فهرست
نخوانید؛ تولد کریمی مهم‌تر است!
نخوانید؛ تولد کریمی مهم‌تر است!

نخوانید؛ تولد کریمی مهم‌تر است!

آی اسپورت - به کجا رسیده‌ایم. آن‌ها که قرار بود جام قهرمانی ملت‌ها را با اخراج کی‌روش حین بازی‌ها به ایران بیاورند، حالا از ترس دارند توی کلمات سگ دو می‌زنند تا به همه بفهمانند نباید در عراق بازی کنیم.

یک- تلاش برای فهماندن چیزی که همه‌مان می‌دانیمش. از اول هم همین بودند. در اوج که باشند، چیزهایی می‌نویسند که مردم عادی هم می‌دانند. سایر اوقات که وای. تازه این‌ها دسته دیگری هم دارند که حالا توی این بیچارگی ما، دغدغه را گذاشته‌اند روی شوت محمد صلاح تا به تور دروازه بنشیند و گل مانه. سون هم گریه کرده که دستش درد نکند. این دسته خیلی خطرناک‌اند. عین خیالشان نیست. دمشان گرم که ما را به این روز انداخته‌اند. فوتبال فقط اروپا.

دو- ویلموتس عین بچه‌ها قهر کرده. اصلا بحث حق بودن یا حق داشتن نیست. باور کنید نیست. بحث احترام است و شخصیت. ما از ویلموتس جز تعریف مگر شنیده‌ایم؟ از ما انتقاد کرده تا حالا؟ روی سرمان داد کشیده؟ مگر استراماچونی صندلی را نکوبید توی سر مدیران استقلال؟ او که فریاد زده، می‌تواند برود و برنگردد. این کار را البته نمی‌کند. ویلموتس اصلا شبیه کی‌روش نیست. نباید هم باشد. اگر قرار بود شبیه او باشد، چرا تغییر؟ پس ما خودخواسته اینجاییم. ما که نه، آن‌ها که مسیر را از ما گرفتند، فرمان دادند و حالا زنده‌باد بی‌تفاوتی.

سه- ببینید، اصلا وضع ما قابل بیان نیست. من که کلمه‌ها را نمی‌توانم کنار هم بگذارم. البته آن‌ها می‌توانند. تولد کریمی مهم‌تر است. زنده باد جادوگر که از مربیگری تیم ملی تا باشگاهی و حتی باشگاه‌داری را در فدراسیون تاج تجربه کرده، اما منتقد درجه یک بوده. مدرک هم نداشته. مدرک مهم نیست اصلا. مهم بلد بودن جملات زیباست، که آن را هم بلد نیست. حتی نوشتن جملات زیبای دیگران هم بد نیست، اما آن‌ها را هم جابه‌جا می‌نویسد. کوروش حرف‌های خوبی داشته، اما همه چیز را نگفته. ببینید این علی کریمی چقدر مهم است. مهم‌تر از تیم ملی.

چهار- فکر می‌کردند وقتی روی شانه بخشی از هواداران باشگاهی می‌توانند روبه‌روی کی‌روش بایستند و چنگ بکشند روی صورت عادل، بزرگ شده‌اند. ببینید ما با چه آدم‌هایی طرفیم. آن‌ها که نود را به ماله کشی متهم می‌کردند، فکر می‌کردند دارند کاری می‌کنند، چیزی می‌سازند. بله دوستان، میثاقی ساخته شد. یکی شبیه خودشان. سطحی و فرمایشی. فدراسیون تاج، بعد از رفتن عادل، آسوده‌ترین روزهایش را داشته. دوستی هم داشتند. تاج با عادل حرف هم می‌زد. پشت دوربین هم گاهی قانعش می‌کرد. گاهی شاید کلاه هم سرش می‌گذاشت (می‌دانید که عادل ساده بود)، اما با همین حال هم اگر یک نفر بود توی این جمع که بتواند بزند توی دهان این فدراسیون، خود عادل بود. البته عادل توی دهان نمی‌زند. عادل دلش می‌سوخت و حرف که می‌زد(گریه‌تان نمی‌گیرد که چرا دیگر نمی‌تواند حرف بزند؟) برای اصلاح بود. بشمارید و ببینید توی نبود عادل، فدراسیون تاج چند کار اشتباه انجام داده. اشتباهات بیشتر شده یا کمتر؟

پنج- تیمی که به بحرین باخته، می‌تواند به عراق هم ببازد. ترسناک است. از دست دادن چهار فیفادی. مربی که بعد از بازیکن‌ها می‌آید. همه چیز به هم ریخته. کلمبیا خودش پک دارد. کی‌روش تنها به همین دلیل آن را با خودش نبرده. استیلی می‌تواند شب‌ها هم تردمیل‌ها را بغل کند. هر آدمی می‌تواند آنجا باشد. ماهیانه دویست هزار تومان. وضع خیلی خراب است. باید به فکر راهی برای تجزیه پیراهن‌های تیم ملی باشیم، از بس پلاستیکی‌اند.

شش- هاشمیان نقش محوری دارد. این هم از آن حرف‌هاست. او حتی مصاحبه هم بلد نیست. نمی‌تواند چهار کلمه حرف بزند و عواقبش را بپذیرد. از فدراسیون می‌ترسد، از ویلموتس می‌ترسد، از رسانه‌ها، از مردم. اصلا تیمی که محورش هاشمیان باشد، ویلموتس می‌خواهد چکار؟ و البته کجاست وحید؟ مارکار سال‌ها همزمان با برآورده کردن انتظارات در پیدا کردن دلستر، بازی‌های لیگ را از نزدیک می‌دید، وحید چرا نمی‌تواند؟

هفت- اگر ویلموتس و فدراسیون دارند فیلم بازی می‌کنند تا پولی از وزارت ورزش بگیرند، یعنی فیلم بازی کردن را هم نتوانسته‌اند از کی‌روش یاد بگیرند. این فیلم توی این مرحله حساس؟ انگار حالی‌شان نیست کجاییم.

هشت- به نظر شما، توی اروپا یا هر جای دیگر، چیزی از ارزش فنی ویلموتس برای شکست در کاری که از شدت تحریم نتوانسته بابتش پولی بگیرد، کم می‌شود؟ می‌پرسید کم شدن از کدام ارزش فنی؟ حق دارید. همان اندازه ارزش فنی که قبلاً داشته. همان اندازه که بیش از دو سال بیکار نباشد و فوتبال یادش نرود. پیشنهاد آنتورپ این حرف‌ها را دارد به نظرتان؟ ما گریه می‌کنیم و او با لاقیدی خاص خودش می‌رود لابد.

اصلا بیایید به این چیزها فکر نکنیم. به چیزهای خوب فکر کنیم، به معجزه!

۵۱ ۲۲  
آی اسپورت
2019-11-09 02:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۲ نظر
فوتبالی
جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۵۵
کلا فازت چیه؟ معلوم هست چی میگی؟
یک خوارومارعمومی باید اینگونه باشه
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۹
پسران خلف پدرشون کیروشن
۸
Loo
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۱۱
یعنی زجر و عذابی که برانکو و پرسپولیس به این جماعت اسکل وارد کردن زلزله رودبار نمیتونست بکنه.
کیسه دوزاری کیروش پرست دیگه رسمن قاطی کرده :))
فرامرز
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۲۹
ممنون از شما، بحث اصلی عدم کارآئی فدراسیون است. کی روش با داد و فریاد کمکاری آقایان را گوشزد میکرد و مجبور می شدند تا کار را انجام بدهند. بعد از او تصور کردند اوضاع درست می شود، اما مشکل اصلی خودشان هستند و باید بروند. با این وضعیت هیچ امیدی به صعود تیم ملی نیست. امیدوارم فقط برای شادی دل مردم این تیم معجزه کند.
۲
یه ایرانی
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۴۰
جناب جعفر مومنی
اینکه فرصتی پیدا کردید بعداز یکسال عقده های فرو خورده خود را بیرون دهید واقعا جای تامل دارد ؛ همه سینه چاکان و مزد بگیران کاسه لیس شغال در این مدت خود را نشان داده بودند ؛ شما خیلی مقاوم بودید و منتظر که جایی ضربه خود را بر پیکر فوتبال مملکت بزنید و به آنکه استخوان جلویتان می انداخت نشان دهید هنوز هم بلدید دم تکان دهید .
از مطالب بی سر و ته شما جز تعفن عقده و نفرت آن هم برای بی سر و پائی که همکنون در کلمبیا هم تشت رسواییش بر افتاده چیز دیگر به مشام نمیآید .
بله به بحرین باخته ایم و احتمال دارد به عراق هم ببازیم . اگر کمی به اندازه سوزنی شرف داشتید ( که بعید است ) یادت باید باشد اولین و آخرین باخت تاریخ فوتبال ایران را به لبنان . یادتان هست ؟؟؟؟؟ آن روز کجا بودید ؟؟؟؟؟
اینکه 4 فرصت بازی در روزهای فیفا از دست رفته چه ربطی به " ویلموتس " دارد ؟؟؟؟ یا میخواهید این آدم را مثل آن شغال دلال پرتغالی به سمت دلالی سوق دهید ؟؟؟
یادتان میآید بی صفت پرتغالی برای یک اردوی بدون برنامه ریزی به دوبی رفت ؟؟؟ با 12 بازیکن و 11 کادر فنی ؛ از آن 12 بازیکن 7 بازیکن مصدوم بودند و عملا فقط 5 بازیکن تمرین میکردند و وقتی گندش درآمد با آن مسابقه با کارگرهای آفریقایی ؛ همان پرتغالی تمام کادر فنی ایرانی اش را اخراج کرد و تهدید کرد هیچ بازیکن پرسپولیس را به تیم ملی دعوت نمیکند ؟؟ یادتان هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آن روز کجا بودید ؟؟؟؟ آن روز به غیرت و تعصب ملی شما آسیبی نرسید ؟؟ یا استخوانی که ارباب جلویتان انداخته بود کمی گوشت داشت و لال بودید ؟؟؟؟
در مورد تجزیه لباس تیم ملی نوشته ای : یادت هست آن جنجال پیش از جام جهانی 2014 و ایراد به لباسهای تیم ملی ؟؟ یادت هست شغال پرتغالی 100 دلار گرفت و بعدش گفت لباسها هیچ ایرادی ندارند ؟؟؟؟؟ آن روزها کجا منتظر نشسته بودی که رد شود و دمی تکان بدهی ؟؟؟؟؟؟؟
از ارزش فنی حرف زدی ؟؟؟ شغال شما را کدام تیم اروپایی حتی کاندید برای تیمش کرد ؟؟؟؟ کدام تیم اروپائی حاضر بود و هست که یک سوم مبلغ قراردادش با ایران را به او بدهد ؟؟؟؟؟؟؟ اصلا آیا تیم های درجه 1 اروپائی و برندهای اصلی حاضرند او را بپذیرند ؟؟؟ مگر منچستریونایتد درگیر مشکلات نیست و چندین مربی عوض کرده و نه اینکه شماها ادعا دارید او مربی منچستر بوده و نه آلکس فرگوسن !!! پس چرا هیچوقت حتی در لیست 30 نفر آخر آنها بعنوان کاندید نبوده ؟؟؟؟؟؟؟

عزیزم توصیه میکنم یه مقدار به اندازه سوزنی دنبال شرف و تعصب ملی بگرد برای امثال تو ضرورت دارد ؛ اگر ایرادی هست در فوتبال که حتما هم هست ؛ ربطی به " ویلموتس " یا " هاشمیان " ندارد چرا که آنها هم سوادش را دارند و هم انگیزه اش را ؛ مشکل از فدراسیون تک نفره و مزد بگیران قلم بدستی چون شماست
مهران
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۴۶
باید افرادی مثل کریمی ناظمی و سایر دلال هوایی که زمان موفقیت تیم ملی کارشناس خبره بودند بیان الان جواب بدن

چرا زمان موفقیت های تیم ملی همه کارشناس میشدن و میگفتن ما میتونیم بهتر باشیم الان کجا هستند که بیان بگن آن بهتر شدن ها کجا رفته؟؟؟؟؟
آقای مومنی همیشه طرفدار حق و موفقیت تیم ملی بودی لطفا الان بیشتر مطلب بنویس تا شاید آن آدمها به حرف بیان و کاری کنند برای این تیم ملی می دانید که مربیان ما از لحاظ فنی بالاتر از مربیان اسبق رئال مادرید و منچستر و پرتقال و آفریقای جنوبی و ... هستند البته فقط حاضر نیستند دانش خودشون رو به خارج از کشور صادر کنند
من من
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۰۱
با کیروش بزرگ د مرحله مقدماتی برای اولین بار در تاریخ به لبنان باختیم! در گروهی به مراتب اسونتر..
اون موقع ترس حذف نبود؟
ابی
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۳۰
کل متن خایه مالی کی روش بود به غیر از قسمت عادل
کنت دراکولا
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۴۰
از حسادت داری دق میکنی!!؟؟یکی از پس فطرت ترین نویسندگان,بیشتر از اینکه ناراحت ایران باشی ناراحت کیروشی.تولد علی کریمی مهمتره پس باید بسوزی و اتیش بگیری.اصلا هر کی با پرسپولیس در افتاد,ور افتاد,اینرو اویزه ی گوشتون کنین.
ali
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۴۳
دری وری دیگر از یه خبرنهار 2زاری ذوب در ولایت کیروش! حتی ادبیات نوشتنش هم افتضاحه و مزخرف! درک فنیش که بماند! هنوز این موجود داره برای کیروش دستمال میکشه! یاللعجب!
redarmys
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۱۹
برای اثبات بزرگی تنها یک مورد کافیه؛ فاحشه مغزی بودن تمام کسانی که در زادروز علی کریمی هم دست از خزعبلات و اباطیل برنمی دارند!

redarmys
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۳۴
کیروش هم مث حامیانش بود
حمید
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۰۸
گذشت زمان ، بهترین داور برای انسان هاست و همه چیز رو رو می کند .
۵
سعید
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۲۰
مزخرف ترین مطلب تاریخ سایت بود.احساس میکنم نویسنده در حالت عادی نبوده
امیر
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۵۶
الان دارم فکر می کنم که این مثلا نوشته حاصل عقده حقارته یا از شدت حسادته و یا بابت اینکه ویلموتس اعانه نمیده !!!

جوابه سختیه ولی چیزی که قطعیه اینه که نویسنده مبتدی این چند خط احتیاج شدید به روان درمانی داره.
محسن
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۱۴
اااوف خیلی سوختی. آدم کثیف . آیا چیزی از ارزشهای کیروش کم شده. فکر میکنی این فساد تو فوتبال یه شبه بعد عادل بوجود اومد. نخیر . دقیقا بود ولی رو نمیشد. چرا ؟ چونه یه نفر خوب ماله میکشید. کی ؟ عادل جونتون
عاشق لنگ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۲۵
درود بر شما حرف دل ما را زدید
این لنگی ها به کی روش خیلی برچسب زدن. آدم پولکی، مربی پروازی، فیفا دی با تیم های بزرگ بازی نمی کنه و...... بقیه را خودتان می دانید
حالا ویلموتس چی؟
عجیب اینکه کاربرانی که هر روز تایپ می کردند از جمله حرف حساب و.... کجان؟ مثل موش قایم شدن خخخخخ
حالا من براتون میگم عقده این لنگی و مشکل شون با کی روش چی بود. کی روش واقعیات را داشت می گفت. از جمله وقتی گفت چرا فدراسیون کمپ اسپایر را رایگان برای پرسپولیس آماده کرد ولی تیم ملی نمیتونه اونجا بره.
همه این ملت نخ نما چقدر شباهت دارند با اونهایی که امیر کبیر را کشتند
۷
عاشق لنگ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۵۲
خوشم میاد این مخالفین کی روش جوابی ندارند بدهند و اکثریت فقط هیاهو و با لات بازی جواب دادن
فقط یک نفر به اسم کاربری یه ایرانی و صد البته غیر ایرانی خیلی خواست دست و پا بزنه و علامت سوال زیاد می گذاشت نمی دونم چرا!
جناب غیر یه ایرانی اراجیف شمارو خواستم جواب بدم آخر حرفت یک چیزی گفتی، تصمیم گرفتم به حال هپروتی خودت بگذارمت.گفتی اینکه مشکلات هست ربطی به ویلموتس نداره.
جیگر کسی نگفت ربطی به ویلموتس داره. اما کی روش حقوش عقب می افتاد به تیم‌ملی تعصب داشت مثل این بی بخار نبود که تیم ملی چند روز دیگه بازی داره تهران نیست و تا امروز صبح لیست نداده بود. تازه از همه مضحک تر تو استانبول هست لم داده میگه بیایید استانبول مذاکره. این اصلا عرق و تعصبی نداره. لابد میگه .... لق ایرانی ها. بعد تو اسمتو گذاشتی یه ایرانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
دیدی منم بلدم علامت سوال زیاد بذارم. علامت سوال زیاد دلیل بر اثبات حرفت نیست
فقط کافیه کی روش اینکارو بجای ویلموتس می کرد. عقده ای هایی مثل تو .... پاره می کردن کتاب می نوشتند
۳ ۱
یه ایرانی
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۱۳
جناب عاشق ...
در مورد تعصب که میگین بخصوص اون شغال پرتغالی ؛ احتمالا معنی تعصب رو نمیدونین یا از دنیا خبر ندارید .

فقط یه نمونه برات مینویسم بقیه پیشکش :

برای بازیهای جام ملتهای آسیا در استرالیا ؛ همونی که قرار بود بعداز شکست از آرژانتین بیایم قهرمان آسیا بشیم ؛ البته اگر سن شما اجازه میده یادت بیاد .
آخرین تمرین تیم ملی ؛ مربی وقت جناب شغال پرتغالی از اتاقش بیرون نمیاد ؛ هر چی میگن عمویی بیا سر تمرین قراره بریم فرودگاه ؛ از اتاق بیرون نمیاد . میپرسن جریان چیه ؟ میگن آقا پاداش مساوی با نیجریه در ام جهانی رو میخواد وگرنه فرودگاه نمیاد .
دقت کردی نازنین ؛ حقوقش رو نه ؛ پاداش مساوی با نیجریه .
اما در مورد ویلموتس ؛ هر کسی هست واسه خودش بد یا خوب ؛ اما شما خودت حاضری قرارداد ببندی و 6 ماه رایگان کار بکنی و طرف مقابل حتی نتونه پیش قرارداد رو بهت بده و تازه موعد قسط اولت هم برسه .
بقول معروف از این ناهار مشخصه شام چی هست . آیا مقصر پیش آمدن این شرایط ویلموتس هستش ؟؟ 6 ماه فرصت داشتن حداقل پول پیش رو بهش بدن درسته ؟ تو بودی چه میکردی ؟
مثل شغال پرتغالی زمان پرواز تیم ملی خودت رو توی اتاق حبس میکردی ؟؟
۵
alisin
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۴۲
میخواستم جواب این هرز نامه رو بنویسم ولی کار بری ب نام " یه ایرانی" تقریبا حق مطلب رو در مورد این هرزنامه و هرزنامه نویسش نوشت
فقط در مورد علی کریمی باید ب این عاقا بگم
اگه علی کریمی استقلالی بود بازم همچین حرف هایی میگفتی؟؟!!؟؟
شما غیر تعصبات و تعلقات رنگی موجود حسود و عقده ای هم هستی ی فکری واسه این روان بیمارت بکن
عاشق لنگ
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۱۷:۴۲
خطاب به کاربری با نام غیر یه ایرانی
خودت فهمیدی چی گفتی؟خخخخخخخ
از این شاخه به اون شاخه نپر
ببین مثل کسی که داره غرق میشه انقد دست و پا نزن
جواب سوال های منو ندادی. سوال با سوال جواب دادی
اما من همون متن تورو جواب میدم و مثل تو روباه نیستم که قایم بشی و جواب کمپ اسپایر را ندی.خخخخخخ
فرمودید کی روش گفت پاداش بازی با نیجریه را می خوام و تا ندادن بیرون نیومد. خوب مگه نمیگی ویلموتس حقش را می خواد. خوب کی روش هم حقشو می خواد. چطور حق برای ویلموتس خوبه برای کی روش خوب نیست. ضمنا کی روش تساوی با نیجریه آورد حقشو خواست ویلموتس باخت به بحرین خخخخخخ
چی مصرف می کنی؟

بذار من واضح تر برات بگم از این مصرف بیای بیرون. عزیز شما همگی عقده کی روش را دارید. شما همه مریضید. شما همه جلوش کم آوردید. چون مستقیم گفت شما تیم حکومتی هستید.برای اینه چشم خودتون بستید و کورکورانه به کی روش حمله می کنید
برو خوش باش شما هم مثل اطرافیان مادر ناصرالدین شاه که امیر کبیر را کشتند فقط منفعت تیم خودتونو می بینید تیمی که پنجاه ساله قهرمان آسیا نشده خخخخخخخخ
۲ ۱
مهدی عبده هستم پدر کیسه کشا
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
صد و سه هفته زیرمونی کیسه جان
اینقدری که شماها زیرخواب ما بودی اولتا اوشن زیر جانسینس نبوده:)))

شل کن و لذت ببر عین همه کیسه هایی که به جای اعتراض الکی از زیر ما بودن لذت می برن:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر