فهرست
تهدید و افشاگری بعد از باخت، مجیدی فرار می‌کند!
تهدید و افشاگری بعد از باخت، مجیدی فرار می‌کند!

تهدید و افشاگری بعد از باخت، مجیدی فرار می‌کند!

آی اسپورت - حرف‌های فرهاد مجیدی بعد از پذیرش دومین شکست مقابل ازبکستان کاملاً گویای فضای موجود در شیوه اداره تیم امید یا همان المپیک است. اکنون با شرایطی مواجه‌ایم که نه فرهاد مجیدی که به عنوان تصمیم‌گیرنده اول تیم امید برگزیده شده، کمیته فنی و دیگر اعضای تأثیرگذار در پس پرده تیم المپیک را قبول دارد و نه آنها -پس پرده‌نشین‌ها - اعتقادی به پیشنهاد و نظرات مجیدی دارند.

در این میان کاملاً هم روشن نیست که تصمیم‌گیرنده اصلی تیم المپیک چه کسی است و اتاق فکر با حضور چه کسانی تشکیل می‌شود. در ظاهر کار به دستان فرهاد مجیدی سپرده شده اما اظهارات اخیر مجیدی نشان می‌دهد که در پشت پرده هستند افرادی که تصمیم‌سازی می‌کنند. شگفت‌انگیز است که مجیدی نیز با آن عقبه، در حال فعالیت در تیمی است که در برنامه‌ریزی‌های کلانش نقش آنچنانی ایفا نمی‌کند و حتی اجازه نمی‌دهند دستیارش را خودش برگزیند. مجیدی را در دایره حقارت‌بار چه کاری است؟!

شاید هم این دخالت‌ها ناشی از تصمیم‌هایی است که مجیدی اتخاذ کرده. شاید انتخاب فرشاد ماجدی به عنوان یکی از دستیاران، کمیته فنی تیم المپیک را بر آن داشته تا مقابل مجیدی ایستادگی کنند و اجازه ندهند او یک تنه همه امور را در دست بگیرد و افرادی همچون فرشاد ماجدی را که هیچ رزومه روشنی ندارند به کادرفنی تیم امید اضافه کند.

اوضاع وقتی وخیم‌تر می‌شود که می‌بینیم تیم امید در این حال و هوا باید به زودی خود را آماده حضور در رقابت‌های انتخابی کند و روشن نیست با این کیفیت نازل همکاری و همدلی، تیم امید به چه سرانجامی برسد و آیا در رسیدن به المپیک موفق باشد یا خیر.

بعد از صعود تیم بسکتبال به المپیک و احتمالاً تیم ملی والیبال به نظر می‌رسد فشار بر روی تیم فوتبال نیز بیشتر شود و فرهاد مجیدی با مطالبه عمومی جامعه برای زدودن غبار ناکامی‌های چهل ساله مواجه گردد و هیچ بعید نیست که رفتار اخیر مجیدی در افشای برخی مشکلات که پیش‌تر هرگز از آن دم نزده بود، نوعی فرار از قرار گرفتن در موقعیت‌های سخت آتی باشد.

مجیدی در تازه‌ترین اظهاراتش اعلام کرده می‌‌خواهد با مهدی تاج نشستی پیرامون اختلاف‌نظرهای اخیر برگزار کند اما تردید نکنید اگر فرهاد با تیم امید در 2 بازی تدارکاتی اخیر به موفقیت رسیده بود نه از اختلاف با کمیته فنی حرفی به میان می‌آورد و نه درباره شیوه انتخاب دستیارانش.

بدون شک اگر تیم المپیک در این بازی‌های تدارکاتی به کامیابی رسیده بود مجیدی در مقابل این حجم از اختلاف‌نظرها و یا دخالت‌ها سکوت می‌کرد تا کار پیش برود اما حالا که تیم امید در بازی‌های اخیر پی در پی باخته و به لحاظ فنی نیز وضعیت نامناسبی را تجربه می‌کند و از طرفی نیز مطالبه عمومی نسبت به صعود تیم فوتبال به المپیک نیز هر روز رو به فزونی می‌رود، مجیدی راهی جز افشاگری پیش روی خود ندیده است و خبر از برگزاری نشست با تاج می‌دهد تا شاید مشکلات در این جلسه از میان برود.

به هر حال شرایط حاکم بر تیم المپیک را هرگز نمی‌توان امیدوارکننده تصور کرد. مجیدی با انبوهی از بی‌تجربگی‌ها و تصمیم‌های آنی و عجیب سکاندار تیمی شده که رهبری آن مردی سرد و گرم چشیده و پخته را می‌طلبید نه چهره‌ای که بیشتر به فکر خودنمایی است و فدراسیون فوتبال و دیگر تصمیم‌گیران اگر این بار هم نتوانند به المپیک صعود کنند خود نیز در مقابل انتقادهای بسیار قرار خواهند گرفت و چه بهتر که تیم امید همین حالا به دست مردی سپرده شود که تجربه و ایستادگی کافی برای عبور از بحران‌های پیش رو را داشته باشد و بتواند این کشتی به گل نشسته را به ساحل امن برساند.

ایران ورزشی 

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-09-15 02:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بی طرف
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۲:۵۶
بدون تجربه مربی گری شده مربی ملی حالا دیگه نمی دونم چه مشکلی داره.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر