فهرست
دربی را به خاطر رکورد سیدجلال عقب بیاندازید!
دربی را به خاطر رکورد سیدجلال عقب بیاندازید!

دربی را به خاطر رکورد سیدجلال عقب بیاندازید!

آی اسپورت - کمتر از یک هفته تا دربی پایتخت زمان باقی مانده و دو تیم پرسپولیس و استقلال تمرینات خود را برای حضور پرقدرت در این دیدار پیگیری می‌کنند. این در حالی است که کاپیتان پرسپولیس که عنوان پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر ایران را به خود اختصاص داده، در آستانه 39 سالگی وارد زمین خواهد شد؛ در آستانه 39 سالگی و در اوج آمادگی.

با جدایی شجاع خلیل زاده، پرسپولیسی ها به هیچ عنوان نگران ترکیب اصلی خود نبودند و تنها دل مشغولی آن ها خلا یک مدافع جانشین بود که هنوز هم برطرف نشده است. حضور سیدجلال در قلب خط دفاعی باعث شده تا قرمزها با خیال آسوده وارد زمین شوند و مثل چهار فصل قبلی، مدعی جدی عنوان بهترین خط دفاعی باشند.

سیدجلال اولین بار در 32 سالگی پیراهن پرسپولیس را برتن کرد و در تیم مانوئل ژوزه - یحیی گل محمدی درخشید و حالا با سابقه حضور در بیش از 10 دربی، وارد نود و چهارمین قسمت از شهرآورد پایتخت خواهد شد. او سرخپوشان را به 4 قهرمانی لیگ، 3 سوپرجام، یک جام حذفی و دو فینال لیگ قهرمانان آسیا رساند و حالا شاید در سخت ترین فصل دوره معاصر موفقیت های پرسپولیس، شاگردان گل محمدی را در درون زمین به سوی تکرار نتایج درخشان هدایت می‌کند.

او که در دربی جام حذفی با 38 سال و 205 روز به میدان رفته بود، این بار فاصله 22 روز تا تولد خود به مصاف استقلال می‌رود و در واقع با عبور از رکورد نیلسون کوریا جونیور، دومین بازیکن مسن در تاریخ دربی می‌شود. نفر اول غلامرضا عنایتی است که آخرین شهرآورد خود را 39 سال و 24امین روز زندگی اش پشت سر گذاشت و البته تا آستانه فرو ریختن دروازه سوشا مکانی نیز پیش رفت.

حسینی شاید بدشانس است که بازی در این تاریخ برگزار می‌شود و اگر بازی در هفته های آخر نیم فصل به انجام می‌رسید، سیدجلال با عبور از عنایتی رکورددار می‌شد. هرچند که او با آمادگی اش نشان داده که می‌تواند حتی در فصل های بعدی نیز این رکورد را جابجا کند. او اگر در دربی پیش رو گلزنی کند، مسن ترین گلزن هم خواهد شد و این عنوان را از کریم باقری می‌گیرد.

۶    
آی اسپورت
2021-01-07 18:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر