فهرست
احیای موفقیت‌آمیز؛ رئالِ سولاری، صدرنشین لالیگا
احیای موفقیت‌آمیز؛ رئالِ سولاری، صدرنشین لالیگا

احیای موفقیت‌آمیز؛ رئالِ سولاری، صدرنشین لالیگا

آی اسپورت - شاید بعد از شکست ۵-۱ مقابل بارسلونا در ال‌کلاسیکوی هفته دهم و تحمل چهارمین شکست فصل، کسی بازگشت رئال به لالیگا را باور نمی‌کرد اما این اتفاق اکنون رخ داده است. لغزش بارسلونا برای دومین هفته متوالی و این بار مقابل بیلبائو، به معنای آن بود که رئال در ۱۳ هفته پس از ال‌کلاسیکو امتیازات بیشتری نسبت به بارسلونا در لالیگا اندوخته و صدرنشین این مقطع از فصل ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

رئال مادرید در پایان هفته دهم با ۴ برد، ۲تساوی، ۴باخت، ۱۴ گل زده و ۱۴گل خورده با ۱۴ امتیاز در رده نازل نهم قرار داشت و فاصله ای ۷امتیازی با بارسای صدرنشین پیدا کرده بود. بعد از شکست سنگین روز ۲۸ اکتبر در نیوکمپ جولن لوپتگی از کار برکنار شد و سانتیاگو سولاری جای او را روی نیمکت کهکشانی ها گرفت. رئال در ۱۳ هفته حضور سولاری ۱۰ برد، یک تساوی و ۲ باخت کسب کرده و ۳۱ امتیاز اندوخته و در جهشی جالب توجه به رده دوم جدول رسیده است. اگر بخواهیم جدول لالیگا را در فاصله هفته های دهم تا بیست و سوم تنظیم کنیم، رئال مادرید با ۳۱ امتیاز صدرنشین این جدول خواهد بود.

این در شرایطی است که بارسلونای ارنستو والورده در همین بازه زمانی ۳۰ امتیاز اندوخته است. بلوگرانا در این بازی ها ۹برد، ۳تساوی و یک باخت داشته تا یک امتیاز کمتر از رئال مادرید جمع آوری کرده باشد. البته آمار گل های زده و خورده بارسا در همین مقطع هم از رئال بهتر بوده است. (بارسا ۳۲ گل زده و ۱۱ خورده ، رئال مادرید ۲۶ گل زده و ۱۳ گل خورده) نکته جالب آن است که اتلتیکومادرید و سویا، تیم های سوم و چهارم جدول در همین بازه به ترتیب ۲۵ و ۱۸ امتیاز اندوخته اند و در صورت ادامه همین روند، با دو تیم بالای جدول فاصله بیشتری خواهند گرفت.

     
آی اسپورت
2019-02-12 14:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر