فهرست
خداداد و کمیته اخلاق؛ دیگر خودم را کوچک نمی‌کنم
خداداد و کمیته اخلاق؛ دیگر خودم را کوچک نمی‌کنم

خداداد و کمیته اخلاق؛ دیگر خودم را کوچک نمی‌کنم

آی اسپورت – خداداد عزیزی در یکی از برنامه‌های 90 درباره جادوگری در فوتبال حرف‌های جالبی زد. بعد از اینکه چند هفته پیش ماجرای جادوگری در فوتبال ایران دوباره مطرح شد نام خداداد بر سر زبان‌ها افتاد و مصاحبه‌هایی از او منتشر شد. کمیته اخلاق هم از او دعوت کده تا درباره چیزهایی که می‌داند توضیح بدهد. اما خداداد می‌گوید به کمیته اخلاق نخواهد رفت:

-من دقیقا همه موضوعاتی را که درباره جادوگری می دانستم در رسانه های مختلف از صوتی ، تصویری ، مکتوب تا به قول شما دیجیتال گفته ام و دیگر چیزی ندارم که بخواهم در این باره بگویم و آن را برای کمیته اخلاق تعریف کنم. من مسایل مربوط به جادوگری را به چشم خودم دیدم اما می دانم اتفاقی بعدش رخ نمی دهد. قبلا هم عده ای دیگر درباره مسایل فساد در فوتبال به کمیته اخلاق رفتند و حرف هایی را زدند اما خب خروجی نداشته است.

-الان هم با اینکه کمیته اخلاق از من دعوت کرده است اما به آنجا نمی روم چرا که فایده ای ندارد. من بروم آنجا مثلا بگویم یک مربی فوت یا دود می کرد در یک چیزی ،یا تیم حریف و بازیکنان را جادو و جمبل می کرد . خب آخرش که چی ؟ ممکن است بعدا من را هم دروغ گو خطاب کنند.

-وقتی کسی نمی آید با متخلف برخورد کند حرف زدن ما فایده اش چیست. این برخورد نکردن ها هم دلیل دارد و دلیلش این است که آن فرد متخلف مثل آب خوردن همه چیز را کتمان می کند و آقایان مسئول هم می گویند این درست می گوید و آنجا ممکن است با فردی که موضوع را مطرح کرده هم برخورد شود. تازه من یا افرادی مثل من را هم که این موضوعات را مطرح می کنیم دروغ گو خطاب می کنند و به همین راحتی پرونده اش بسته می شود.

-من خودم دیدم که فلان مربی علنی جادوگری می کند یا یک نفری را آورده است که برایش جادوگری انجام دهد. کمیته اخلاق در نهایت اگر بخواهد کسی را هم محروم کند ،مثلا می روند مربی یک تیم دسته چندمی را محروم می کند و در نهایت هم می گوید ما با جادوگری مبارزه کردیم. جادوگران در فوتبال فعال هستند ،فقط دوزشان پایین آمده است.

-شک نکنید که الان هم وجود دارد. اصلا یکی از مشکلات فعلی فوتبال، جادوگری در لیگ برتر است. هر چند شاید یک مقدار دوزش کمتر شده باشد که آن هم به خاطر هیاهوهای اخیر است وگرنه همین الان هم آقایان جادوگر در برخی تیم ها فعال هستند. شما ببینید وقتی یک مربی در لیگ برتر می گوید که ما پیش از سوت بازی به فلان مربی دست نمی دهیم ، خب این حتما یک چیزی هست. همه برای خودشان در تیم هایشان یا بیرون از آن یک عناصری دارند که یکسری مسایل را برایشان عنوان می کنند. وگرنه خب چرا نمی گویند مثلا ما با خداداد عزیزی دست نمی دهیم. فوتبال را یک عده تبدیل به کثافت کاری کرده اند.

-دوره پیگیری و تفحص و بررسی در ماجرای فساد در فوتبال دیگر گذشته است . آقایان اگر می خواهند کاری انجام بدهند باید برخورد دقیق و بدون بخشش داشته باشند و گرنه آش همان آش و کاسه همان کاسه است. فوتبالی که از جنس پهلوانی و مردانگی و قهرمانی ، عشق و درستکاری بود حالا یک عده با جادو و جمبل و جادوگری، تبدیل به کثافت کاری کرده اند و اینکه ما بخواهیم جاسوس بازی دربیاوریم و پرتقال فروش را پیدا کنیم چه فایده ای دارد. همه در فوتبال آن پرتقال فروش ها را می شناسند اما اینکه چرا برخورد نمی شود با آنها این مسئله عجیبی است و من هم برای همین موضوعات به کمیته اخلاق نمی روم چرا که هم حرف هایم را قبلا در همه جا تمام و کمال گفته ام و هم اینکه برخوردی اگر قرار بود با این مسائل شود قبلا حتما شده بود و کار به اینجا نمی کشید. مافیای فوتبال را خودشان می شناسند.

-در مورد قضایای دیگر فساد در فوتبال هم همینطور بوده است، آن آقایانی که الان در راس و بالای فدراسیون نشسته اند می دانند که فساد در فوتبال ما بیداد می کند. از زد و بند برخی مربیان تا پول گرفتنشان از بازیکنان و مهمتر از همه آن مافیای عظیمی که در فوتبال هست.مافیایی که مشخص می کند چه افرادی باشند در این فوتبال باشند ،یا کدام بازیکن و مربی نباشد. شما فکر می کنید کسی از این مسائل در فدراسیون خبر ندارد؟اتفاقا همه آقایان مسئول ،خودشان با جزئیات از این مسائل خبر دارند و واقعا اگر نمی دانند باید ول کنند این فوتبال را بروند سراغ کار دیگری.

-الان هم بروم در کمیته اخلاق فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ مثلا من بروم اسم فلان مربی را بیاورم ، که این آقا خودش جادوگر آورده بود تا به تیم کمک کند و اتفاقا ۵ ، ۶ نفر شاهد هم ببرم که شهادت بدهند همان مربی با جادوگر کار می کرده است ، به نظر شما محرومش می کنند؟ خب قطعا نمی کنند این کار را. حالا من برای چه بروم هم خودم را ضایع کنم و هم اسم چند نفر مربی را بدهم و در نهایت هیچ که هیچ.

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-12-19 10:27:00
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۴
چرا پس ترسیدی؟ از اولش هم دروغ میگفتی و فقط دنبال تسویه حساب با جلالی بودی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر