فهرست
خط به خط با فینال جام جهانی(3)/ هافبک؛ تثلیت مرگبار مانشافت!
خط به خط با فینال جام جهانی(3)/ هافبک؛ تثلیت مرگبار مانشافت!

خط به خط با فینال جام جهانی(3)/ هافبک؛ تثلیت مرگبار مانشافت!

 آی اسپورت - یکی از اصلی ترین نقاط ضعف تیم ملی آرژانتین، در خط هافبک این تیم شکل گرفته است. جایی که سابه یا بین دو تا از بهترین مهره هایش یعنی ماسکرانو که کمک زیادی به دفاع می کند و دی ماریای جلو زن، مهره ای در اختیار ندارد که بتواند نبض میانه میدان را در دست بگیرد. او این وظیفه را در دور گروهی بر دوش گاگو و در مرحله حذفی بر دوش بیگلیا گذاشت اما هیچکدام شان تا این لحظه نتوانسته اند با موفقیت کامل از پس دستورالعمل سابه یا بربیایند. این در حالی است که خیلی ها ماسکرانو را به بهترین بازیکن آرژانتین در جام می دانند و با توجه به شناختی که از بازی ال انجلیتو داریم، علیرغم ضعف نفر سوم، خط هافبک آرژانتین در مجموع ترکیب ضعیفی به شمار نمی رود.


عملکرد خط هافبک تیم ملی آلمان در جام جهانی فوق العاده بوده است. ترکیب سه نفره خدیرا، شواینی و تونی کروس به ویژه در بازی برزیل نشان داد پرابهت ترین خط هافبک جام بیستم هستند. جالب اینجاست که سامی خدیرا و باستین شواین اشتایگر با تجربه مصدومیت به جام جهانی رسیدند اما در طول این تورنمنت توانستند بهترین سطح خود را به نمایش بگذارند. تونی کروس نیز در این جام در حد و اندازه های یک فوق ستاره ظاهرا شده تا همانند خط دفاع، در خط هافبک نیز برتری مقایسه ای نسبت به دیگر فینالیست با مانشافت باشد.

دو بازیکن از خطوط هافبک این دو تیم، بیشترین تعداد پاس سالم در جام را از آن خود کرده اند. ماسکرانو از آرژانتین و تونی کروس از تیم ملی المان.

 

مرتبط: 

خط به خط با فینال جام جهانی(1)/ دروازه؛ از مانوئل آوانگارد تا سن سرخیو


ط به خط با فینال جام جهانی(2)/ خط دفاع؛ فیلیپ روخو، مارکوس لام!


     
آی اسپورت
2014-07-12 22:26:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر