فهرست
سرنوشت جوانگرایی استقلال: کمک به تراکتور!
سرنوشت جوانگرایی استقلال: کمک به تراکتور!

سرنوشت جوانگرایی استقلال: کمک به تراکتور!

آی‌اسپورت- علیرضا منصوریان پس از ناکامی  در نتیجه‌گیری با استقلال، راه جوان‌گرایی را انتخاب کرد. علیمنصور در اولین گام مقابل سپاهان، بهترین نمایش فصلش را هم ارائه کرد تا بهانه عدم کسب نتیجه مناسب را از سکوها بگیرد. همین منجر به ادامه این راه شد. هر چند که با اولین شکست، مهدی رحمتی را به دروازه برگرداند، ولی بیشتر بازیکنان استقلال را همچنان بازیکنانی زیر 25 سال تشکیل می‌دهند. ولی آیا این بازیکنان آینده استقلال را تضمین می‌کنند؟ منجر به سود مالی استقلال در نقل‌وانتقالات سال‌های بعد می‌شود؟ این ادعا را بررسی می‌کنیم.

در این استقلال بازیکنانی مانند مهدی رحمتی، لئاندرو پادوانی، هرایر مگویان، وریا غفوری، خسرو حیدری، امید ابراهیمی به میدان می‌روند که سن‌شان نزدیک به سی است یا از سی گذشته. اما سایر بازیکنان چطور؟

بهنام برزای، مجید حسینی، کاوه رضایی، یعقوب کریمی، امید نورافکن که ارکان اصلی تیم جوان استقلال را تشکیل می‌دهند، همگی فصل آخر قراردادشان را می‌گذرانند و انتهای این فصل دیگر قراردادی با استقلالی‌ها ندارند. مجتبی حق‌دوست هم قرضی به استقلال آمده و پایان فصل باید به نفت تهران برگردد. جالب است که هیچ‌ کدام از این بازیکنان هم سربازی نرفته‌اند و به زودی به سرنوشت احمد نوراللهی و امید عالیشاه دچار می‌شوند. آن‌ها تا انتهای عمر فوتبالی، حداقل باید دو فصل را برای حضور در تیم‌های نظامی، قید استقلال را بزنند. رابسون جانواریو هم دیگر استقلالی کم سن و سال این فصل است که او هم انتهای فصل قراردادش با استقلال به پایان می‌رسد.

با این حال به نظر می‌رسد که این جوانگرایی استقلال، سود زیادی هم برای فصل‌های آتی این باشگاه نداشته باشد. همه ستون‌های اصلی این تیم در انتهای فصل قراردادشان تمام می‌شود. در کنار این که هیچ کدام‌شان هنوز سربازی هم نرفته‌اند و باید به زودی راهی تیم‌های نظامی شوند. اتفاقی شاید به تیم‌های نظامی کمک بیشتری کند تا استقلال. آن‌ها در تیم بزرگی مثل استقلال هزینه تجربه کم‌شان را می‌دهند و وقتی پخته شدند، سرباز تراکتور می‌شوند.

 

۴۰ ۹  
آی اسپورت
2017-01-30 14:06:00
نظر دهید

۹ نظر
Milan88
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۰
فصل بعد ملوان برمیگرده لیگ برتر، حداقل نصفشون باید برن اونجا.
فرشاد
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
مگه تراکتور میذاره دوست من
۹
قرمز
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۴۵
مگه نمی گفتن امسال آخرین سالیه که تراکتور حق داره سرباز بگیره ؟مگه با همین وسیله امید و احمد رو مجبور نکردن که برن تراکتور ؟ لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه ببینیم تراکتور سال بعد حق داره سرباز بگیره یا نه ؟
۳
رحیم
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۱
این جوانگرایی استقلال هیچ سودی نداره .... حقدوست و جانورایو قرضی هستن و پایان فصل به تیم هاشون بر می گردن .... نورافکن و مجید حسینی و محسن کریمی هم سرباز هستن و باید به یه تیم نظامی برن .... قرارداد برزای و کاوه رضایی هم پایان فصل تموم میشه و شاید تمدید نکنن
K
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۶
کاملا موافقم
مجید
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
آخه مگه ما فجریم که بازیکن استادیوم آزادی ندیده بگیریم! باید حاج فتل برگرده و یه تیم کهکشانی بسازه
۱
سالار
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
بابا بسه دیگه ، چقد خبرای زرد کار می کنین. اول فصل می گفتین چرا منصوریان بازیشون نمیده حالا میگین چرا بازیشون میده و اینا سودی ندارن؟؟!!! بابا انصافم خوب چیزیه. حداقل کاری که این جوونا تو استقلال کردن این بود که تابوی بازیکن سالاریو تو تیم شکوندنو به بازیه تیم طراوت بخشیدن. این از 10جام ارزشش بیشتره.
۲
اکسل ویتسل
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
محسنیان لنگی خیلی سوختی میدونم ولی باید بهت بگم این ها از جنس تاج اند جایی نمیرند تو معنی عشق و درک نمیکنی
۱ ۱
کیسه کش
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
کیسه کش حالت خوش نیست
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر