به اینجا طی کرده است ، اما آلمان این مسیر سخت تر را راحت تر پیموده است.آرژانتین 2 بار – یک بار در یک هشتم و یک بار در نیمه نهایی – 120 دقیقه فوتبال بازی کرده اند.اما این اتفاق برای آلمان ها فقط یک بار و آن هم در مرحله 8/1 اتفاق افتاده است.4 – باز هم انرژی.آلمان یک شب بیشتر از آرژانتین استراحت کرده است.آن هم در حالی که آنها فقط و فقط 30 دقیقه (!) فوتبال پرفشار بازی کردند.در صورتی که آرژانتین شب بعد از آنها در 120 دقیقه پر فشار و با ضربات پنالتی حریف خود را شکست داده است.

5 – بازیکنان آلمان خیلی بهتر از آرژانتینی ها یکدیگر را می شناسند.پیکره اصلی این تیم متعلق به باشگاه بایرن مونیخ است و آنها تمام سال را در کنار هم فوتبال بازی می کنند.در صورتی که این مسئله درباره آرژانتین کاملا متفاوت است.مسی در بارسا ، ایگوائین در ناپولی ، دی ماریا در رئال ، آگوئرو در منچستر سیتی و روخو در اسپورتینگ لیسبون توپ می زنند.این مسئله درباره سایر بازیکنان نیز صادق است.اکثر آنها حتی در یک لیگ مشترک نیز مشغول به کار نیستند.

6 – اگر توماس مولر را مهره کلیدی آلمان و مسی را مهره کلیدی آرژانتین بدانیم ، به نشانه جالبی می رسیم.مولر هرگز در یک بازی رسمی در برابر مسی شکست نخورده است.

7- در اکثر تورنمنت ها یک تیم مسیر فینال را راحت تر و دیگری آن را سخت تر پیموده است.و در همین تجربه معمولا تیمی که راحت تر به فینال رسیده جام را برده است.البته این داستان استثنائاتی هم دارد.مثل یونان. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-12 23:44:10
نظر دهید

۳ نظر
...
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۲
بدبختی همینه دیگه.تیمی که مسیر راحت تر رو میاد بالا قهرمان میشه
بهزاد
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۴۹
آلمان جلوی الجزایر هم تیم منسجمی بود اما دیدید که تا 120 دقیقه جون به لب شد تا برد . آلمان جلو غنا هم از اول به آخر میاندیشید اما 2 بار عقب افتاد و به زور مساوی کرد . آلمان با آمریکا هم بازی خوبی نکرد . فرانسه هم مثل شما فکر میکرد و از پیش بازنده بود . بازی آلمان - پرتغال هم مصدومیت کنترائو و اخراج په په باعث اون نتیجه شد . برزیل 7 تا خورد آلمان 7 تا نزد . برزیل با اون بازی از فولاد ایران هم میباخت .
7 دلیل برای پیروزی آرژانتین :
1- مسی
2- احساس افتخار ( چیزی که آلمان با فوتبال ماشینی نداره )
3- بازگشت دی ماریا
4- ندادن موقعیت گل به حریفان
5 - ماسکرانو
6- هواداران آرژانتینی
7- سخت گل خوردن
مسعود عقیدتی
يكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۰۵
12 سال چنبره زدن به نیمه نهایی یا 16 سال؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر