فهرست
نگاه روز : التماس های بی نتیجه عادل / جرا وقت برنامه کمه ؟
نگاه روز : التماس های بی نتیجه عادل / جرا وقت برنامه کمه ؟

نگاه روز : التماس های بی نتیجه عادل / جرا وقت برنامه کمه ؟

آی اسپورت- سال‌هاست که هروقت به پایان نود نزدیک می‌شویم عادل شروع می‌کند به خواهش و تمنا کردن از مسئولین پخش برای وقت گرفتن. بارها هنگام پخش زنده از آن‌ها درخواست وقت می‌کند تا شاید کمی به او وقت بدهند یا ندهند. این داستان از دومین برنامه‌ی بیست‌چهارده ادامه پیدا کرد. این درحالی‌ست‌ که گران‌ترین باکس تبلیغات تلویزیون برای برنامه‌ی نود و برنامه‌ی بیست‌چهارده است.
تلویزیون برای تبلیغ بین برنامه‌ی بیست‌چهارده و بازی‌های جام‌جهانی ثانیه‌ای 16 میلیون پول می‌گیرد و برای تبلیغ قبل و میانه‌ی برنامه‌ی نود ثانیه‌ای 6 میلیون تومان. درآمد حاصل از این تبلیغات را کنار درآمد تبلیغ کرم حلزون قرار دهید که در طول روز بارها و بارها از شبکه‌های مختلف پخش می‌شد و صدا و سیما برای کل آن تبلیغات در طی یک سال تنها 30 میلیارد پول گرفت. با این تفاسیر صدا و سیما باید هوای برنامه‌ی پرطرفدارش را داشته باشد، برنامه‌ای که برای آن‌ها حکم سرمایه‌ای پرارزش را دارد و بیشتر پخش شدن آن یعنی بیننده‌های بیشتر و سودِ مالی و معنوی برای صدا و سیما اما معلوم نیست مسئولین کج‌سلیقه‌ی پخش چه مشکلی دارند که اصرار دارند هرچه‌ زودتر برنامه تمام شود تا برنامه‌های بعدی که همیشه از مرده‌ترین برنامه‌های تلویزیون است را پخش کنند یا چه مشکلی دارند که در شب‌هایی که عادل و همکارانش به پخش برنامه تمایل دارند به دلیل باکس فشرده(!) بیست‌چهارده و نود را در جدول پخش قرار نمی‌دهند.
بدون شک عادل فردوسی‌پور با تمام نقاط قوت و ضعفش در مجری‌گری و برنامه‌سازی تک ستاره‌ی حال حاضر تلویزیون است. صدا و سیما در طی سال‌های گذشته تمام ستاره‌هایی که داشته را از دست داده است. ستاره‌هایی که مثل خود عادل به کمک صدا و سیما تبدیل به چهره‌های معروف شده‌اند. خیلی‌ها مثل مهران مدیری و رضا عطاران و فرزاد حسنی و رضا رشیدپور. بعضی‌ها مدیوم عوض کردند و به سینما رفتند. بعضی‌ها کوچ‌ کردند و در کانال‌های خارجی مجری شدند و بعضی‌ها به دلایل سیاسی در دوران اوج کنار گذاشته شدند و بعد از سال‌ها دوباره به تلویزیون برگشتند و دیگر ستاره‌های سابق نشدند. صدا و سیما ماندگاری عادل را مدیون دو چیز است. اول اینکه به دلیل انحصاری بودن رسانه‌ در ایران عادل گزینه‌ی دیگری برای ساخت برنامه ندارد و دلیل دوم عشق او به کارش است که برای حفظ برنامه‌اش در این سال‌ها از تنش‌های این‌چنینی دوری کرده است.
  ۳  
آی اسپورت
2014-07-12 20:04:43
نظر دهید

۳ نظر
من که از تع دل آرزو میکنم پخش نشه!!!!!
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
مرتیکه عقده‌ای کلاً اوژژژِنال اورژژژینال میکنه یا تیکه میندازه پدربوق
ایمان
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۰
از صدا و سیمایی که رئیسش ضرغامی باشه و یه عده دیگه چه توقعی دارین اینا نمیخوان مردم شاد باشن
-
يكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۰۸
به عنوان یه استقلالی عاشق عادل هستم. هم عاشق گزارش هاش و هم اجراش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر