فهرست
آینده‌یِ اینتر: بالده و مارتینز
آینده‌یِ اینتر: بالده و مارتینز

آینده‌یِ اینتر: بالده و مارتینز

آی‌اسپورت – بعد از شکست سنگین در برگامو، پیش از شروع هفته بازی‌های ملی، اینتر در بازگشت به سری آ با حمایت همه جانبه تماشاگرانش مواجه شد. نزدیک 64 هزار هوادارا نزاتزوری برای تماشای بازی تیم محبوبشان مقابل فروزینونه راهی سن سیرو شدند تا نشان دهند همچنان باور و امید زیادی به لوچانو اسپالتی و شاگردانش دارند.

اینکه چنین تعداد تماشاگری برای بازی‌‌ای که مقابل رقبای بزرگی چون یوونتوس و رم نبود به استادیوم رفته بودند نکته مهمی به حساب می‌آید. از نظر این تماشاگران اتفاقی ویژه برای تیم‌شان به رهبری تاکتیسین اهل توسکانی در حال رخ دادن است. هواداران نراتزوری با اینکه از پیش می‌دانستند اسپالتی برای بازی بزرگ امشب در ومبلی، مقابل تاتنهام، به مائورو ایکاردی و ایوان پریسیچ استراحت خواهد داد، باز هم به شوق تماشای تیم‌شان استادیوم جوزپه مئاتزا را پر کردند و البته جواب این باور و حمایت را هم گرفتند.

در روزی که کلیدی‌ترین مهره‌های اینتر بازی را از روی نیمکت شروع کردند، جانشینان آن‌ها در زمین بدل به ستاره‌های تیمشان شدند. لوتارو مارتینز که به جای ایکاردی در مرکز خط حمله قرار گرفته بود یک گل زد و یک پاس گل داد. کیتا بالده هم جای پریسیچ را در ترکیب اصلی گرفته بود دو بار دروازه حریف را باز کرد و پاس گل مارتینز را هم فراهم کرد.

همین نمایش بود که باعث اسپالتی بعد از بازی بگوید: «اینتر می‌خواهد روز به روز قوی‌تر شود و جایی بین بزرگان سری آ و چمپیونز لیگ پیدا کند. تماشاگران در این روز به ما نشان دادند که چطور باید رفتار کنیم، تماشاگرانی که همیشه پشت ما هستند و هرگز تنهایمان نمی‌گذارند».

اینتر در سال‌های اخیر اوج‌های مقطعی و سقوط‌های وحشتناکی را تجربه کرده، اما این پروژه جدید با مربی‌ای که پیش از این توانایی‌های خودش را در رم به اثبات رسانده، رنگ و بوی جدی‌تری به خودش گرفته. بعد از شکست 1-4 مقابل آتالانتا بازیکنان اینتر به جای قایم شدن، مسئولیت این باخت سنگین را بر عهده گرفتند و نشان دادند شاید اینتر، بر خلاف سرود هوادارانش، "پاتزا اینتر"، دیگر چندان هم دیوانه‌وار بازی نمی‌کند و قرار است به ثباتی برسد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات نراتزوری در سال‌های اخیر نمایش بازیکنانی از اسکوادش بوده که معمولا جای ثابتی در ترکیب اصلی نداشته‌اند، بازیکنانی مثل دودو و ریکی آلوارز که باعث حسرت هوادارانشان می‌شدند و این سوال را برایشان به وجود می‌آوردند که «چه بر سر خولیو کروزها آمد» اینتری‌ها مشخصا از یوونتوس متنفرند، ولی شاید بیانکونری بهترین نمونه در سال‌های اخیر در استفاده درست از تمام اسکوادش بوده.

اینتر فصل‌های زیادی است که اتکای بیش از حدی به ایکاردی داشته. اما در ابتدای این هفته مارتینز 21 ساله و بالده‌یِ 23 ساله نشان دادند اگر اسپالتی بهشان فرصت دهد جواب اطمینان او را خواهند داد. مارتینز و بالده حالا آینده اینتر هستند، بازیکنانی که مسئولیت‌پذیرند و در مواقع لازم اجازه نمی‌دهند جای خالی ستاره‌های تیم‌شان احساس شود.

جدا از یوونتوس، اینتر می‌تواند از الگوی ناپولی هم کمک بگیرد. وقتی گونزالو هیگوایین ناپل را به مقصد تورین ترک کرد، مائوریتزیو ساری دیگر بازیکنانش را به چالش کشید که جای خالی آقای گل سری آ را پر کنند. نتیجه این چالش ظهور مثلث مرگبار لورنزو اینسینیه، خوسه کایخون و دریس مرتنز شد، خط حمله‌ای که ناپولی را حتی یک درجه بالاتر از جایی که با هیگوایین بودند برد.

با وجود تمامی این نشانه‌های مثبت اسپالتی هنوز خودش می‌داند راه زیادی در رسیدن به هدفی که مد نظرش است باقی مانده: «تیم من مقابل فروزینونه در مواقعی از بازی تصمیم‌هایی غلط گرفت. برای همین است که ما باید پیشرفت کنیم و به بلوغ برسیم».

اینتر در حال حاضر با تنها یک امتیاز کمتر از ناپولی در رده سوم سری آ قرار دارد. با اینکه رسیدن به یوونتوس از همین ابتدای راه کاری بسیار دشوار به نظر می‌رسد، اما جنگیدن برای مقام دومی می‌تواند هدفی منطقی برای نراتزوری باشد.

شاگردان اسپالتی در چمپیونز لیگ هم در گروه خودشان با هفت امتیاز دوم هستند و اگر امشب در ومبلی مقابل تاتنهامِ چهار امتیازه شکست نخورند از شانس بسیار بالایی برای صعود به دور بعدی برخوردار خواهند شد. حتی باخت در لندن هم با توجه به اینکه بازی آخر تاتنهام در نوکمپ مقابل بارسلوناست و بازی آخر اینتر برابر آیندهوون، همچنان امید نراتزوری برای رسیده به مرحله یک هشتم نهایی چمپیونز لیگ را تا حد زیادی زنده نگه خواهد داشت.

۸    
آی اسپورت
2018-11-28 12:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر