فهرست
توجیه بد برای نبودن وریا؛ دیگران تغییر پست ندارند؟
توجیه بد برای نبودن وریا؛ دیگران تغییر پست ندارند؟

توجیه بد برای نبودن وریا؛ دیگران تغییر پست ندارند؟

آی‌اسپورت- کى‌روش خط زدن وریا غفورى از تیم ملى را این طور توجیه کرده: «تغییر پست این بازیکن در استقلال از دفاع راست به وینگر راست.» این توجیه محکمه‌پسندى براى خط زدن یکى از بهترین بازیکنان لیگ و آماده‌ترین دفاع راست فوتبال ایران در ماه‌هاى گذشته نیست. در همین فهرست ۲۴ نفره، هستند بازیکنانى که پست بازى شان در باشگاه و تیم ملى فرق دارد.

١- روزبه چشمى در استقلال هم در دفاع مرکزى بازى کرده و هم هافبک دفاعى. اگر کى‌روش در هر یک از این ٢ پست روزبه چشمى را به بازى بگیرد، با پست او در باشگاهش تداخل دارد.

٢- مهدى طارمى در الغرافه یک مهاجم هدف است. او حتى در پرسپولیس هم در خط حمله بازى مى‌کرد. کى‌روش اما در تیم ملى از طارمى در پست بال چپ استفاده مى‌کند. آیا او درباره پست بازى طارمى و تغییر آن با این بازیکن و باشگاه الغرافه مکاتبه کرده؟ آیا او را به این دلیل از فهرست نهایى خط زده؟

٣- پست بازى کریم انصارى‌فرد در تیم ملى تغییر کرده. او از چند ماه قبل به یک هافبک میانى تبدیل شده و کى روش روى او در این منطقه از زمین حساب باز کرده. انصارى فرد در المپیاکوس یک مهاجم هدف بود و در خط حمله بازى مى کرد. آیا تفاوت پست او - در المپیاکوس و تیم ملى - نباید باعث خط خوردن او از تیم ملى شود؟ او با وریا چه تفاوتى دارد؟

۴- رامین رضاییان در ٢ بازى آخر خود براى اوستنده، دفاع چپ این تیم بود. فیلم بازى هاى رضاییان نیز موجود است. این اما باعث نشد کى روش روى نام رضاییان قلم قرمز بکشد.

به نظر مى‌رسد صحبتهاى کى‌روش درباره خط زدن وریا غفورى بیشتر شبیه یک توجیه است تا یک دلیل محکم. بهتر این بود که کى روش در این باره صحبتى نکند و خط زدن وریا را پاى نا آمادگى و هر چیزى که فکرش را مى کرد بگذارد. شاید آنوقت بیشتر قانع مى شدیم.

 

ایران ورزشی

۱۷ ۸  
آی اسپورت
2018-05-21 23:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
عرفان
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۵۲
عزیز در مورد دفاع اینو گفته چند بارم تاکید کرد دفاع راست محکم اینم بخاطر بازی کردن بیشتر از یک ماه تو این پست بوده تو گل سوم استقلال به ذوب کاملا مشخص بود چون وریا داخل باکس بود همچنین بازی با الهلال و پرسپولیس به خاطر همین راحت میتونیت گل بزنه
۱
تیم ملی با استقلالیا معنا پیدا میکنه
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
واقعا تنها بازیکنی که خط خوردنش موجه و قابل قبول بود سید بلال لایی خور بود چون یه جانشین مطمئن و آینده دار مثل مجید حسینی واسش هست ولی آخه کیروش با چه منطقی رضائیان نیمکت نشین تو بلژیک رو به وریا ترجیح داده؟؟؟ با چه منطقی ندای قلب گل نزن رو به کاوه رضایی که چهارمین مهاجم برتر لیگ بلژیک شده ترجیح داده؟!!! کدوم عقل سلیمی سید حسین حسینی که رکورد دار کلین شیت ایران هست رو خط میزنه و دروازه تیمشو میسپاره به بانشاد بیرانوند و امیر عابدزاده؟!!!!!
00
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۱۷
اون موقع که تو مرحله مقدماتی بودیم و میخواستیم بریم جام جهانی کیسه کشا کجا بودن مفلوک؟ با گل های حساس طارمی رفتیم بالا حالا تیم ملی با کیسه معنا پیدا میکنه؟ تیم ملی هیچ وقت با کیسه کش جماعت معنا پیدا نمیکنه. مجید حسینی و چشمی هم از صدقه سر اختلاف کیروش با برانکو دعوت شدن وگرنه رو نیمکت هم جایی نداشتن. از نظر این عقب افتاده باید کامل تیم شخمی کیسه رو ببرن جام جهانی ولی اونجا دیگه داور به دادتون نمیرسه. حسینی رو بذارن تا هربار رونالدو بهش نزدیک شد بشینه گریه کنه!
۲
اسپرت جوانان کلیشاد
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
لیست تیم ملی 1بیرانوند 2حسین حسینی 3عابدزاده
مدافعان میانی 4محمد انصاری 5پورعلی گنجی6 مجید حسینی 7خانزاده
دفاع چپ 8میلادمحمدی9 نورافکن دفاع راست10رامین رضاییان11وریا غفوری
هافبک دفایی12عزت الهی 13امیدابراهیمی 14کمال کامیابی نیا
هافبک راست 15جهانبخش16مهدی ترابی هافبک چپ17 وحید امیری18 احسان حاج صفی
هافبک نفوذی 19علی قلی زاده 20کاوه رضایی 21سامان قدوس
نوک22 ازمون 23طارمی 24انصاری فرد
۶
آنتی لنگ
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۹
اینو ولش کنید هدایتی دزد و مافیا رو بچسبید که با پولهای کثیفش چند تا قهرمانی جعلی برا لنگ گرفت.
۹
رضا
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۴۳
اگه غفوری 4 ماه خوب بود و خط خوردنش اینقدر فشار داشته که خفه کردین خودتون رو باهاش پس در مورد سید جلال چی میشه گفت که بهانه خط خوردنش سن و سالشه اونم تو تیمی که منتظری و شجاعی و دژاگه مسدوم هستن. جوان گرایی مدرن
۳ ۱
محسن
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۱۷
استاد،این متن،صرفا برای توجیه ناجور مربی تیم ملی در مورد وریا بود.کدوم خری،حذف سیدجلال را قبول میکنه که پابرهنه دویدی وسط و اعتراض میکنی!!!
۷
محسن
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۲۷
به نظر شما،بازیکن که در چند پست،موفق باشه بهتره یا تک پست؟ مردک در توضیح و توجیه بقیه،از جمله مزیت آنها بازی در چند پست را عنوان میکند و در مورد بعضی،این مورد را نقص میداند.اینطور که من بیسواد متوجه شدم مثلا منظور کیروش کبیر،از چند پست بازی کردن این است:علیرضا بیرانوند به جز دروازبان،در پست گلر و در پست سنگربان هم خوب بازی میکند یا اشکان دژاگه به جز پست مصدوم،در پست مجروح و در پست مریض و سوگلی هم خوب بازی میکند!!! اما کسی که مثلا در سه پست دفاعی،دو تا را قابل قبول بازی میکند بدرد نمیخورد مثل کسی که دفاع چپ و دفاع وسط خوب است یا همزمان دفاع راست و هافک راست خوبی است!!! یعنی شدت اسهال بالا ری د م به استدلال سرمربی به روز و با دانش تیم ملی!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر