فهرست
اعداد، رکوردها و طلسم های دربی 84
اعداد، رکوردها و طلسم های دربی 84

اعداد، رکوردها و طلسم های دربی 84

آی اسپورت- دربی شماره 84 با پیروزی استقلال به پایان رسید. بردی بعد از تقریبا 5/5 سال که باعث شد اعداد، رکوردها و طلسم های مهمی رقم بخورد.

 

خوردن بیش از یک گل

دروازه پرسپولیس در دربی بیشتر از یک بار باز شد: اتفاقی که در این فصل سابقه نداشت. آخرین مرتبه ای که آنها در یک بازی بیشتر از یک گل خورده بودند در هفته 29 لیگ قبل بود که در تبریز با نتیجه 4 بر 2 گسترش را شکست دادند.

 

خوردن 3 گل و بیشتر

خوردن 3 گل در یک بازی آنهم در یک نیمه، اتفاقی نادر برای پرسپولیس و برانکو بود. آخرین باری که دروازه آنها در یک بازی بیشتر از دو بار باز شد، هفته سوم لیگ قبل بود که در فولادشهر با نتیجه 4 بر 2 به سپاهان باختند.

 

اولین باخت

در دربی 84، اولین شکست برانکو ایوانکوویچ برابر استقلال رقم خورد. او پیش از این باخت، 2 برد و 2 مساوی برابر استقلال داشت.

 

منصوریان نمی بازد

رکورد منصوریان با پیروزی در دربی همچنان محفوظ ماند: او به برانکو نمی بازد. در 3 دوئل قبلی هم یک برد برای منصوریان و 2 مساوی ثبت شده بود که حالا شد 2 برد.

 

500 تایی شدن

در میان تیمهای همیشه حاضر در تاریخ لیگ برتر شامل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا، پرسپولیس بعد از سایپا دومین تیمی شد که تعداد گلهای خورده اش به عدد 500 می رسد. گل کاوه رضایی، پانصدمین گل خورده پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر بود.

 

400 تایی شدن

گل کاوه رضایی برای استقلال هم گل مهمی بود. این گل باعث شد تعداد گلهای زده استقلال در میزبانی های تاریخ لیگ برترش به عدد 400 برسد.

 

طلسم رحمتی شکست

4 مساوی و یک باخت؛ مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال با این کارنامه وارد دربی 84 شد. او با وجود اخراج و حاشیه های فراوانی که ایجاد شد، برای اولین بار رنگ برد را با بازوبند دید.

 

11 نشد

پیروزی استقلال در دربی 84 اجازه نداد آنها یازدهمین دربی بدون بردشان را سپری کنند و در این زمینه رکورددار شوند. استقلال بعد از 1892 روز دربی را برد تا همچنان پرسپولیس رکورددار نبردن بماند.

 

تکرار تاریخ

در تاریخ 16 ساله لیگ برتر، دو بار دربی برگشت در هفته بیست و یکم برگزار شده: یک بار در لیگ چهارم و یک بار در این فصل. جالب اینکه هر دو بازی را استقلال با نتیجه 3 بر 2 برده است.

 

اولین بار

در دربی 84 برای اولین بار یک تیم گل اول را خورد ولی درنهایت برنده بازی شد. پیش از این بازی و در هر 3 مرتبه قبلی، پرسپولیس با وجود دریافت گل اول برنده شده بود ولی استقلال بالاخره این طلسم را شکست و بعد از خوردن گل اول، دربی را برد.

 

583 دقیقه

بعد از 6 کلین شیت متوالی، دروازه پرسپولیس باز شد. 583 دقیقه طول کشید تا فرشید اسماعیلی بعد از احسان پهلوان، یک بار دیگر به بیرانوند گل بزند. این اولین گلی بود که پرسپولیس در نیم فصل دوم خورد.

 

یک، دو، سه و چهار!

3 گل به صنعت نفت در آبادان، 3 گل به پیکان در آزادی، 3 گل به ماشین سازی در تبریز و حالا 3 گل به پرسپولیس در دربی؛ استقلال 4 هفته است به رقبایش 3 گل می زند.

 

رکورد فغانی

میزبان ها با قضاوت علیرضا فغانی شکست نمی خورند و این سناریو در سیزدهمین داوری این فصل او هم تکرار شد. البته در این بازی، برای اولین بار تیم میزبان با سوت فغانی، گل خورد.

۶ ۲  
آی اسپورت
2017-02-13 20:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
ارش
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۶
ما پرسپوليسى ها تو دربى قبل از همه تماماً از خودمون خورديم ، همه جريان بازى يكطرف در ادامه وقتى كار به تعويض رسيد اخه از سرمربى كاربلدى مثل جناب برانكو أانتظار اقدام بى مبناء نداريم غذا اينقدر شوره كه صداى خان هم در امده ديگه تعويض غيرقابل درك رامين رضاييان اينقدر نامفهوم بوده كه مدير فنّى استقلال هم گفته برانكو بابت تعويض رضاييان اشتباه كرده و اين تعويض كمك بزرگى به ما در ادامه بازى بود، حقيقتاً توى قصه قيل و قال كيروش و برانكو هميشه خودمون رو در دفاع از برانكو سپر كرديم و همه جا گفتيم كيروش كينه اى و ستيزه جوست حالا مونديم وقتى تعويض هاى برانكو منطق فنّى نداره در جواب منتقدين چى بگيم.
۲
sia
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۱۲
مشکل از زمانی شروع شد که کیروش رو با برانکو مقایسه کردند ,, مساله از جایی استارت خورد که یکی مثل کارلوس کیروش با اون همه سابقه ی بین المللی رو با برانکویی مقایسه کردند که فقط به درد لیگ ایران می خورد و حتی در همین لیگ هم ذره ای انعطاف و آینده نگری ندارد ,, نمونه اش همین بازی با استقلال که پرسپولیس دقیقا و کاملا به برانکو باخت ؛؛ کیروش حق دارد ناراحت بشود وقتی که می شنود بازیکنان بعد از حضور در اردوی تیم ملی 3 کیلو چاق می شوند ,, آن هم با سابقه ای که کیروش و دستیار بدنسازش از بازی با آرژانتین و نیجریه و سه بازی با کره جنوبی از خود به جا گذاشته اند ؛ برانکو با نبودن تنها یک بازیکن اش به نهایتِ استیصال رسیده بود در حالی که کیروش در طول مدت 5 سال 3 مرحله تیم ملی را تغییر داده و جوان کرده و حتی می تواند با اعتماد به نفس کامل کاپیتان تیم ملی را دعوت نکند و یا از سوشا مکانی درون دروازه استفاده کند ؛ وظیفه ی کیروش چانه زنی بر سر پیداکردن زمین تمرین یا تهیه ی لباس مناسب و پاسخ دادن به تهمت های ناروای آدم حسودی مثل برانکو نیست ؛ این وظیفه ی فدراسیون است که برانکو را سر جایش بنشاند و از سرمربی تیم ملی این مملکت حمایت کند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر