فهرست

گزارش روز: در خروج صبا پر رفت و آمدتر از سایر تیم ها/ بازیکنانی که مرفاوی می خواست رفتند

محمد چهره قانی 

آی اسپورت- همه می گفتند سال گذشته صبا بازیکن سرشناسی ندارد اما این فصل به جز 3.2نفر همان ها هم نیستند. کسانی که وقتی مرفاوی وقتی قراردادش را تمدید کرد فکر می کرد آن ها را خواهد داشت تا علاوه بر قبلی ها بتواند با جذب چند بازیکن دیگر صبا را به روزهای اوجش باز گرداند و خود را جزء مربیانی که تیمش بالای جدول است ببیند. قطعا مرفاوی در این برهه زمانی این را تایید نمی کند که من کسانی را می خواستم و رفتند، چون نمی خواهد از همین ابتدا تیمش را به حاشیه ببرد. او در استقلال هم وضعیتی مشابه حال صبا را پیدا کرده بود. حرف هایش را پیش خود نگه می داشت تا مبادا با مصاحبه هایی که می کند تیمش ضربه بخورد. او فعلا در این فکر است چطور می تواند با کسانی که گرفته، جای بازیکنان جدا شده از تیم صبا را پر کند.

1- غلامرضا عنایتی
بهترین گلزن سه دوره لیگ برتر ایران مثل هرسال تیمش را تغییر داد و وقتی قرارداد یکساله اش با صبا تمام شد، بارها اعلام کرد دوست دارد به تیم محبوبش یعنی آبی های پایتخت برود، اما خبری از ابراز تمایل استقلالی ها برای جذب او نشد و بر این اساس تصمیم گرفت به پدیده تازه لیگ برتری شده برود تا به گفته خود دو سال آخر بازی اش را در شهرش بازی کند.


2- فرید بهزادی کریمی
بازیکن همیشه ناراضی دوسال اخیر صبا. او هیچوقت از امکانات تیمش راضی نبود و میگفت شرایطی که صبا دارد در حد یک تیم لیگ دو است. کریمی از گفتن این حرف ها ترسی نداشت و پیش خود نمی گفت وقتی این صحبت ها را انجام دهم و صبا اخراجم کند، هیچ تیمی خواهان من نیست چون دو سال خیلی خوب را پشت سر گذاشته بود و می دانست پیشنهاداتی خوبی برایش آماده است. با وجود آنکه او یکسال دیگر با صبا قرارداد داشت به عنوان بازیکن سرباز به تراکتورسازی تبریز پیوست؛ البته مهاجم فصل گذشته صبا نباید فراموش کند پس از دوران سربازی موظف است به قم برگردد تا ادامه قراردادش را بازی کند.


3- اکبر صادقی
پس از رفتن محمد نوری، خیلی ها او را جایگزین مناسبی در خط میانی صبا می دانستند؛ اما صادقی پس از سه فصل فوق العاده در قم این تیم را ترک کرد. اگر به مصاحبه های وی دقت کنیم می بینیم حرف های فرید کریمی را می زند و از امکانات و عدم پرداخت مطالباتش سخن می گوید. این بازیکن شرایط را برای ادامه همکاری با صبا مناسب نمی دید و بر این شد به پدیده ای برود که قطعا اوضاع مالی اش از صبا بهتر خواهد بود.
* تذکر: اینکه گفته شد صمد مرفاوی وقتی قراردادش را با باشگاه صبا تمدید کرد روی بازیکنانی حساب کرده بود، این سه نفر بالا هستند. شاید تفاوتی برای آقا صمد نمی کرد هر بازیکن دیگری از تمیش می رفت اما جدا شدن عنایتی و فرید کریمی که در اکثر مسابقات زوج خط حمله صبا را تشکیل داده بودند و اکبر صادقی که میانه میدان را خیلی خوب ساماندهی می کرد، می تواند ضربه ی زیادی به تیم فصل آینده تیم فوتبال صبا وارد کند.


4- کیوان امرایی
پس از سه سال حضور پر حاشیه و محرومیت هایی که در مس کرمان داشت، فصل گذشته به صبای قم آمد و می گفت: با این انتخاب می خواهم حقم را در فوتبال بگیرم؛ اما با اینکه او در 17بازی برای صبا به میدان رفت تنها یک گل برای تیمش به ثمر رساند و نتوانست بازی های دوران حضورش در ذوب آهن را برای نماینده قم انجام دهد. امرایی قبل از تمدید قرارداد مرفاوی با صبا تیمش را انتخاب کرد و مثل عنایتی و صادقی از این تیم به پدیده خراسان پیوست.


5- میلاد سلیمان فلاح
بر خلاف بازیکنان بالا که ساز جدایی از صبا را خیلی زود کوک کرده بودند، او می خواست بماند اما گویا کادر فنی نظری روی این بازیکن نداشت. مرفاوی که مانند اکثر مربیان دنیا سلیقه ای کار می کند، سلیمان فلاحی که دوسال قبل خیلی خوب ظاهر شده بود، در فصل گذشته تنها شش مسابقه وی را به میدان فرستاد و فلاح وقتی این قضایا را دید با بررسی پیشنهاداتش به نفت مسجد سلیمان رفت.


6- مجید حیدری
با پایان لیگ سیزدهم قرارداد سه ساله وی نیز به اتمام رسید. وقتی صبا برای دفاع میانی اش پیروز قربانی را جذب کرد و بازیکن بومی خود مجتبی ممبینی پور را از مقاومت تهران بازگرداند به نظر نمی رسید حیدری در صبا بماند و پیش از اینکه مسئولان صبا مذاکره ای با او داشته باشند، با قراردادی یکساله به استقلال خوزستان پیوست.


7- سعید لطفی
دو سال کاملا متفاوت برای او در صبا رقم خورد. در لیگ سیزدهم 24مسابقه برای تمیش انجام داد ولی سال گذشته تنها در چهار دیدار به میدان رفت و این بازیکن با این تعداد بازی کم نمی توانست در صبایی که می خواهد تغییر و تحولات زیادی انجام دهد داشته باشد و به همین خاطر لطفی به نفت تهران منتقل شد.


8- مجید هوتن
مهاجمی که فصل گذشته در هافبک راست به کار گرفته شده بود و به جز سه مسابقه در تمامی هفته ها برای صبا بازی کرد به طور قطع در تیم فصل گذشته ش نخواهد ماند. تا این لحظه نیز تکلیف تیم فصل آینده او مشخص نشده است.


9- هادی شکوری
بازیکن سابق تیم های استقلال و پدیده، وقتی در نیم فصل گذشته به همراه بادامکی از پدیده به قم آمد کمک بسیار زیادی برای جلوگیری از سقوط صبا انجام داد، اما تا این لحظه وضعیت او مشخص نیست و در تمرین های پیش فصل صبا نیز حضور نداشته است.


10- شهرام مهربان
دروازه بان دوم صبا فقط یک بازی در سال قبل و آن هم به طور ذخیره مقابل تراکتور سازی تبریز انجام داد. او هم در لیست آزاد مرفاوی قرار داشت و این مربی تمایلی به ادامه حضور مهربان نمی دید.


11- محسن احمدی
او حتی یک ثانیه هم در ترکیب صبا حضور پیدا نکرد و وقتی تیمش میلاد فراهانی را از داماش گیلان و عباس بختیاری را از فجر شیراز جذب کرده بود، جایی برای ماندن وی حتی به عنوان دروازه بان سوم وجود نداشت.


12- مهدی مومنی
مومنی را هم به بازیکنان مورد علاقه مرفاوی اضافه کنید. این بازیکن یکسال دیگر با صبا قرارداد دارد اما وضعیت این بازیکن بی شباهت به فرید کریمی نیست. او طلب 63درصدی فصل گذشته اش از صبا را می خواهد و اگر نماینده قم دیر بجنبد یکی دیگر از بهترین بازیکنانش را از دست خواهد داد؛ حتی اخباری هم از گوشه و کنار به گوش می رسد مومنی با یکی از تیم های لیگ برتری تمام کرده است و با آن تیم در اردوی ترکیه به سر می برد.


13- حمید رضا پاکیزه
جسته و گریخته بازی هایی را در سال قبل انجام داد اما او هم در لیست آزاد صبا می باشد، چون نه خبری از این بازیکن می شود و نه در تمرین های صبا دیده شده است.

     
آی اسپورت
2014-07-13 10:01:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر