فهرست
خط به خط با فینال جام جهانی(1)/ دروازه؛ از مانوئل آوانگارد تا سن سرخیو
خط به خط با فینال جام جهانی(1)/ دروازه؛ از مانوئل آوانگارد تا سن سرخیو

خط به خط با فینال جام جهانی(1)/ دروازه؛ از مانوئل آوانگارد تا سن سرخیو

 

آی اسپورت – اگر چه تعداد بسیاری از علاقه مندان بی طرف فوتبال، به جای خالی تیم هاوارد و اوچوآ در لیست نهایی برنده های احتمالی جایزه دستکش طلا نقد وارد می کنند، بعید به نظر می رسد انتخاب نویر به عنوان بهترین گلر جام، با اعتراض خاصی روبرو شود. مانوئل با 26 بار لمس توپ خارج از محوطه جریمه در دیدار با الجزایر، متد جدیدی را به دروازه بان های جهان معرفی کرد. او توانست به شدت هر چه تمام تر ثابت کنند یک سنگربان می تواند به عنوان یک مدافع آخر تمام و کمال در تیم نقش ایفا کند. او در این زمینه به اندازه ای موفق بود که خرید کیلور ناواس توسط پپ گواردیولا، به شوخی به معنای حضور نویر در خط هافبک بایرن از فصل آینده تعبیر شد! 

با این وجود، این همه دستاورد گلر اول آلمانی ها در جام نیست. او با واکنش «یک دست» برابر کریم بنزما و بعدتر 3 واکنش فوق العاده در برابر برزیل در دقایق ابتدایی نیمه دوم، کار سایر بازیکنان تیمش را تسهیل کرد تا خاطرات تلخ پیاپی گل خوردن از رئالی ها در مسابقات لیگ قهرمانان این فصل را به فراموشی بسپارد.

همتای نویر در تیم ملی آرژانتین، همانند خود او به عنوان یکی از سه دروازه بان برتر جام از سوی فیفا معرفی شده است. در آرژانتین، سرخیو رومرو را تنها میرات قابل استفاده دوران مربیگری مارادونا در تیم ملی می دانند. او در زمان حضور دن دیگو روی نیمکت فیکس شد و بعد از آن باتیستا و سابه یا نیز این حرکت مارادونا را تایید کردند.

رومرو فصل خوبی را در موناکو سپری نکرد. او به عنوان یکی از ستاره های سمپدوریا در سری آ به تیم ثروتمند فرانسوی منتقل شد اما در این تیم نقشی فراتر از یک بازیکن ذخیره پیدا نکرد. در این شرایط، همه توقع داشتند جام جهانی برای او خوب پیش نرود و گل بدی که او در مسابقه اول برابر بوسنی دریافت کرد، این پیش بینی را تقویت نمود. اوضاع برای رومرو اما در ادامه به مراتب بهتر شد. او در مقابل ایران یک سیو شاهکار را به نمایش گذلشت و در برابر سوئیس و بلژیک هم عملکرد بسیار خوبی داشت و نقطه اوج همه دوران فوتبال اش را در دیدار با هلند تجربه کرد. سرخیو در طول بازی البته با خطر چندانی روبرو نشد اما در ضربات پنالتی و به ویژه در راه مهار پنالتی خوب اسنایدر، فوق العاده عمل کرد تا در نزد آرژانتینی ها به «سن» سرخیو تغییر نام بدهد.

در مجموع، آلمانی ها برای مسابقه فینال صاحب گلر بهتری هستند. نویر حتی وقتی تیمش هفت گل از حریف جلو باشد نیز به سختی گل می خورد و از هیچ توپی ساده عبور نمی کند. شرایط روحی ایده آل رومرو اما ممکن است او را در وضعیتی همانند نویر قرار بدهد تا گل زدن برای مهاجمان هر دو تیم یکی از سخت ترین کارهای ممکن بشود.

 

     
آی اسپورت
2014-07-12 19:38:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر