فهرست
ترین‌های سایپا در تاریخ لیگ برتر؛ نارنجی وفادار
ترین‌های سایپا در تاریخ لیگ برتر؛ نارنجی وفادار

ترین‌های سایپا در تاریخ لیگ برتر؛ نارنجی وفادار

آی اسپورت - سایپا یکی از 7 تیمی است که سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. این تیم در تمام ادوار گذشته لیگ برتر حضور داشته و یکی از باسابقه‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود. در آستانه شروع لیگ برتر، ترین‌های تاریخ این تیم مرور شده است.

پرافتخارترین بازیکنان: فاتحان لیگ ششم

سایپا تنها یک بار و در لیگ ششم موفق به قهرمانی در لیگ برتر شده است. در آن دوره 24 بازیکن در ترکیب سایپا حضور داشتند که پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه محسوب می‌شوند. از جمله معروفترین بازیکنان سایپا در آن فصل می‌توان به علی دایی، ابراهیم صادقی، محسن خلیلی و جلال حسینی اشاره کرد. در بین بازیکنان حال حاضر این تیم تنها حسین فاضلی سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. این بازیکن در لیگ چهاردهم در عضویت سپاهان بود که فرصت بازی پیدا نکرد.

با سابقه ترین بازیکن: ابراهیم صادقی

ابراهیم صادقی یکی از چهره‌های خاص تاریخ لیگ برتر به حساب می‌آید. این بازیکن با 437 بازی با پیراهن سایپا و 15 فصل حضور در این تیم رکورددار بازی و حضور در یک تیم در تاریخ لیگ برتر است. صادقی پس از مهدی رحمتی بیشترین تعداد بازی را در لیگ برتر دارد. روزبه شاه علی دوست با 10 فصل بازی در سایپا و حضور در 209 بازی در بین بازیکنان حال حاضر این تیم باسابقه‌ترین بازیکن محسوب می‌شود. این بازیکن 270 بازی در تاریخ لیگ برتر انجام داده است.

بهترین گلزن: کریم انصاری فرد

کریم انصاری‌فرد مهاجم ارزنده تیم ملی ایران در تیم فوتبال سایپا چهره شد. این بازیکن 5 فصل در جمع نارنجی‌پوشان حضور داشت و 55 گل برای این تیم به ثمر رساند. در تیم فعلی سایپا روزبه شاه علی دوست با 9 گل زده بیشترین گل را با پیراهن سایپا به ثمر رسانده است. این بازیکن در تاریخ لیگ برتر 12 گل به ثمر رسانده است.

بیشترین کلین‌شیت: حامد فلاح زاده

حامد فلاح زاده دروازه‌بان حال حاضر سایپا با 34 کلین‌شیت رکورددار بیشترین کلین‌شیت در تاریخ این باشگاه است. این بازیکن 5 فصل در سایپا حضور داشته و 81 بازی برای این تیم انجام داده و فصل گذشته موفق شد از نظر تعداد کلین‌شیت از رکورد رحمان احمدی که 33 بار در سایپا دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود عبور کند.

نود

     
آی اسپورت
2019-08-13 19:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر