فهرست
خط به خط با فینال جام جهانی(4)/ خط حمله؛ مسی و مولر، همه چیز یا هیچ چیز!
خط به خط با فینال جام جهانی(4)/ خط حمله؛ مسی و مولر، همه چیز یا هیچ چیز!

خط به خط با فینال جام جهانی(4)/ خط حمله؛ مسی و مولر، همه چیز یا هیچ چیز!

 آی اسپورت-  لئو مسی و توماس مولر. مسابقه فینال می تواند یک جدال صفر و صدی برای آن ها باشد. بهترین گلزنان هر دو تیم، این شانس را دارند که فردا شب با پیروزی در فینال، علاوه بر جام تن طلا، توپ طلای بهترین بازیکن را نیز به خود اختصاص دهند. در این ساعت ها، آن ها به صورت مداوم با هم مقایسه می شوند اما نکته اینجاست که این دو نفر نه سبک بازی مشابهی دارند و نه البته پست یکسانی. لئو در نوک خط حمله برای آلبی سلسته به میدان می رود و اگر کلوزه فیکس باشد، مولر یکی از بازیکنان کناری این تیم است که به خط حمله کمک می کند. توماس چه در جام جهانی 2006 و چه در لیگ قهرمانان دو سال قبل، درخشش ویژه ای در مقابل مسی و تیم هایش داشته و حالا باید دید که آیا لئو می تواند انتقام آن مسابقه ها را بگیرد یا خیر. هر کدام از این دو نفر در صورت کسب جام، به عنوان بهترین بازیکن ترکیب شان، یکی از جاودانه ترین بازیکنان تاریخ آلمان و یا آرژانتین می شوند.

خط حمله آرژانتین از ابتدای جام به عنوان نقطه قوت این تیم معرفی می شده اما به جز مسی، بازیکنانی که در کنار او حضور پیدا کرده اند نتوانسته اند به قدرتنمایی چندانی بپردازند. هیگواین به جز بازی مقابل بلژیک در سایر بازی ها ناکام بوده، آگرو هیچ گلی در جام به ثمر نرسانده و باز هم مصدوم شده است و پالاسیو نیز تفاوتی با یک فاجعه تمام عیار نداشته است. در این بین شاید لاوتزی کم نوسان تر از سایرین بوده اما باز هم موفق نشده به اندازه دوران اوجش در ناپولی بدرخشد.

افت نسبی مهره های آرژانتین در جام، در تیم ملی آلمان نیز دیده شده و گریبان مسوت اوزیل را گرفته است. او حالا هیچ شباهتی به بازیکن درخشان 4 سال قبل ندارد و کم تحرک تر از همیشه است اما هرازگاهی می تواند با پاس هایش دفاع حریف را به هم بریزد. کلوزه اما مثل همیشه یک تمام کننده درجه یک است و به فکر بهبود رکورد تاریخی گلزنی اش در جام های جهانی.

از یاد نبریم که آلمانی ها، با روحیه ناشی از پیروزی 7 گله برابر برزیل به این میدان قدم می گذارند. این موضوع از طرفی می تواند کمک فوق العاده ای به آن ها بکند و از طرفی ممکن است موجب مغرور شدن این تیم و دست کم گرفتن حریف نیز بشود. باید دید که آنها خواهند توانست دیگر رقیب اهل آمریکای جنوبی را در هم بشکنند یا خیر و البته باید به انتظار مسی بود تا شاید با به تصویر کشدن اعجازش، کار ناتمام خود با دنیای فوتبال را تمام کند.

 

     
آی اسپورت
2014-07-12 22:40:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر